23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„IF” Johna Krasińskiego odniósł sukces kasowy, a jego debiut wyniósł 35 milionów dolarów

„IF” Johna Krasińskiego odniósł sukces kasowy, a jego debiut wyniósł 35 milionów dolarów

Jana Krasińskiego’S Film „Wyimaginowani przyjaciele” „JEŚLI” Według niedzielnych szacunków studia, film zajął pierwsze miejsce pod względem sprzedaży biletów w ten weekend. Jego północnoamerykański debiut o wartości 35 milionów dolarów był nieco poniżej oczekiwań.

Czy to rozczarowujące? Złowieszczy znak czasów box office’u? A może to już ostatnia historia Jeśli „Jeszcze nie napisano? To po prostu nie twoja wyobraźnia: w tych trudnych pierwszych tygodniach letniego sezonu kasowego 2024, kiedy nic nie jest hitem, a każdy nowy film jest pod coraz większą presją, by odnieść sukces, „IF” trafił w samo sedno .

W rolach głównych Ryan Reynolds, Cailee Fleming i armia różnych głosów, w tym… Steve’a CarellaMatt Damon, Emily Blunt, Louis Gossett Jr., Phoebe Waller-Bridge i Maya Rudolph „IF” to oryginalny pomysł Krasińskiego, który napisał scenariusz, wyreżyserował i zagrał główną rolę.

Paramount miał premierę filmu, którego produkcja kosztowała 110 milionów dolarów, w 4041 lokalizacjach w Ameryce Północnej. Na arenie międzynarodowej film zarobił szacunkowo 20 milionów dolarów na 56 rynkach, co zapewniło mu światowy debiut o wartości 55 milionów dolarów.

„Rodziny tłumnie przybyły i były zachwycone filmem” – powiedział Chris Aronson, który kieruje dystrybucją krajową w firmie Paramount.

Istnieje kilka nieco sprzecznych relacji na temat jej występu. „IF” z oceną PG był pierwszym dużym filmem familijnym, który trafił do kin od tygodni. I w przeciwieństwie do filmów o superbohaterach czy horrorów, zdjęcia rodzinne to często maraton, a nie sprint. W czerwcu ubiegłego roku „Elemental” studia Pixar miał być martwy w momencie premiery, kiedy w kraju osiągnął cenę 29,5 miliona dolarów. Jednak przez całe lato film nadal przynosił zyski i ostatecznie zarobił na całym świecie prawie 500 milionów dolarów.

„IF” zebrał średnie recenzje od krytyków (obecnie ma ocenę „zgniłą” na poziomie 49% w serwisie Rotten Tomatoes), ale podobnie jak „Elemental” widzowie w ten weekend wystawili mu wysoką ocenę kinową. Studio uważa go za udany debiut i optymistycznie ocenia jego długowieczność, gdyż dla dzieci w wieku szkolnym zaczyna się już lato.

READ  Spotkanie Showrunnera z kierownictwem WGA odwołane przed rozmowami w studiu – ostateczny termin

„Myślę, że to dobrze wróży ogólnej oglądalności filmów na początku letniego sezonu filmowego” – powiedział Aronson. „Od przyszłego tygodnia dzieci nie będą chodzić do szkoły i nie mogę sobie wyobrazić lepszego filmu na rynku niż ten”. Po pierwsze: jest świeży, świeży, oryginalny i chwytający za serce film.

Królestwo Planety Małp „Bądź dalej Jasny punkt. W ciągu zaledwie 10 dni przekroczył 100 milionów dolarów w kraju i 237 milionów dolarów na całym świecie. W drugi weekend zajął drugie miejsce z 26 milionami dolarów (spadek o 55%).

Ale nie było też tak wielkiego kinowego momentu, jak ubiegłoroczny „The Super Mario Bros. Movie”, „Barbie” czy „Oppenheimer”. W zeszłym roku, w ten weekend, Fast X otworzył się za ponad 60 milionów dolarów.

„To bardzo niezwykłe lato. Nietypowe rozpoczęcie bez filmu Marvela” – powiedział Paul Dergarabedian, starszy analityk ds. mediów w Comscore. „Sukces sprzedaży utrzymuje się na stabilnym poziomie o 20% niższym niż w zeszłym roku”.

„IF” nie był też jedynym nowym filmem, który miał premierę w ten weekend. Horror Lionsgate „The Strangers — rozdział 1” osiągnął lepsze wyniki, debiutując za 12 milionów dolarów w 2856 lokalizacjach. Innowacyjna kampania marketingowa zyskała popularność dzięki zapraszaniu „obcych” na najważniejsze wydarzenia, od procesu impeachmentu Trumpa po Coachellę.

the Bar Amy biografia” Powrót do czerni Został otwarty w Ameryce Północnej za szacunkową kwotę 2,9 miliona dolarów z ekranów z 2010 roku.

Dokument nakręcony dla IMAX” Błękitne Anioły W ten weekend zarobił także 1,3 miliona dolarów na 227 ekranach. Film będzie wyświetlany na wielkoformatowych ekranach premium do 22 maja, a następnie 23 maja trafi do Prime Video.

Lato w Hollywood Rozpoczyna się w pierwszy weekend majajest wciąż w powijakach i może przyspieszyć w najbliższy weekend dzięki połączeniu „Furiosa: Saga Mad Maxa” i „Filmu o Garfieldzie”.

READ  Taylor Swift: Muzyka artysty powraca na TikTok po kontrowersjach

Dergarabedian zauważył, że weekend z okazji Dnia Pamięci to czas, kiedy kinomani mogą obejrzeć filmy, które przegapili i o których słyszeli. Dla filmu takiego jak „IF”, który cieszył się dużą popularnością w weekend, mogło to dobrze wróżyć. Nie da się jednak ukryć, że sprzedaż biletów w 2024 r. nie będzie bazować na wynikach z 2023 r.

„Niemal pod każdym względem jest to niekonwencjonalne lato w naszej ofercie filmowej i trajektorii sprzedaży biletów” – powiedział Dergarbedian. „Ale łącznie te filmy powinny mieć mocny weekend z okazji Dnia Pamięci”.

Według Comscore szacunkowa sprzedaż biletów w kinach w USA i Kanadzie od piątku do niedzieli. Ostateczne dane lokalne zostaną opublikowane w poniedziałek.

1. „JEŚLI” 35 milionów dolarów.

2. „Królestwo planety małp” 26 milionów dolarów.

3. „The Outsiders – Rozdział pierwszy” 12 milionów dolarów.

4. „The Fall Guy” – 8,5 miliona dolarów.

5. Film „Challengers” – 2,9 miliona dolarów.

6. „Powrót do czerni” – 2,9 miliona dolarów.

7. „Tarot” – 2 miliony.

8. „Godzilla x Kong: Nowe imperium” – 1,7 miliona dolarów.

9. „Błękitne anioły” 1,3 miliona dolarów.

10. „Niedoceniony bohater” – 1,1 miliona dolarów.