23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Julia Louis-Dreyfus reaguje na uwagi Jerry’ego Seinfelda dotyczące poprawności politycznej

Julia Louis-Dreyfus reaguje na uwagi Jerry’ego Seinfelda dotyczące poprawności politycznej

Julia Louis-Dreyfus to kolejna gwiazda, która mówi o poprawności politycznej w komedii.
CJ Rivera/Invision/AP

  • Julia Louis-Dreyfus powiedziała, że ​​komedia może być wrażliwa, nie tracąc przy tym swojego uroku.
  • Aktor powiedział, że narzekanie na poprawność polityczną w komedii to „czerwona flaga”.
  • Jej komentarze pojawiły się tuż po wypowiedzi Jerry’ego Seinfelda, który niedawno stwierdził, że poprawność polityczna jest szkodliwa dla komedii.

Gwiazda „Seinfelda” Julia Louis-Dreyfus twierdzi, że do komedii można podchodzić z wyczuciem, nie rezygnując z artyzmu, a radzenie sobie z poprawnością polityczną to „czerwona flaga”.

„Jeśli spojrzysz zarówno na komedię, jak i na dramat, powiedzmy 30 lat temu, przez dzisiejszą optykę, możesz dostrzec fragmenty, które nie starzeją się dobrze” – powiedział Louis-Dreyfus w wywiadzie dla magazynu. New York Times, opublikowany w sobotę. „I myślę, że antena skupiająca się na wrażliwościach nie jest zła. Nie oznacza to, że w rezultacie cała komedia pójdzie do kosza”.

Louis-Dreyfus, znana z pracy przy programach takich jak „Saturday Night Live”, „Seinfeld” i „Veep”, została poproszona o wypowiedzenie się po tym, jak inny komik i była gwiazda Jerry Seinfeld trafił na pierwsze strony gazet na temat poprawności politycznej w komedii.

„Kiedy słyszę, jak ludzie zaczynają narzekać na poprawność polityczną – i rozumiem, dlaczego ludzie mogą to odpychać – ale dla mnie jest to czerwona flaga, ponieważ czasami oznacza to coś innego” – powiedziała. „Myślę, że świadomość pewnych wrażliwości nie jest czymś złym”.

Jerry Seinfeld jako on sam, Jason Alexander jako George Costanza i Julia Louis-Dreyfus jako Elaine Benes w „Seinfeld”.
Joseph del Valle/NBCU Image Bank/NBCUniversal za pośrednictwem Getty Images za pośrednictwem Getty Images

W kolejnej rozmowie z „Los Angeles Times” Louis-Dreyfus powiedziała, że ​​chce wyjaśnić swoje stanowisko w sprawie poprawności politycznej.

READ  KJ Apa i Isabel May zagrają w The Wonder Twins dla HBO Max

„Moim zdaniem w tym wszystkim poprawność polityczna, w takim samym stopniu, w jakim jest tolerancyjna, jest oczywiście wspaniałą rzeczą” – powiedział zdobywca nagrody Emmy aktor.

Zamiast tego, dodał Louis-Dreyfus, kreatywność w sztuce jest zagrożona i utrudniona przez „konsolidację pieniędzy i władzy” za pośrednictwem różnych studiów, sklepów, wytwórni i dystrybutorów.

Powiedziała też, że wrażliwość i świadomość wizualna nie dotyczy tylko komedii.

„Wiem tylko, że dzisiaj patrzymy na sztukę – i nie ograniczałbym jej tylko do komedii, ale także do dramatu – to inna perspektywa” – powiedział Louis-Dreyfus. „To prawda. Nawet świetne filmy z przeszłości, bez wątpienia świetne filmy z przeszłości, pełne są sytuacji, które dzisiaj byłyby nie do zaakceptowania. Dlatego uważam, że warto zachować czujność”.

Julia Louis-Dreyfus za „Veep”.
HBO

Komentarze Louisa-Dreyfusa pojawiają się kilka tygodni po tym, jak Seinfeld stwierdził, że jest mniej seriali komediowych, ponieważ poprawność polityczna rujnuje komedię.

W miesiącu kwietniu wywiad z Godzina radiowa New YorkeraSeinfeld powiedział, że obecnie brakuje śmiesznych programów telewizyjnych ze względu na „skrajną lewicę i bzdury dotyczące komputerów PC oraz ludzi za bardzo martwiących się, że urazi innych ludzi”.

„Teraz będą oglądać komiksy, bo nikt nas nie cenzuruje” – powiedział. „Publiczność nas obserwuje. Wiemy, kiedy zboczymy z toru. Wiemy natychmiast i natychmiast się do tego dostosowujemy. Ale kiedy piszesz scenariusz i trafia on w cztery lub pięć różnych rąk, komitetów i grup – „To są nasze przemyślenia na temat tego żartu. Cóż, to koniec twojej komedii.”

Aktor i komik przyznał, że niektóre żarty z „Seinfelda” mocno się zestarzały i nie byłyby teraz na miejscu.

„Kultura – śluzy się poruszają” – powiedział Seinfeld. „Twoim zadaniem jest być na tyle zwinnym i inteligentnym, aby gdziekolwiek umieścili portale, ja zrobię portal”.

READ  Decyzja o transmitowaniu na żywo telewizji podczas rozdania Oscarów spotkała się z reakcją członków Akademii - The Hollywood Reporter