23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Manzin przewodniczy Kongresowi USA nad ustawą klimatyczną Bidena popartą ropą, gazem i węglem

W samym środku najbardziej burzliwych negocjacji, jakie kiedykolwiek zaproponowano w Stanach Zjednoczonych, powiązania przemysłu paliw kopalnych z człowiekiem, który jest gotowy rozerwać sedno ustawy, rosną – senator z Wirginii Zachodniej Joe Munch.

Mancin, centrowy Demokrata, sprzeciwia się kluczowym postanowieniom wielomilionowego rachunku pojednawczego, który zmniejszy emisje ciepła na planecie i zapobiegnie katastrofalnemu załamaniu klimatu w Stanach Zjednoczonych i na świecie. W eleganckim, zrównoważonym Senacie Demokraci chcą, aby wszyscy 50 senatorów głosowali za ustawą, a żaden Republikanin nie chce głosować za zmianami klimatycznymi.

Ustawa zapewnia stały strumień wsparcia dla przemysłu węglowego, który niegdyś był podstawą gospodarki Zachodniej Wirginii, i nadal zapewnia odpowiednie wsparcie finansowe dla Manzina, który spędził ostatnie cztery dekady jako polityczny gigant w swoim rodzinnym stanie Appalachów . Stan, gubernator, a teraz senator USA.

Wykres przedstawiający Joe Muncha otrzymał ogromne darowizny w wielu dziedzinach energii

W obecnym cyklu wyborczym Manjin Do dyspozycji Darowizny polityczne z sektora ropy i gazu są wyższe niż innych senatorów, ponad dwukrotnie większe niż drugi co do wielkości odbiorca. Jest użytkownikiem nr 1 darowizn z Wydziału Górnictwa Węgla, liderem w ilości pieniędzy przyjmowanych od operatorów gazociągów i szóstym na liście darowizn sanatoryjnych od przedsiębiorstw energetycznych.

Duży rozmiar branży sprawił, że pojawiły się zarzuty, że senator był pod niewłaściwym wpływem firm, które pomogły zapobiec kryzysowi klimatycznemu. Biuro Muncha nie odpowiedziało na prośbę o komentarz.

Ale relacje Muncha z przemysłem paliw kopalnych sięgają głębiej niż dotacje polityczne. Po rozpoczęciu pracy w rodzinnej firmie zajmującej się meblami i dywanami, Mancin założył w 1988 r. firmę brokerską Coal EnergySystems i prowadził ją, dopóki nie został pełnoetatowym politykiem.

Większość aktywów Manjina znajduje się w akcjach firmy maklerskiej węgla

Chociaż Enrsystems przekazał kontrolę swojemu synowi Josephowi, interesy Mansona z biznesem przyniosły korzyści senatorowi. Jego udziały w Enricystems są wyceniane na 1-5 mln USD, zgodnie z jego ostatnim sprawozdaniem finansowym. DokumentSenator w ciągu ostatniej dekady zarobił od spółki ponad 5 mln dolarów z tytułu dywidendy. Pośrednictwo w węglu Odzwierciedla 71% zwrotu z inwestycji Manjina i jedna trzecia jego całkowitej wartości netto.

READ  DeSantis mówi, że jeśli Trump przegra, uzna, że ​​kluby w Iowa są skradzione

Projekt ustawy o pojednaniu obejmuje znaczne rozszerzenie wsparcia podatkowego dla czystej energii i pojazdów elektrycznych oraz nowe ograniczenia dotyczące potężnego metanu będącego gazem cieplarnianym, ale działania na rzecz klimatu skupiają się na planie czystej wydajności elektrycznej (CEPP). Plan o wartości 150 miliardów dolarów wykorzysta pieniądze i grzywny do uruchomienia wniosków o wyrzucenie paliw kopalnych z systemu energetycznego USA w ciągu następnej dekady.

Patrick Troop, zastępca dyrektora prawnego Sierra Club, powiedział, że projekt, ze swoimi ulgami podatkowymi na czystą energię, był „najlepszym strzałem, jaki zrobiliśmy w nadzorowaniu przesyłu czystej energii w ciągu jednego pokolenia i redukcji zanieczyszczenia paliwami kopalnymi w zmarginalizowanych społecznościach”. .

Mancin nazwał koszt rachunku „nieodpowiedzialnym” i powiedział, że „nie ma sensu” płacić za media w celu zwiększenia udziału energii odnawialnej. Dzieje się tak pomimo tego Rzadko jakieś aplikacje Zwiększanie zasobów energii słonecznej, wiatrowej i czystej energii w Stanach Zjednoczonych w tempie przewidzianym w ustawie, aby szybko zmniejszyć emisje, aby zapobiec katastrofie klimatycznej.

„Jego raport na ten temat jest rażąco fałszywy. Aplikacje nie są aktualne, a już na pewno nie w Wirginii Zachodniej” – powiedział Robbie Arvis, starszy dyrektor ds. projektowania polityki energetycznej. Energia Nowość „Nie jest tajemnicą, że ma powiązania z przemysłem węglowym.

Najnowszy Analiza została odkryta przez odkrycie energii CEPP to prawna „lizyna redukująca emisję dwutlenku węgla”, która stanowi jedną trzecią redukcji emisji wynikających z ustawy. „To bardzo niefortunne, że CEPP nie jest już na stole” – powiedział Arvis. „Ale ta ustawa doprowadzi do jeszcze większego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, i to bardzo dużo. Może istnieć sposób na wypełnienie luk pozostawionych przez CEPP.

Zmniejsz emisje, aby odtworzyć lepsze plany do 2030 r.

Stany Zjednoczone wyznaczyły sobie cel zmniejszenia emisji ciepła na planetę do połowy tej dekady, zanim Joe Biden osiągnie zero do 2050 roku. Wydany we wtorek przez Rhodium GroupAby osiągnąć ten cel, należy wyeliminować 2,3 miliarda ton emisji.

READ  Sąd Najwyższy Karoliny Północnej – pod nową kontrolą GOP – uchyla orzeczenia republikańskich prawodawców, którzy obalili partyzantów gerrymanders.

John Larson, dyrektor Rhodium Group, powiedział po dalszych cięciach ze strony rządu federalnego i stanów: „Ambitny cel klimatyczny Ameryki na 2030 r. można osiągnąć nawet przy najbardziej określonych ramach politycznych Kongresu”. Dodał jednak: „Stany Zjednoczone i świat mają mało czasu lub miejsca na błędy, aby uniknąć niszczących skutków zmian klimatycznych”.