16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Giełda spada do nowych minimów, gdy Rosja jest „gotowa do startu”; Czy nadszedł czas na sprzedaż Tesli? codzienny inwestor biznesowy

Giełda spada do nowych minimów, gdy Rosja jest „gotowa do startu”;  Czy nadszedł czas na sprzedaż Tesli?  codzienny inwestor biznesowy

Kontrakty terminowe Dow spadły z dnia na dzień, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq. Zniszczona giełda próbowała odzyskać siły w środę, ale potem mocno się wyprzedała, ponieważ w centrum uwagi pozostawały napięcia między Rosją a Ukrainą. Dow, S&P 500 i Nasdaq spadły z najniższych poziomów 24 stycznia.
xSiły rosyjskie nadal gromadzą się wokół Ukrainy w pozycjach gotowych do walki, z kilkoma oznakami intensywnej aktywności w pobliżu granicy z dnia na dzień. „Są gotowi do wyjścia” – powiedział w środę wysoki rangą urzędnik Departamentu Obrony. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że 200 000 rosyjskich żołnierzy jest na granicy, jednocześnie wygłaszając w telewizji przemówienie wzywające obywateli Rosji do sprzeciwu wobec wojny.

Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów cywilnych.

Stany Zjednoczone poinformowały, że przygotowują się do nałożenia na Rosję zakazu eksportu technologii, m.in. w przypadku kolejnej „inwazji” na Ukrainę.

Tesla (TSLA) był najgorszym wynikiem dla indeksu S&P 500 w środę, spadając poniżej minimów z 2022 r. po nieodzyskaniu kluczowego wsparcia. Nowi inwestorzy powinni już wyjść, ale nawet długoterminowi posiadacze akcji TSLA powinni rozważyć ekspansję.

po zamknięciu, Przedmioty kolekcjonerskie rezerwacji (BKNG), żyjący naród (włókno), aplikacja internetowa (NTAP), Ultra czyste przedmioty kolekcjonerskie (UCTT) A eBay (eBay) Zarobki zostały zgłoszone.

Ali Baba (Baba) i zagraj w LNG Energia Cheniere (skroplony naturalny gaz) wczesny czwartek.

Akcje Tesli są uruchomione Tabela liderów IBD.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones spadły o 0,6% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty na S&P 500 spadły o 0,7%, a kontrakty na Nasdaq 100 o 0,9%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 1,96%. Ceny ropy naftowej wzrosły o ponad 1%.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i wszędzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują akcje akcji na IBD Live


giełda środa

Giełda otworzyła się wyżej, wyprzedała i powróciła do wybicia przed ponownym spadkiem do zamknięcia na sesyjnych minimach. Dow Jones Industrial Average spadł w środę o 1,4% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 1,8%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 2,6%. Mały kapitał Russell 2000 stracił 1,9%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 3 punkty bazowe do 1,98%. Kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły o 0,2% do 92,10 USD za baryłkę w sesji w górę iw dół.

READ  5 wykresów pokazujących, gdzie Tesla jest powiązana z Fordem i Toyotą, na podstawie 10-Q

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 2,5%, podczas gdy Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) spadła o 0,4%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) w dół o 2,5%. Wektory VanEcka dla półprzewodników (SMH) spadła o 2,1%.

SPDR S&P Metale i Górnictwo (XME) wzrósł o 1,3%, a Global Infrastructure Development Fund (ETF) amerykańskiej firmy Global X (kolebka) zrezygnował z 2,3%. amerykańskie samoloty globalneSamoloty) spadła o 3,2%. SPDR S&P Budowniczowie Domów (XHB) było to 2,7%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) do 1%, a fundusz Financial Select SPDR ETF (XLF) spadła o 1,7%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 0,5%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o prawie 4%, a ARK Genomics (ARKG) spadła o 3,5%, zarówno do minimów od 20 miesięcy. Akcje Tesli nadal są akcjami numer jeden wśród ETF-ów Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Główne zarobki

Akcje BKNG nieznacznie spadły w handlu nocnym po początkowym wzroście do poziomu zmiażdżyć wyświetlenia zarobków z rezerwacji Dochody zwyżkowały. Akcje spadły w środę o 1,9 procent do 2469,83. Akcje BKNG zyskały 2687,39 punktów kupna 16 lutego, ale od tego czasu gwałtownie spadły wraz z innymi podróżami i szerszym rynkiem.

