20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak decyzja SCOTUS w sprawie rozporządzeń antykempingowych może wpłynąć na Los Angeles

Jak decyzja SCOTUS w sprawie rozporządzeń antykempingowych może wpłynąć na Los Angeles

Aktualnie sprawa powoda Jest badany przez Sąd Najwyższy Mogą wystąpić potencjalne zmiany prawne w południowej Kalifornii w USA.

Pozew pochodzi od społeczności w południowo-zachodnim Oregonie, której celem jest zakazanie spania na terenach publicznych. Jednakże powód, który twierdzi, że była to okrutna i niezwykła kara oraz naruszenie Ósmej Poprawki, został przesłuchany przez SCOTUS w poniedziałek.

Choć sprawa nie koncentruje się szczególnie na Golden State, może mieć jeszcze większy wpływ na sposób, w jaki przywódcy stanu, hrabstwa i miasta radzą sobie z kryzysem bezdomności.

Los Angeles było jednym z kilku miast w USA, w których w poniedziałek odbyły się wiece.

Członkowie LA Community Action Network, organizacji non-profit współpracującej ze społecznością bezdomnych w mieście, twierdzą, że byli już traktowani jak przestępcy, a nowa decyzja może jeszcze bardziej utwierdzić tę opinię w rzeczywistości.

Urzędnicy w Oregonie i Kalifornii powiedzieli, że mogą uchwalić i egzekwować przepisy, które pozwolą im zaradzić kryzysowi bezdomności, ale aktywiści twierdzą, że ludzie na ulicach nie powinni być karani.

„Modlę się, aby ich serca i umysły otworzyły się na wibracje od ludzi na tym poziomie” – powiedziała królowa Sheba Khalifa. „Są tak oderwani od prawdy i rzeczywistości, że nie wiem, czy rzeczywiście są w stanie podjąć decyzję, która będzie korzystna dla ludzi”.

Sędziowie Sądu Najwyższego zaczną orzekać dopiero w czerwcu.

READ  2021 World Series: Braves vs. Astros Game3 na żywo, kanał telewizyjny, oglądanie online, konflikty, czas na playoffy MLB