29 marca, 2024

Jaylan Brown prowadzi w Celtics w drugiej połowie, gdy Boston pokonał Miami Heat i awansował do finałów NBA

MIAMI – W połowie piątego meczu finału Konferencji Wschodniej w środę wieczorem Boston Celtics przegrali z Miami Heat o pięć punktów.

Mimo to Celtics czuli się lepiej. Nie mogli zagrać zbyt źle w pierwszej połowie, robiąc 10 strat i tracąc dziewięć zbiórek ofensywnych do Miami – pozwalając Heatowi na oddanie 14 dodatkowych rzutów.

– Pod wieloma względami nie graliśmy lepiej niż my – powiedział trener Celtics Ime Utoka. „Czasami wystarczy, aby facet wrócił do swojej przeciętnej gry”.

Nikt nie grał źle Jaylan Brown. Wyszedł z boiska 7 na 2 i dokonał czterech sprzedaży – wszystkie w pierwszym kwartale.

Potem zaczęła się druga połowa. Ponadto, jak się okazało, Brown był punktem zwrotnym zespołu.

19-punktowa Browna, 0-obrót w drugiej połowie – 18-punktowa w połączeniu z drugą połową Jason Tottam – Przenosząc Boston do kolejnego zwycięstwa podczas pierwszego od 12 lat wyjazdu na finały NBA, Celtics wygrali 93-80 nad Heat, pozwalając Bostonowi na przełamanie rockowej walki w pierwszej połowie. .

„Ten sam zawodnik”, powiedział Brown od pierwszej połowy do drugiej. „Po prostu muszę się uspokoić. To wszystko. Gra słabnie, część tej energii, ta intensywność zaczyna trochę słabnąć, więc gra trochę się otwiera. Gra otworzyła się dla mnie w drugiej połowie.

„Nie chcę schodzić na dół. Nie chcę oglądać przeszłości. Myślę, że ta gra się skończyła. Muszę wyjść i odpowiedzieć mojemu zespołowi.

„Pierwsza połowa s —. Rzucona. [Just] Wyjdź i zagraj w koszykówkę w drugiej połowie.”

Po kolejnym brzydkim meczu koszykówki z tej serii dla Celtics w pierwszej połowie meczu 5 nie jest jasne, czy Boston naprawdę może wykonać instrukcje Browna. Szyny w tej serii nie pozwoliły jednak na otwarcie gry Celtics, co różniło się od innych okresów, kiedy Boston odszedł.

READ  85-latka zabita przez krokodyla na Florydzie

Wręcz przeciwnie, po stronie Ledgera sytuacja wyglądała brzydko. Todd i Brown w pierwszej połowie osiągnęli wynik 10 na 33, kiedy Celtics rzucili piłkę, ale Miami nie mogło nic trafić. Jego otwarcie pola obrony Kyle Lori I Maksymalny stres Przeszedł z pola do 0-do-15 iz 3-punktowego zakresu do 0 do -12. Jimmy Butler, Rozegranie problemu kolana, zakończyło się 4 na 18. Ogólnie rzecz biorąc, Heat zakończył się najgorszym wynikiem 7-45 z 3-punktowego zakresu.

„Musisz się tym cieszyć” – powiedział trener termiczny Eric Spolestra. „Wiesz, jeśli chciałeś pobić bilet do finału, będziesz musiał zrobić kilka absurdalnie trudnych rzeczy.

Podobnie jak reszta serii, była to gra. Ale dla Celtics – zespołu, który dokonał znaczącego tymczasowego zwrotu wokół duszącej obrony – jest to najnowszy przykład sprawności fizycznej, z której byli dumni podczas play-offów.

„Myślę, że stres i trudności, które spowodowaliśmy w niektórych zespołach z naszą obroną, czasami prowadziły nas do play-offów” – powiedział Utoga. „Widziałeś w serialu Brooklyn, że faceci zaczęli się męczyć. Game7 [last round against the Milwaukee Bucks, Giannis] Antetokounmpo Zmniejszono niektóre. Ale ciągłe rzucanie tymi ciałami w ludzi powoduje, że są fizycznie i psychicznie wyczerpani, co utrudnia, dopóki nie damy im łatwych koszy w okresie przejściowym.

