24 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Królewski informator na temat diagnozy raka u króla Karola i jej znaczenia dla brytyjskiej rodziny królewskiej

Królewski informator na temat diagnozy raka u króla Karola i jej znaczenia dla brytyjskiej rodziny królewskiej

Król Wielkiej Brytanii Karol III jest Jest leczony na nowotwórPałac Buckingham poinformował w poniedziałkowym oświadczeniu. Lekarze odkrywają niespecyficzną postać raka Król leczy się na przerost prostaty Jednak nieco ponad tydzień temu wiadomo, że u 75-letniego członka rodziny królewskiej zdiagnozowano raka w innym miejscu ciała, a nie w prostacie.

Współpracownik królewskiej telewizji CBS News, Julian Payne, który był wówczas dyrektorem ds. komunikacji księcia Karola, powiedział w „CBS Mornings”, że król ogólnie cieszył się „bardzo dobrym zdrowiem”.

„Będzie to więc coś, do czego nie jest przyzwyczajony” – powiedział Payne. „Myślę, że podejdzie do tego spokojnie. Myślę, że zrobi to, co każą mu lekarze i myślę, że jego oczy będą bardzo skupione na powrocie do funkcjonowania i pełnej sprawności”.

Payne zauważył, że za panowania matki Karola, królowej Elżbiety II, w ogóle nie poruszano kwestii zdrowotnych króla i innych starszych członków rodziny królewskiej. Powiedział, że Charles podjął odważny krok i zajął się swoimi problemami zdrowotnymi, co mogło wynikać z chęci zachęcenia innych do samodzielnego sprawdzania stanu zdrowia i umawiania się na wizyty lekarskie.

Król Karol III i królowa Camilla biorą udział w niedzielnej mszy św. w kościele św. Marii Magdaleny w hrabstwie Sandringham, 4 lutego 2024 r. w Sandringham w Anglii.

Max Mumbi/Indigo/Getty


Pałac Buckingham powiedział, że Karol „rozpoczął harmonogram regularnych zabiegów” i że w trakcie tego leczenia „odłoży swoje obowiązki publiczne”. Dodała, że ​​będzie kontynuował dotychczasową pracę oficjalną i biurową.

„Król jest wdzięczny swojemu zespołowi medycznemu za szybką interwencję, która była możliwa dzięki zabiegowi, któremu niedawno przeszedł w szpitalu. Jest całkowicie pozytywnie nastawiony do leczenia i nie może się doczekać jak najszybszego powrotu do pełnej służby publicznej” – dodał. – czytamy w oświadczeniu. Dodał, że król „postanowił podzielić się swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i w nadziei, że pomoże to społeczeństwu zrozumieć wszystkich osób dotkniętych chorobą nowotworową na całym świecie”.

Payne powiedział, że oficjalne oświadczenie wydane przez Pałac Buckingham na temat stanu zdrowia króla zawiera kilka kluczowych przesłań, a wszystkie zostały napisane z największą dbałością o szczegóły.

Podkreślając, że król będzie kontynuował swoją codzienną pracę, nawet jeśli odwoła swoje wystąpienia publiczne, „w rzeczywistości mówią wam, że radzi sobie dobrze i pełnienie roli głowy państwa nie jest w żaden sposób utrudniane”. – powiedział Payne.

„Gdyby miało się wydarzyć coś poważniejszego, z pewnością nie przekazaliby takiego poziomu szczegółów operacyjnych” – dodał.

Ludzie przed Pałacem Buckingham reagują na diagnozę króla

W Wielkiej Brytanii wiadomość o diagnozie raka u króla Karola III zdominowała ogólnokrajową dyskusję od poniedziałkowego ogłoszenia i trafiła na pierwsze strony wszystkich biuletynów telewizyjnych i gazet.

We wtorek przechodnie przed Pałacem Buckingham, jedną z oficjalnych rezydencji króla, niemal jednomyślnie podzielali te same dwa uczucia: szok i wsparcie.

Angela, która pochodzi z Cambridge, zwiedzała, kiedy rozeszła się wieść.

„To bardzo smutne, ale ma dobrych lekarzy, więc jestem pewna, że ​​niezależnie od tego, na jakiego raka cierpi, wyleczą go” – powiedziała CBS News. „To wspaniały młody człowiek”.

We wtorek świadek imieniem Will powiedział CBS News, że ma nadzieję dla króla jak najlepiej.

Dodał: „Jak większość ludzi w Wielkiej Brytanii, ośmielę się to powiedzieć, życzę mu powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia”.

Według Royi Nekkah, królewskiej redaktorki The Sunday Times, choć nie był tak popularny jak zmarła królowa Elżbieta II w tym samym momencie jej życia, król Karol III nadal cieszył się „ogromną sympatią i dobrą wolą” ze strony opinii publicznej. .

„Brytyjska opinia publiczna jest naprawdę zszokowana i zasmucona, podobnie jak wtedy, gdy królowa była ciężko chora i była w ostatnich latach jej życia” – powiedziała CBS News. „Naród będzie chciał zjednoczyć się wokół króla i mieć nadzieję, że w pełni wyzdrowieje”.

READ  Paul Sorvino wyszedł pod pomnik, Mira Sorvino reaguje - Rolling Stone