23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joey Logano zajmuje pierwsze miejsce w wyścigu All-Star Race w North Wilkesboro

Joey Logano zajmuje pierwsze miejsce w wyścigu All-Star Race w North Wilkesboro

NORTH WILKESBORO, Karolina Północna — Joey Logano wystartuje z pole position w wyścigu NASCAR All-Star Race po przejechaniu okrążenia w czasie 1:29,75 w sobotę podczas kwalifikacji na torze North Wilkesboro Speedway.

Zespół Christophera Bella drugi rok z rzędu zwyciężył w Pit Crew Challenge, a Toyota nr 20 zajmie pierwsze miejsce w niedzielnym wyścigu o wartości miliona dolarów.

Pozostała część wyścigu All-Star zostanie ustalona w późniejszą sobotę po oddzielnych 60-okrążeniowych eliminacjach na torze o długości 0,625 mili.

Logano nie będzie musiał się martwić o swój występ w eliminacjach po zdobyciu pole position.

„To najbardziej wyjątkowy tyczka, jaki kiedykolwiek miałem” – powiedział Logano. „Tę półtorej minuty jest dużo pracy”.

Wydawało się, że William Byron pobił czas Logano, ale został ukarany 10-sekundową karą czasową za przekroczenie prędkości w boksie podczas postoju.

Logano skręcił na górnym okrążeniu, mimo że jego załoga w pit stopie wykonała dopiero piąty najszybszy postój.

W wyścigu All-Star Race weźmie udział dwudziestu kierowców, z czego 17 ma już na swoim koncie wcześniejsze osiągnięcia. Do wyścigu All-Star Race zakwalifikują się także dwaj najlepsi zawodnicy z niedzielnego otwartego wyścigu eliminacyjnego oraz zwycięzca wybrany przez fanów.

W ramach wyzwania załogi pit-stopu kierowcy otrzymali zieloną flagę, przejechali pełne okrążenie z dużą prędkością, a na drugim okrążeniu udali się do jednego z wyznaczonych przez NASCAR boksów w boksie na postój z czterema oponami i fikcyjnym dostarczeniem paliwa. Następnie samochody zjechały z pit-roadu i pomknęły z powrotem pod flagę w szachownicę. O czasie kwalifikacyjnym decydował całkowity czas, jaki upłynął od flagi zielonej do flagi z szachownicą.

READ  Aryna Sabalenka po raz drugi wygrywa Australian Open po pokonaniu Cheng Qinwen