20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korea Północna testuje pierwszy od dwóch lat pocisk okrętu podwodnego

Korea Północna przeprowadziła we wtorek pierwszy test swojej pierwszej rakiety balistycznej wystrzeliwanej z okrętów podwodnych, zaledwie kilka godzin po tym, jak specjalni wysłannicy Korei Północnej spotkali się w Waszyngtonie, aby przedyskutować, jak radzić sobie z możliwościami nuklearnymi tego izolowanego w Seulu kraju.

Test jest ostatnim z serii prowokacji ze strony Korei Północnej w ostatnich tygodniach, zmuszających Radę Bezpieczeństwa Narodowego Korei Południowej do przedyskutowania ciągłej agresji Północy w regionie. Rada wyraziła „głęboki żal” z powodu wystrzelenia rakiety na północy w ramach międzynarodowych wysiłków na rzecz kontynuowania negocjacji.

Wojsko Korei Południowej twierdzi, że pocisk został wystrzelony z miasta Xinbo na wschodnim wybrzeżu, gdzie Korea Północna często przeprowadzała testy rakietowe. Ma również bazę marynarki wojennej w okolicy, która jest domem Jego program wystrzeliwania rakiet balistycznych z okrętów podwodnych.

Wojsko Korei Południowej nie podało dalszych szczegółów testu, a jego urzędnicy przeanalizowali dane zebrane od momentu jego rozpoczęcia. Rada Bezpieczeństwa Narodowego w południowym biurze prezydenckim może rutynowo przeprowadzać testy rakietowe w celu oceny zagrożeń na północy.

Dzięki międzykontynentalnym pociskom balistycznym północnokoreańskie pociski balistyczne wystrzeliwane z okrętów podwodnych stanowią jedno z największych zagrożeń militarnych dla Stanów Zjednoczonych i ich regionalnych sojuszników, ponieważ mogą zwiększyć zasięg północnych pocisków nuklearnych. SLBM są również trudne do wykrycia z wyprzedzeniem.

Przetestowano w Korei Północnej Trzy ICBM Hwasong W 2017 roku. Po ostatnim takim teście powiedział, że może teraz uderzyć Stany Zjednoczone z kontynentu bombą atomową. W tym samym czasie kraj opracowuje niewidzialny system dostarczania broni jądrowej za pośrednictwem SLPM.

Była Korea Północna Okręt podwodny Pukguksong testuje rakiety balistyczne Od 2015 roku. Swój ostatni test SLPM przeprowadziła w październiku 2019 r., wystrzeliwując pocisk Buccaneer-3 na wschodnie wybrzeże. Podczas ostatnich parad wojskowych w Pjongjangu październik I W styczniu, To też Zostanie wyświetlone Dwie zmodernizowane, ale nieprzetestowane wersje pocisków Pukuksang, znane jako Pukuksang-4 i Pukuksang-5. North nazwał Pukguksong-5 „strategicznym” SLBM, wskazując, że został zaprojektowany do przenoszenia broni jądrowej.

READ  Czterech zabitych w katastrofie helikoptera wykonawcy w miejscu wystrzeliwania rakiet na Kauai Pacific

Nie jest jasne, czy SLPM wystrzelone na północy w ostatnich latach zostały wystrzelone z rzeczywistej łodzi podwodnej, czy z podwodnej platformy. Korea Północna miała jedyną łódź podwodną zbudowaną do wystrzelenia pocisku balistycznego, z tylko jedną wyrzutnią rakietową na pokładzie. Kraj jest budowany Nowy Z większymi umiejętnościami.

We wtorek południowokoreańscy urzędnicy ds. bezpieczeństwa nie ujawnili, czy sądzili, że jeden z dwóch nowych SLPM na północy lub nowa łódź podwodna, którą budowali, była zaangażowana w niedawny test.

W zeszłym miesiącu, Korea Południowa Prowadzona Test pierwszego pocisku balistycznego wystrzeliwanego z okrętu podwodnego. W tym czasie nazwał się siódmym krajem na świecie, który posiada SLPM, po Stanach Zjednoczonych, Rosji, Chinach, Wielkiej Brytanii, Francji i Indiach, po odmowie uznania Północy jako pełnoprawnych sił SLPM.

Obie Kore są uwikłane w wyścig zbrojeń, ponieważ Korea Północna rozszerza swoje zdolności nuklearne i rakietowe, a Południe rozmieszcza potężniejsze myśliwce i pociski.

Hostowane przez Koreę Północną Jego ostatni test rakietowy 30 września przetestowano nowo opracowany pocisk przeciwlotniczy. Zewnętrzni urzędnicy i analitycy ściśle monitorują wystrzeliwanie broni przez Koreę Północną, ponieważ niektóre pociski w tym kraju są zdolne do przenoszenia broni jądrowej.

Broń Korei Północnej stała się rosnącym problemem bezpieczeństwa w regionie. W tym roku kraj przeprowadził osiem testów rakietowych, w tym rakietowych Zaczęło się od Pociągi wyjechały z tuneli i podobno były naddźwiękowym pociskiem na północy. W zeszłym tygodniu pokazał arsenał rosnących pocisków Jeden Jej przywódca, Kim Dzong Un, powiedział na największej wystawie sprzętu wojskowego, że nie wierzy w powtarzające się nalegania Stanów Zjednoczonych, że nie mają wrogich intencji wobec jego kraju.

Szereg rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ zakazuje Korei Północnej rozwijania i testowania technologii rakiet balistycznych. W 2017 roku Korea Północna przetestowała trzy międzykontynentalne rakiety balistyczne i przeprowadziła szósty podziemny test nuklearny. Pod koniec tego roku pan Kim powiedział, że jego kraj był w stanie przeprowadzić atak nuklearny na Stany Zjednoczone.

READ  Źródła policyjne: Mężczyzna, który zachowywał się chaotycznie w metrze, zmarł po tym, jak pasażer go udusił

Później spotkał się z prezydentem USA Donaldem J. Trzykrotnie spotkał się z Trumpem i wezwał Stany Zjednoczone do złagodzenia sankcji. Ich dyplomacja upadła bez porozumienia w sprawie wycofania programu nuklearnego Północy czy zniesienia międzynarodowych sankcji nałożonych na kraj.

Pan Kim wznowił testy rakietowe. Podczas styczniowego spotkania rządzącej Partii Robotniczej na północy Kim przedstawił obszerną listę broni, które według jego kraju są opracowywane w celu przeciwdziałania zagranicznej agresji.

Specjalny wysłannik Waszyngtonu do Korei Północnej, Sung Kim, ponowił wezwanie do rozmów, kiedy w poniedziałek spotkał się w Pjongjangu ze swoimi południowokoreańskimi i japońskimi odpowiednikami. Powtórzył, że Stany Zjednoczone „nie mają wrogich intencji” wobec Północy i wezwał kraj do „bezwarunkowego” powrotu do rozmów.