Akcje LYV, kolejny ponownie otwierający grę, skoczyły w długich akcjach dzięki solidnym zyskom. Akcje Live Nation spadły o 3,1% do 113,44 w środę. Oficjalny punkt zakupu to 127,85. Inwestorzy mogą skorzystać z 121.43, które już niedługo będzie uchwytem, ​​jako wczesne wejście.

Akcje NTAP zostały sprzedane z dnia na dzień, ponieważ NetApp, gigant zajmujący się przechowywaniem danych, osiągnął najwyższe wyniki, podczas gdy przychody były zrównoważone. Akcje NetApp w zasięgu płaska podstawa Ale jest poniżej linii 50-dniowej i 200-dniowej.

Akcje UCTT nieznacznie wzrosły w handlu rozszerzonym, ponieważ producent sprzętu chipowego nieznacznie przewyższył kwartalne opinie. Akcje Ultra Clean są dalekie od szczytów, poniżej pasm 50-dniowych i 200-dniowych.

Akcje EBAY spadły późno z powodu słabych prognoz i przychodów bezpośrednich, pomimo lepszych niż oczekiwano zysków.

Akcje BABA znajdują się w długim trendzie spadkowym i zbliżają się do wieloletnich minimów, ale wczesne czwartkowe zyski Alibaba nadal będą dostarczać wglądu w chiński handel elektroniczny i ogólny wzrost gospodarczy.

Akcje LNG wzrosły w środę o 2,8% do 119, na granicy przedziału zakupowego. Niezwykle wysokie europejskie ceny energii oraz kryzys rosyjsko-ukraiński pobudzają popyt na dostawy LNG ze Stanów Zjednoczonych.

READ  Co wiesz w tym tygodniu?

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?


Tesla Stock

Po zamknięciu poniżej linii 200 we wtorek, akcje Tesli na krótko odzyskały ten kluczowy poziom, po czym spadły. Akcje TSLA spadły o 7% do 764,04, przebijając najniższy poziom z 28 stycznia na poziomie 792,01, osiągając najniższy poziom od pięciu miesięcy.

ten Linia siły względnej Akcje Tesli spadły do ​​najniższego poziomu od października. Linia RS, niebieska linia na dostarczonych wykresach, śledzi zachowanie akcji w stosunku do indeksu S&P 500.

Tesla dostarczyła imponujące liczby za IV kwartał i powinna mieć 2022 r., ponieważ produkcja nadal rośnie, mimo że problemy z chipami nadal ograniczają ogólną produkcję przemysłu motoryzacyjnego. Brak nowych modeli Tesli w 2022 roku, po tym, jak CEO Elon Musk obiecał „mapę drogową produktu”, rozczarował inwestorów.

Ale największym problemem jest słabe otoczenie rynkowe. Dotyczy to zwłaszcza rosnących akcji, przy czym szczególnie mocno ucierpiały nazwy o wysokiej wartości, takie jak akcje Tesli.

Każdy, kto kupi Teslę, wyjdzie z wielkiego rynku podstawa kubka, z punktem kupna 900,50, powinien zostać sprzedany dawno temu. Jeśli kupisz w innym kup punkty W latach siedemdziesiątych nadszedł czas, aby wyjść i wziąć pozostałe zyski. Nie pozwól, aby ogromne zyski szły w tę iz powrotem i zamieniały się w stratę.

Ale co z inwestorami, którzy dawno temu kupili akcje Tesli i liczą na ogromne zyski? Twoja cierpliwość i przekonanie opłaciły się w ciągu ostatnich dwóch lat. Na pewno jest możliwe, że akcje TSLA wkrótce odbiją się i wzrosną o kolejną stopę.

