20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Katastrofa helikoptera Orange County: Oficer BT z Huntington Beach Nicholas Vella umiera z powodu obrażeń, 2. oficer w stanie krytycznym

Newport Beach, Kalifornia (KABC) – 14-letni starszy funkcjonariusz Departamentu Policji w Huntington Beach zginął, a inny funkcjonariusz został poważnie ranny w wypadku helikoptera policyjnego w pobliżu Newport Beach w hrabstwie Orange, poinformowali urzędnicy.

Policja twierdzi, że helikopter rozbił się około 18:30, reagując na zakłócenia w pobliżu Newport Beach.

44-letni Nicholas Vella zginął w katastrofie, poinformował szef Eric Barra na konferencji prasowej w sobotę wieczorem.

Drugi oficer z 16-letnim stażem na oddziale trafił do szpitala w stanie krytycznym. Nie został natychmiast zidentyfikowany, ale według tweeta opublikowanego przez HBPD w niedzielę rano został zwolniony ze szpitala.

Przeczytaj tweet „Dzięki rodzinie oficera Velli oraz naszej społeczności HB i rodzinie organów ścigania za nieustanną miłość i wsparcie dla naszej branży”.

„Ludzie z Huntington Beach, Huntington Beach, policja i organy ścigania stracili funkcjonariusza, który był naprawdę oddany swojej pracy i robił to, co chciał” – powiedział Barra. „To trudna noc dla nas wszystkich. Proszę o modlitwę i wsparcie, gdy wspieramy rodziny naszych oficerów”.

READ  Przetasowania w rządzie w Wielkiej Brytanii: zmiana rządu w Wielkiej Brytanii przywraca Davida Camerona do rządu

Vella zostawia żonę i córkę. Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska.

Film z wyspy Balboa pokazujący pojazdy ratunkowe pędzące na miejsce zdarzenia.

Marsz zwycięstwa odbył się w sobotnią noc w Santa Ana.

Setki policjantów zasalutowało, gdy jego ciało zostało zabrane do biura autopsyjnego poza Orange County Global Medical Center.

Obejrzyj: Katastrofa helikoptera zabija urzędnika z Huntington Coast

Burmistrz Huntington Beach, Barbara Tellies, powiedziała: „To naprawdę bolesny czas dla nas wszystkich w Huntington Beach. Ten tragiczny wypadek przypomina o niebezpieczeństwach i niebezpieczeństwach, w jakie codziennie angażują się nasi policjanci, aby chronić naszą społeczność. „

Tymczasem kilku świadków przypomniało sobie, że słyszało o katastrofie helikoptera.

„Mialiśmy dużo helikopterów, ale miał wysoki skok” – powiedział jeden ze świadków. „To nie było w porządku. Wyjrzałem na zewnątrz i zobaczyłem, że kręci się w kółko”.

Pewna kobieta powiedziała Eyewitness News, że widziała, jak helikopter obraca się i szybko ląduje w wodzie.

„Nagle coś słyszy hałas bardzo blisko i nie przypomina normalnego helikoptera” – powiedziała. „W jakiś sposób zabrał go do Zatoki, aby uratować życie wszystkich. Jest wiele ofiar po zniszczeniu domu. Myślę, że mam szczęście”.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i zespół ds. odzyskiwania po dużych wypadkach przy wydziale szeryfa hrabstwa Orange prowadzą dochodzenie w sprawie wypadku.

Copyright © 2022 Telewizja KABC, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.