3 maja, 2024

Brzęczyk Jamala Murraya podnosi Nuggets do zwycięstwa nad Lakers w drugim meczu

W poniedziałkowy wieczór Jamaal Murray poprowadził Denver Nuggets do zwycięstwa 101-99 nad Los Angeles Lakers. Murray oddał dwupunktowy strzał przeciwko Anthony'emu Davisowi i po upływie czasu doprowadził do remisu i dał Nuggets prowadzenie w serii 2:0.

Davis zdobył 32 punkty i dodał 11 zbiórek, a Nikola Jokic z Denver miał 27 punktów, 20 zbiórek i 10 asyst w bitwie gwiazd, na którą LeBron James zdobył 26 punktów i 12 asyst w czwartej kwarcie.

Denver odrobił 20 punktów w drugiej połowie, a Murray zdobył 14 punktów w czwartej kwarcie. Skończył z 20 punktami, ale największą różnicę zrobił jego kosz sprzęgłowy.

„Gdyby nie moi koledzy z drużyny, mógłbym nawet nie oddać tego strzału” – powiedział Murray w TNT. „Dałem dzisiaj z siebie wszystko i starałem się pokazać to w obronie.… To było wspaniałe zwycięstwo zespołu. Wszyscy trzymaliśmy się razem.

W czwartek Los Angeles będzie gospodarzem trzeciego meczu, po serii 10 porażek z Denver.

Biuletyn Pulsowy

Bezpłatne, codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

kupićKup newsletter Puls

Złamane serce

Właśnie wtedy, gdy wydawało się, że atak Lakersów przełamie passę dziewięciu meczów zwycięstw Denver nad Los Angeles, a Davis znalazł Jokica, Nuggets wyrwali Lakersom serca i nadepnęli na nich.

To była najgorsza z 10 porażek. Lakers prowadzili różnicą 20 punktów na 10 minut przed końcem trzeciej kwarty. Przez resztę meczu prowadzili 53:31. Przestępczość ustała. Davis przestał strzelać i nie mógł zatrzymać Jokica. Wysiłki Jamesa w decydującym momencie były za późno. Dwuosobowy mecz Jokica-Murraya, w którym gigantyczny cierń Lakersów wbił się w sprzęgło, po raz kolejny ich przytłoczył. Los Angeles przegrało tylko dwa mecze, ale wydaje się, że trzy. Lakers walczą ze swoimi mentalnymi demonami tak samo jak przeciwko Nuggetsom. Ten buzzer-beater był prawdopodobnie śmiertelnym ciosem serii. — Autor: Jovan Buha, starszy pisarz Lakers