24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przyszłość pierwszego bitcoina jest nieco wyższa w uruchomieniu handlu ETF NYSE

Przyszłość pierwszego bitcoina jest nieco wyższa w uruchomieniu handlu ETF NYSE

Akcje pierwszego amerykańskiego funduszu giełdowego powiązanego z bitcoinami nieznacznie wzrosły podczas otwarcia we wtorek.

ten ProShares Strategia Bitcoin ETF, Tigger 'BITO’ zyskał około 3% na początku handlu, a ostatnio wzrósł o 1,5% do 40,61 USD. Fundusze te monitorują kontrakty futures na bitcoin CME lub transakcje, które przewidują przyszłą cenę bitcoina, a nie krypto.

Oznacza to, że inwestorzy w fundusze ETF powinni oczekiwać, że cena i wyniki akcji będą się nieznacznie różnić od ceny Bitcoina. Nie jest to odpowiednie dla obecnych inwestorów; Wielu z nich patrzy na kryptowaluty z daleka i oczekuje ETF, który monitoruje bitcoin kupiony przez inwestorów.

Cena Bitcoin Waluta została na krótko opublikowana we wtorek rano po rozpoczęciu handlu, wzrastając o 3% do 63 035,04 USD, zgodnie z matrycą walutową, i osiągnęła szczyt na poziomie 64 899 USD 14 kwietnia, po czym wycofała się. Przyszłość Bitcoina wzrosła o około 2%.

„Fundusze starają się przede wszystkim zapewnić wzrost kapitału poprzez zarządzanie kontraktami futures na bitcoiny. Fundusze nie inwestują bezpośrednio w bitcoin”, mówi strona internetowa brokerów w funduszu. Fundusz ma wskaźnik wydatków na poziomie 0,95%.

Według ETDB.com, ProShares jest ósmym co do wielkości dostawcą ETF pod względem aktywów. Firma, która wykorzystuje dźwignię do śledzenia ruchów w określonych indeksach, które są pomnożone przez określoną kwotę, jest znana ze swoich funduszy. Kierownictwo Proshare zadzwoniło do otwarcia giełdy NYSE, gdzie będą notowane fundusze ETF.

Branża kryptograficzna od lat tęskni za ETF-ami związanymi z bitcoinami. Około 2017 roku zarządzający aktywami zaczęli składać wnioski o uruchomienie kasowych ETF-ów bitcoin, ale ich propozycje zostały odrzucone przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, która nie udowodniła, że ​​rynek jest odporny na transakcję. Napływ wniosków o przyszłe fundusze ETF w tym roku nastąpił, gdy tylko prezes Gary Zensler przejął kierownictwo firmy.

READ  Policja Kapitolu aresztuje personel Stephena Colberta w budynku biurowym House pod zarzutem wkroczenia

„Masz tutaj produkt, który przez cztery lata był nadzorowany przez federalnego regulatora USA CFTC, który znajduje się w naszej jurysdykcji, znany jako ustawa o przedsiębiorstwach inwestycyjnych z 1940 r. Bezpieczeństwo” – powiedział Kensler we wtorek w rozmowie z CNBC Squaw on the Street. „Jest to coś bardziej spekulatywnego klasy własności i słuchacze muszą zrozumieć, w ramach którego nadal ma ten sam aspekt niestabilności i spekulacji”.

Niektórzy twierdzą, że wpływ ETF-ów, zwłaszcza związanych z kontraktami terminowymi, jest łagodzony przez akceptację kryptowalut przez firmy i fintechy. Istnieje wiele sposobów, w jakie inwestorzy mogą pośrednio ujawnić się bez posiadania bitcoina poprzez fundusze o jakości instytucjonalnej, aplikacje finansowe, takie jak PayPal i Squares CashOp lub akcje związane z kryptowalutami oraz akcje bazowe i wydobywcze.