20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple przeprasza Wordle App Clone Creator po usunięciu procesora

Programista, który stworzył klon iOS Wordley – Gra logiczno-słowna, która rozprzestrzeniała się wirusowo przez ostatnie dwa tygodnie – Mia Gulpa (w pewnym sensie) została wydana, która została przeciągnięta do Internetu za podważenie pomysłu i szczęśliwie przechwalanie się, że zarobiła na tym. Jego przeprosiny nastąpiły po usunięciu przez Apple procesora naśladowczego z App Store.

Oryginalny Wordley Grace, stworzony przez inżyniera oprogramowania z Brooklynu, Josha Warda, jest dostępny do gry online za darmo Ten link. Nie ma oficjalnej wersji aplikacji gry – to skłoniło wielu oportunistów do przyjęcia nazwy i projektu rozgrywki oraz stworzenia klonów, które chcą zarabiać pieniądze.

Jeden z nich został stworzony przez przedsiębiorcę technologicznego Zacka Shake’a, którego „Słowo – aplikacja” pojawiła się w Apple App Store w poniedziałek. Gra oferuje pięcio-, sześcio- i siedmioliterowe słowa (pięć znaków w oryginalnym słowie), a także tryb „pro” z nieograniczoną grą za 30-letnią subskrypcję.

A Wątek na Twitterze Uwolniony we wtorek późnym wtorek Shakt – po tym, jak został zaatakowany w mediach społecznościowych za rażące kopiowanie sukcesu oryginalnego wirusa – przyznał się do błędu. „Czuję, że przekroczyłem granicę. Zdecydowanie, zdecydowanie nie zamierzam już robić nic podobnego. Spieprzyłem” – napisał.

Wcześniej we wtorek Shakt chwalił się, jak wyszedł jego procesor zdzierający: „Jestem teraz naprawdę zakręcony – to 5,4 tys. pobrań w ciągu 1 pieprzonej godziny”, napisał na Twitterze w pewnym momencie. – Lecimy na Księżyc – wykrzyknął.

We wtorek Apple wypuściło grę Shakkeda i nie tylko z App Store po reklamie o bezwstydnych aplikacjach do ripoffów Wordle.

Oburzenie z powodu klonów w programie Word wzrosło, ponieważ Ward nie próbował zarabiać na tej grze. A Wywiad z New York Times Wydany w zeszłym tygodniu (co wyraźnie zwiększył jego popularność), Ward powiedział, że stworzył grę dla swojego partnera, który jest fanem krzyżówek. „Myślę, że ludzie doceniają to, że ta rzecz jest fajna w Internecie” – powiedział. „Nie próbuje zrobić niczego podejrzanego z twoimi danymi lub powiekami. To fajna gra.

READ  Kim jest doktor Terry Sanderson? Lekarz z Utah pozywa Gwyneth Paltrow za kolizję z nartami w Park City

Chociaż Shakt powiedział, że tego żałuje, próbował bronić swoich działań i skarżył się, że został zwolniony za węgiel za to, co powiedział, że jest rutyną w branży. „Wordle to zdzierstwo innej gry” – napisał, wskazując, że „Wordle” nie jest znakiem towarowym.

„To idealna burza, by ukrzyżować mnie publicznie za coś wspólnego” – napisał Shakt na Twitterze. „Za tydzień moje użytkowanie będzie zupełnie inne i będzie miało więcej funkcji niż oryginalny gość”. Kontynuował: „Właśnie naliczyłem subskrypcję 30 dolarów, którą 1000 osób było gotowych zapłacić. Tak działają firmy. Pobierasz pieniądze. Jeśli to za dużo, ludzie nie zapłacą. W takim przypadku wielu jest gotowych do pracy.

Shakt powiedział również, że stracił pieniądze na tym procesorze: „Tak, byłem bardzo podekscytowany, gdy zobaczyłem, ile pobrań pobiera. I ile pieniędzy może zarobić (stałem $ 0 i faktycznie straciłem pieniądze). Więc nikt oprócz mnie nie jest tutaj rozczarowany. 3 stycznia napisał na Twitterze: „Moje postanowienia z 2022 r.: – Bądź bardziej szczery – Bądź gorszy – Zarabiaj mnóstwo pieniędzy”.

Ponadto Shakt nalegał: „Kolejną rzeczą, o którą chciałbym cię zapytać, jest to, co myślisz o jednostronnym usuwaniu aplikacji przez Apple bez żadnej pomocy? Rozmawiałem z prawnikami, twierdzenie w „słowie” oryginalnego twórcy jest bardzo wątpliwe. Wytyczne Apple dla deweloperów aplikacji wyraźnie odradzają kopiowanie najnowszej popularnej aplikacji ze sklepu App Store lub wprowadzanie drobnych zmian w nazwie lub interfejsie użytkownika innej aplikacji i wysyłanie jej do własnego.

Wardle’s Web Word stał się popularny: na początku stycznia na stronie codziennie było 300 000 graczy, a w ostatni weekend liczba ta wzrosła do 2 milionów. Obrońca.

Obecnie w Apple App Store w Stanach Zjednoczonych są tylko dwie gry z nazwą Word, obie przed Ward Game: „Word!”, wydane po raz pierwszy w 2016 roku (opisane jako „gra słowna oparta na zegarze, w której otrzymujesz litery, aby jak najszybciej ułożyć słowo!”).