„Z naszymi towarzyszami zawsze mamy nadzieję, że to zrobią i w końcu to znajdą”.

Brown i Tatum z pewnością zrobili to w drugiej połowie. Po tych wczesnych zmaganiach Brown przeszedł do ostatnich trzech kwartałów bez straty. Ponadto, w grze, w której ktoś za kimś płacze, Brown podszedł do ostrza w drugiej połowie, aby oddać strzał za prefestem po obu stronach pierwszej połowy.

Oddał także ostatnie uderzenie trzeciej kwarty (twarde wiadro ze średniej półki) i czwarte pierwsze (trójka na skrzydle), zwiększając dwucyfrową przewagę Bostonu. Zdobył swoje 13 punktów w strzelaniu 5 na 6 w czwartej kwarcie i upewnił się, że to właśnie tam.

READ  Janet Yellen skrytykowała postępowanie Chin z amerykańskimi firmami

„Faceci się uspokajają, są ciągle agresywni, przestają obracać piłkę” – powiedział Brown. „Daliśmy im więcej strzałów niż w pierwszej połowie. Przegrywaliśmy tylko o pięć. Jeśli na to spojrzymy, wiemy, że będziemy mieli kilka otwartych szans i je odrzucimy.

„Więc graj dalej w koszykówkę, bądź agresywny. Dlatego koszykówka trwa 48 minut”.

To był podobny zwrot akcji do Tatuma, który wielokrotnie łapał go za ramię przez pierwszą połowę, gdy wychodził z nerwowego problemu, który na krótko znokautował go w czwartej kwarcie Game3.

Ale Tottenham próbował grać dla pozostałych w pierwszej połowie, ostatecznie kończąc wieczór z 22 punktami, 12 zbiórkami i 9 asystami w ciągu 44 minut, gdy on – podobnie jak Brown – ostatecznie zmienił rytm w drugiej połowie. Zaawansowany.

– Tak, to mi przeszkadzało – powiedział Todd. „Właśnie się dowiedzieliśmy.

„Oczywiście, to dobry zespół. Obie drużyny grają ciężko, rywalizują i mają takie rzeczy. Ale chłopakom to się podoba. [Derrick] BiałyWidocznie [Marcus] Sprytny Będąc poza domem, jego obecność i JP wykonali kilka świetnych ujęć. Wszyscy wnosili wkład od początku do końca.

Teraz seria powraca do TD Gordon, gdzie Boston – szósta trasa finałów konferencji od czasu finałów NBA – będzie miała wreszcie szansę na zrobienie ostatniego kroku w rundzie mistrzostw ligi.

Ale po sezonie, w którym Celtics mieli już za sobą wiele zwrotów akcji – w tym wychodzenie z tego samego deficytu – Heat pokonał Bucks 3-2 na konferencji na trasie o 18:00. Półfinały – Boston jeszcze nie zakończył swojej pracy.

„Mówiąc o nastrojach, jakie mieliśmy po meczu, kiedy ostatnim razem przegrywaliśmy 3:2, musieliśmy wyruszyć w trasę i wygrać szósty mecz, tak zrobiliśmy” – powiedział Tatum. „Nie możemy myśleć, że to koniec. Musimy wrócić do domu, ponieważ przegraliśmy 3-2, z pilnym poczuciem, że to mecz, który musimy wygrać.

READ  NDAA: House uchwala ustawę o obronie po przyjęciu kontrowersyjnych poprawek dotyczących polityki aborcyjnej i innych kwestii

„Wtedy to po prostu do nas dotarło [for Miami to come back]. Oczywiście zrobiliśmy to w ostatniej serii, więc mówienie o tym, oczywiście cieszenie się tym, ale niezadowolenie ze świadomości, że wciąż są rzeczy do posprzątania, powinno grać jeszcze lepiej. Praca jeszcze się nie skończyła.”