24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kalifornijska społeczność emerytalna podnosi czynsz starszych par o 1000 dolarów miesięcznie: to musi być pomyłka

Kalifornijska społeczność emerytalna podnosi czynsz starszych par o 1000 dolarów miesięcznie: to musi być pomyłka

Według raportu, mieszkańcy domu opieki w Kalifornii stoją teraz w obliczu wzrostu kosztów utrzymania o ponad 1000 dolarów miesięcznie za czynsz i inne opłaty, wywołując oburzenie w społeczności.

Yvonne Collins, mieszkanka Murriety, której matka i ojczym mieszkają w Paradise Village in Miasto narodowe, Kalifornia, Jej matka powiedziała jej, że biuletyn informował ich, że będą musieli płacić dodatkowo 1000 dolarów miesięcznie czynszu, poinformował FOX 5 z San Diego.

Narodowe miasto znajduje się sześć mil od San Diego.

„Nie mogli w to uwierzyć. Moja matka mówiła: „Czynsz wzrośnie o 1000 dolarów” – a ja na to: „To musi być pomyłka”. Nikt tego nie robi” – powiedział Collins. Potem przejrzałem biuletyn – i to na pewno prawda”.

Kalifornia podnosi podatki na gaz, które już i tak są najwyższe w kraju

W biuletynie administracja Paradise Village ogłosiła od października, że ​​mieszkańcy, którzy mieszkają z dwiema osobami na oddziale, takimi jak starsza para, będą teraz obciążani dodatkowymi 1000 USD miesięcznie, podczas gdy wszyscy mieszkańcy otrzymają podwyżka czynszu o 100 dolarów.

Collins powiedziała, że ​​jej matka i ojczym, którzy zakochali się w akademiku po swojej pierwszej trasie i cieszyli się życiem w nim przez rok, obawiają się, że mogą nie być na to stać.

„Jestem wkurzony. Nie mogę uwierzyć, że ktokolwiek by to zrobił. Moja mama i jej mąż mają 85 lat, mają stały dochód. Większość ludzi ma od 80 lat – spotkałem ludzi, którzy mają 95 lat. Nie dostaną drugiej pracy”. Nie ma dla nich możliwości zwiększenia swoich dochodów, kiedy rządzą się budżetem” – powiedział Collins FOX 5.

Inflacja uderza w amerykańskie rachunki za artykuły spożywcze, gdy ceny żywności rosną

Collins powiedział, że administracja określiła podwyżkę cen jako wzrost opłat, a nie czynszu, i że dyskryminacja jest prawnie uzasadniona.

„To jest grzech. Nawet ludzie, którzy byli tam przez dwa miesiące, teraz dostaną podwyżkę w wysokości 1000 dolarów? Jaki jest ich wybór? Aby przejść, idź naprzód z Przeprowadzka wydatków? „Jestem bardzo zdenerwowany i zbulwersowany, że każdy może to zrobić seniorom – lub komukolwiek innemu” – dodał Collins.

Recepcja Paradise Village

Yvonne Collins, której matka i ojczym mieszkają w Paradise Village w National City w Kalifornii, skarżyła się na dopłaty i dopłaty ogłoszone przez wydział. (Mapy Google)

Administracja Paradise Village uzasadniła podwyżkę cen jako niezbędną, aby zrekompensować wzrost Koszty pracy i żywności i materiały eksploatacyjne.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Wynajem w Paradise Village, położonym przy 2700 East 4th Street w National City, zaczyna się od 2800 dolarów miesięcznie za życie z pomocą i 3640 dolarów miesięcznie za samodzielne życie, według Caring.com.