25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hawaiian Holdings, Virgin Galactic, Carvana, Palantir, Nvidia i inni kierowcy rynkowi

Hawaiian Holdings, Virgin Galactic, Carvana, Palantir, Nvidia i inni kierowcy rynkowi

Giełdy w USA spadły w poniedziałek, zatrzymując wzrost wynikający z optymizmu, że Rezerwa Federalna może obniżyć stopy procentowe w przyszłym roku.

Transakcja gotówkowa, która według Alaski rozszerzy ją na piątą co do wielkości linię lotniczą w USA, jest warta 1,9 miliarda dolarów, w tym około 900 milionów dolarów długu hawajskiego.

Akcje Virgin Galactic spadły o 16%, ponieważ jej założyciel Richard Branson może nie zainwestować więcej pieniędzy w pionierską firmę zajmującą się turystyką kosmiczną.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Akcje Carvany wzrosły o 13% po tym, jak JPMorgan zmienił nazwę internetowego sprzedawcy używanych samochodów na Neutral z Underweight.

Akcje Spotify wzrosły o 7,9% po tym, jak firma zajmująca się strumieniową transmisją multimediów audio ogłosiła, że ​​w ramach trzeciej rundy zwolnień w tym roku zwolni 17% pracowników, czyli około 1500 pracowników. Akcje spółki wzrosły w tym roku ponad dwukrotnie, ale więcej zwolnień może oznaczać, że zarząd jest coraz bardziej zaniepokojony przyszłymi zyskami po szybkim rozwoju.

Akcje Palantir Technologies spadły o 7,6%. Analitycy Williama Blaira zauważyli, że obawy klientów dotyczące własności danych mogą ograniczyć przyszłe zyski firmy zajmującej się oprogramowaniem analitycznym.

Górnicy Bitcoin, którzy mają większe marże zysku, gdy ceny tokenów rosną, również zyskali, przy wzroście Marathon Digital o 6,4% i wzroście Riot Platforms.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

7,6% wyższy.

Ubera
,

Aplikacja do transportu pasażerskiego, Jabil
,

Producent elektroniki odnotował zyski po tym, jak S&P Global podał, że jego akcje znalazły się w grupie objętej indeksem


Standard & Poor’s 500

indeks. Włączenie do indeksu S&P 500 może podnieść ceny akcji, ponieważ wielu inwestorów kupuje fundusze śledzące składniki indeksu. Akcje Ubera zwyżkowały o 5,1%, a Jabil spadły o 2%.

Akcje Nvidii spadły o 3,7% po tym, jak Piper Sandler wybrała tego chipowego giganta jako swój najlepszy wybór spółek o dużej kapitalizacji.

READ  W pierwszej klasie pilot zajął miejsce swojej dziewczyny

Akcje Coinbase Global wzrosły o 3,3% w związku ze wzrostem ceny waluty


bitcoiny,

Który osiągnął najwyższy poziom od 20 miesięcy. Broker kryptowalut często handluje obok największych aktywów cyfrowych. Rosnące zainteresowanie inwestorów kryptowalutami wspiera podstawową działalność spółki.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Po tym raporcie Meta Platforms spadła o 3%. Mark Zuckerberg sprzedaje swoje pierwsze akcje od dwóch lat.

Napisz do Jacka Dentona na adres [email protected]