6 maja, 2024

Ohio State przerywa passę pięciu porażek, wygrywając 93-77 w lepszym występie przeciwko Iowa

Susza dobiegła końca dla Ohio.

Buckeyes przerwali serię pięciu porażek z rzędu w sobotę solidnym występem, który doprowadził do wygranej 93-77 z Iowa u siebie. Hawkeyes mieli drugą najdłuższą (cztery mecze) serię zwycięstw w Wielkiej Dziesiątce w weekend. Było to pierwsze zwycięstwo Ohio State od Nowego Roku.

77

Ohio State zbudowało dwucyfrową przewagę do przerwy i chociaż Iowa zeszła na ziemię przed przerwą, Buckeyes zbudowali kolejną znaczącą przewagę na początku drugiej połowy. Isaac Likeeli odegrał kluczową rolę w poprawie wyników Buckeyes, ponieważ transfer Oklahoma State okazał się najlepszym występem sezonu jako czynnik X w zwycięstwie.

Likekekle zakończył z 18 punktami, a Bryce Sensabaugh poprowadził do Ohio State, zdobywając 27 punktów. .

Iowa weszła do gry z najwyższym procentem ofensywy w Wielkiej Dziesiątce, ale nie mogła pokonać Ohio State w dniu, w którym jej własna ofensywa wróciła do normy.

pierwsza połowa

Mecz rozpoczął się od sześciu połączonych strat dla obu stron przed strzałem którejkolwiek z drużyn. Ohio State przełamało lody, ale Iowa zdobyła potem osiem punktów z rzędu, ponieważ Buckeyes spudłowali pięć z pierwszych sześciu strzałów.

Isaac Laekeli wyrównał swoje pierwsze trzy punkty w sezonie z 13 punktami na 12:19, a 16 sekund później Buckeyes rozpoczęli serię 15-2, obejmując dwucyfrowe prowadzenie wokół pierwszej połowy. Połowa. Ohio State zdobyło pierwsze 12 z tych punktów Hawkeyes bez odpowiedzi, a Buckeyes upuścili trzy punkty za 3 punkty w ramach odcinka.

Stan Ohio prowadził aż 11 punktami w tym okresie, ale stan Iowa zaczął od razu wycofywać prowadzenie Buckeye. Hawkeyes pokonali Ohio State 20-12 w finale 8:48, mimo że obie drużyny zakończyły połowę z suszami, które trwały ponad trzy minuty.

Do przerwy Buckeyes prowadzili 37:35, mimo że nie wykorzystali sześciu z ostatnich siedmiu strzałów. Ohio State trafiło 46,7% swoich rzutów z gry, podczas gdy Hawkeyes wykonali tylko 41,4% swoich prób, chociaż Iowa miała przewagę w zbiórkach (19-15), punktach w farbie (16-14) i próbach rzutów wolnych (7-) 4 ).

Brice Sensabaugh strzelił dwucyfrową liczbę punktów przed przerwą, a Likekele rozegrał prawdopodobnie najlepszą ofensywną połowę sezonu, dodając siedem punktów, co było miłym zaskoczeniem dla Buckeyes.

druga połowa

Iowa trafiła dwa z pierwszych trzech strzałów w tym okresie, ale potem wszystko było w stanie Ohio, ponieważ Buckeyes wykorzystali prowadzenie 9: 0, prowadząc 10 punktami przy 16:20. Sensabaugh zdobył sześć z pierwszych 12 punktów Ohio State na otwarcie połowy.

15

Hawkeyes rzucili trzy trójki w ciągu dwóch minut, próbując zmniejszyć stratę, ale stan Ohio miał odpowiedź po każdym meczu w Iowa. W rzeczywistości Iowa trafiła pięć z siedmiu prób od 15:29 do 11:36. Jednak na każdym kroku Buckeyes strzelali razem ze swoim przeciwnikiem.

Likekele wcale nie zwolnił w ataku w drugiej połowie. Kiedy nie strzelał, Likelely zdobywał bramki i asystował, czekając, aż Rudy Gayle wrzuci obie ręce na niewidoczne podanie, które utrzymało Ohio State na 10. miejscu z czasem poniżej 8. minuty.

Niecałą minutę później Sensaboo wyssał trójkę ze szczytu łuku, aby wykopać głębszy dół dla Hawkeyes. Zed Key trafiał kolejne strzały w ciągu następnych 76 sekund, co dało Ohio State awans o 15.

Chris Murray przekroczył 20-punktowy i dwucyfrowy próg punktacji gry w samej drugiej połowie, ale to nie wystarczyło, aby przywrócić Hawkeyes do gry, ponieważ stan Ohio nadal odchodził późno.

Pod koniec gry pięciu Buckeyes osiągało dwucyfrowe wyniki. Sędzia Swing (10) osiągnął kamień milowy po raz pierwszy od trzech meczów po zejściu z ławki po raz pierwszy w tym sezonie, podczas gdy Kei (11) i Sean McNeil (10) również dołączają do Sensabau i Likele w dwóch liczbach.

Notatki z gry

• McNeil został wymieniony jako decyzja w czasie gry przed ostrzeżeniem z powodu nagłego wypadku dentystycznego, ale ostatecznie wszedł do gry o godzinie 14:34 i grał 24 minuty.

• McNeil i Justice Sueing po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczęli grę z ławki rezerwowych dla Ohio State. Buckeyes po raz pierwszy wykorzystali swój początkowy skład z Brucem Thorntonem, Rudym Gayle, Isaac Likeeli, Bryce Sensabaugh i Zed Key. To był pierwszy start w karierze Gaela.

• Ohio State przegrało swoje poprzednie dwa mecze z Iowa, w tym wygraną 75-62 dla Hawks w zeszłym sezonie na Shutt 19 lutego 2022 roku.

• Likele, który zakończył sezon z łączną liczbą punktów, nie zdobył więcej niż dziewięć punktów jako Buckeye zmierzający w sobotę.

• Key potrzebował pomocy w podniesieniu się z ziemi na 21,5 sekundy przed upadkiem, ponieważ złapał się za kolano w późnej fazie gry.

READ  Constantine Hatzidakis oskarżył sędziego asystenta Liverpoolu i Arsenalu o uderzenie łokciem Andy'ego Robertsona