2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Klony Wordle zniknęły z App Store

Czy Apple podjął działania przeciwko aplikacjom, które sklonowały popularną grę internetową Wordle? Teraz zniknęły z App Store Wiele Publikacje (Łącznie z Na krawędzi) Nazywali się rażącymi naśladowcami „Wordle” i zawierali tę samą rozgrywkę i interfejs użytkownika, z których każdy wykorzystywał fakt, że programista Josh Ward nie stworzył procesora Apple dla siebie. Kiedy patrzysz na niektóre klony w App Store, nie używają nazwy Wordlay.

Aplikacje do klonowania przyciągnęły dziś uwagę programistów Zaczął się przechwalać, ile pobrań pobiera jego wersja Wordlay. Po kilku poważnych niepowodzeniach ze strony społeczności założył swoje konto prywatnie, ale ludzie już zaczynają znajdować wiele takich aplikacji w App Store.

Wyniki wyszukiwania Wordle dzisiaj o 17:00 czasu wschodniego pokazują dwa klony.

Wyniki wyszukiwania dla Wordle 20:08 ET – Pierwsze wyniki mają już pięć lat, a historia o Words With Friends 2.

Apple nie odpowiedział od razu Na krawędziJest to prośba o potwierdzenie, że podjęto działania przeciwko podobnym do Wordle, ale jest mało prawdopodobne, aby każdy programista zdecydował się usunąć swoją aplikację w ciągu około godziny. Jeśli Apple faktycznie wprowadzi represje na aplikacje, znacznie zmniejszy skalę ochrony oryginalnej gry.

Pomimo podobnych sytuacji na wysokim szczeblu w przeszłości – Jak Protokół Zwraca uwagę, Skrzydlaty ptak i Trójki kontra 2048 Pamiętaj – trudno wyobrazić sobie niedawny przykład, w którym Apple wszedł tak wysoko, jak dzisiaj. jabłko Jedną z wytycznych dla programistów jest język naśladowcy, Ale jest to niezwykle niejasne: „Wymyśl własne pomysły”, mówi Rozdział 4.1. „Nie kopiuj po prostu najnowszej popularnej aplikacji ze sklepu App Store ani nie wprowadzaj drobnych zmian w nazwie lub interfejsie użytkownika innej aplikacji i wyślij ją do swojego”.

Byłem Pytania o to, jak Apple radzi sobie z tępymi klonami, Wydaje się, że w niektórych przypadkach wszystko się przesuwa. Ponieważ Wordle-alikes zniknęły z App Store, możemy mieć precedens, jak bardzo są podobne.

READ  Tajemnicza choroba psów z Michigan zidentyfikowana przez urzędników stanowych