16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korekta giełdowa pogłębia się w obliczu głębokiego kryzysu na Ukrainie

Korekta giełdowa pogłębia się w obliczu głębokiego kryzysu na Ukrainie

Nowy Jork (AFP) – Akcje spadły podczas popołudniowego handlu w środę na Wall Street, przedłużając spadek z poprzedniego dnia, ponieważ kryzys na Ukrainie nadal był napięty.

S&P 500 spadł o 0,3% od godziny 12:04 ET, pogłębiając „korektę” lub 10% stratę w stosunku do ostatniego szczytu.

Dow Jones Industrial Average spadł o 21 punktów, czyli 0,1 procent, do 33 574 punktów, a Nasdaq spadł o 0,5 procent.

Straty zostały spowodowane przez sprzedawców detalicznych i inne firmy, które są uzależnione od bezpośrednich wydatków konsumenckich. Amazon spadł o 1,3 proc., a Starbucks o 2,2 proc.

Akcje technologii spowodowały szerokie straty. Akcje Cisco Systems spadły o 1%. Sektor jest wypełniony firmami o wygórowanych wartościach akcji, które zwykle mają większą wagę na rynku w górę lub w dół.

Ceny ropy naftowej w USA pozostawały niestabilne pomimo wzrostu zapasów energii. Akcje Chevron wzrosły o 1,9%.

Zyskały również firmy z branży medycznej. Akcje Eli Lilly wzrosły o 1%.

Rentowności obligacji wzrosły. Rentowność 10-letniego Skarbu Państwa wzrosła do 1,98% z 1,95% pod koniec wtorku.

Straty wzrosły od wtorkowego dołka, a S&P 500 popadł w korektę. Ostatnia korekta indeksu miała miejsce wiosną 2020 roku, gdy pandemia zachwiała światową gospodarką. Korekta ta pogorszyła się podczas bessy – spadek o 20% lub więcej – gdy S&P 500 spadł o prawie 34% w ciągu około miesiąca.

Wall Street uważnie obserwuje rozwój wydarzeń na Ukrainie, gdy Rosja gromadzi swoje siły do ​​ewentualnej inwazji. Rosja rozpoczęła ewakuację swojej ambasady w Kijowie. Wysłała już żołnierzy do wschodnich regionów Ukrainy po uznaniu niepodległości niektórych obszarów opanowanych przez rebeliantów.

Stany Zjednoczone i kraje zachodnie odpowiedziały sankcjami, a Niemcy wycofały dokument potrzebny do certyfikacji gazociągu Nord Stream 2 z Rosji. Napięcia spowodowały niestabilność cen energii, ponieważ jakikolwiek konflikt między Rosją a Ukrainą zakłóca dostawy.

READ  Chińskie fabryki odczuwają upał, ponieważ popyt w USA i Europie spada

Perspektywa wojny w Europie Wschodniej zwiększyła obawy inwestorów o światową gospodarkę. Akcje spadały w 2022 r., ponieważ inwestorzy oceniają, jak rosnąca inflacja wpłynie na wzrost gospodarczy i czy plan Rezerwy Federalnej dotyczący podniesienia stóp procentowych w tym roku ochłodzi inflację.

Wall Street wciąż analizuje również, w jaki sposób firmy radzą sobie z problemami łańcucha dostaw i rosnącymi kosztami w ostatniej rundzie korporacyjnych kart sprawozdawczych.

Lowe’s wzrosło o 3,1% po podniesieniu prognozy wyników na rok po mocnych raportach finansowych za czwarty kwartał. Producent oprogramowania zabezpieczającego Palo Alto Networks wzrósł o 3,5% po tym, jak podniósł prognozy zysków ze względu na silny popyt na cyberbezpieczeństwo.

TJX, spółka matka TJ Maxx i Marshalls, spadła o 1,2% po ogłoszeniu rozczarowujących wyników finansowych za czwarty kwartał.