15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kryptowaluta „gra w kalmary” załamała się w wyniku oszustwa o wartości 3 milionów dolarów

Inspirowana kryptowalutą Gra w kalmary Z powodzeniem przyciągnął wystarczającą liczbę inwestorów, aby zobaczyć, jak jego wartość wzrosła do 2800 USD … zanim jego twórcy zmonetyfikowali Zniknął. Kryptowaluta znana jako $ SQUID, która oficjalnie nie jest dozwolona przez Netflix, została uruchomiona pod koniec października i wzrosła do 310 000 procent w ciągu zaledwie kilku dni. Został sprzedany jako sposób na zagranie w nadchodzącą grę sieciową opartą na południowokoreańskiej serii, w której pogrążeni w długach zmuszeni są zagrać w śmiertelną grę.

O 5:40 w poniedziałek waluta spadła do 0 USD, a jej strona internetowa zniknęła (widać Archiwum Tutaj) i dostałem swoje konto na Twitterze Zablokowany. Jak Kismodo Jej twórcy zainscenizowali w świecie kryptowalut tak zwany „dywan byka”, w którym twórcy monety znikają, płacąc za prawdziwe pieniądze. Oszuści mogli otrzymać 3,38 miliona dolarów.

Wiele wskazuje na to, że kryptowaluta jest oszustwem od samego początku – ludzie je przegapili lub zignorowali, być może ze względu na obietnicę gry opartej na popularnym programie Netflix. Jej strona internetowa jest pełna literówek i błędów gramatycznych Kismodo Ludzie mogą kupować monety, ale nie mogą ich sprzedawać.

To nie pierwszy raz wyemitowana moneta w oparciu o wydarzenie popkulturowe i nie ostatni. Chociaż niektóre mogą być uzasadnione, osoby zainteresowane inwestowaniem w nie powinny zwracać uwagę na oznaki oszustwa. Wcześniej w tym roku był oparty na kryptowalucie Montalorian Zmieniono Musi być oszustwo, Jak również.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są wybierane przez naszą redakcję, niezależnie od naszej firmy macierzystej. W naszych historiach znajduje się kilka łączy. Jeśli kupisz którykolwiek z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Zestaw do playoff MLB 2022 z zablokowanymi nasionami: wyjaśniono harmonogram i format serii Wild Card