Ale w pewnym momencie wielcy zwycięzcy, tacy jak akcje Tesli, kończą bieg i utkną. Więc inwestorzy potrzebują strategii wyjścia. Twoje punkty wyjścia będą się różnić w zależności od wielkości pozycji i współczynnika wygranych, ogólnej tolerancji na ryzyko i przekonań dotyczących akcji.

Akcje TSLA są teraz o 8% poniżej swojej 200-dniowej passy. Decydujące przełamanie tutaj nie pozostawi żadnego wyraźnego wsparcia aż do minimów z 2021 r. w okolicach 540-550. Jeśli akcje nie będą w stanie odbić się do końca tygodnia, inwestorzy długoterminowi mogą rozważyć zmniejszenie posiadanych akcji TSLA. Ryzyko rośnie tylko wtedy, gdy szerszy rynek zaczyna spadać do nowych minimów.


Kiedy nadejdzie czas, aby sprzedać swoje ulubione akcje


Analiza rynku

Giełda próbowała odbić się w środę rano, ale to szybko zniknęło, gdy powróciły obawy przed rosyjską inwazją. Nasdaq Composite, który wzrósł o ponad 1% krótko po otwarciu, szybko się odwrócił, ostatecznie spadając poniżej minimum z 24 stycznia. S&P 500 i Dow Jones również obniżyły swoje dołki 24 stycznia.

READ  Akcje dostawców Apple spadły po doniesieniach o chińskich ograniczeniach dotyczących iPhone'ów i wprowadzeniu na rynek Huawei

Odkąd S&P 500 i Nasdaq zamknęły się poniżej najniższego poziomu 31 stycznia Dni uzupełniającePerspektywy na wzrosty rynkowe były ponure. Od tego czasu wskaźniki wyprzedzające nadal zwiększają dystrybucję dni sprzedaży w dużych ilościach.

S&P 500 spadł o ponad 10% od swoich maksimów, co jest średnią korektą według konwencjonalnych standardów. Nasdaq znajduje się na skraju bessy, spadając o 19,6% w porównaniu z maksimum z 22 listopada.

Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby rynek odbił się po tylu sesjach wycofywania. Ale nawet kilka dobrych dni niekoniecznie będzie oznaką wyraźnego powrotu do zdrowia. Z drugiej strony główne wskaźniki mogą znajdować się na zakręcie kolejnej kropli. Kolejna rosyjska inwazja na Ukrainę lub po prostu strach przed wojną może wywołać nową falę wyprzedaży.

W tej chwili powstaje niewiele zapasów. Dotyczy to zwłaszcza wzrostu.

Sektor podróży osłabł, pomimo pewnych pozytywnych wiatrów w plecy, w ciągu ostatnich kilku sesji, w tym akcji BKNG. Nawet wciąż prężne grupy energetyczno-towarowe są niestabilne i nie stymulują nowych zakupów.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Cóż więcej można powiedzieć? Giełda wygląda źle, a główne indeksy przebiły swoje minima pod koniec stycznia po kilku sygnałach ostrzegawczych. Każdego dnia maleją powody do dalszego inwestowania. Jedynymi wyjątkami są kieszenie siły rynkowej lub długoterminowi zwycięzcy. Ale nawet w przypadku długoterminowych zwycięzców, takich jak akcje Tesli, inwestorzy będą musieli w pewnym momencie rozwinąć się lub wyjść z pieniędzy.

Nie pozwalaj sobie na poranne odbicie, jak w środę, a nawet kilka dobrych dni. Poczekaj na przekonujące sygnały siły rynku. Obejmuje to tworzenie wiodących akcji i migających sygnałów kupna.

Na razie utrzymuj minimalną ekspozycję lub zarabiaj całkowicie. Zaangażuj się i przygotuj, obserwując ruchy na rynku i przeformułowując swoje listy obserwowanych.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Średnia 200-dniowa: ostatnia linia wsparcia?