20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Harry i Meghan wydają wyzywające oświadczenie, gdy król Karol odkrywa swój oficjalny portret

Harry i Meghan wydają wyzywające oświadczenie, gdy król Karol odkrywa swój oficjalny portret
Król organizuje przyjęcie w ogrodzie z udziałem starszych członków rodziny królewskiej, podczas gdy książę Harry nie uczestniczy w spotkaniu

Książę Harry i Meghan Markle z radością powitali „niezapomnianą” podróż po Nigerii wśród zamieszania wokół dokumentów ich organizacji charytatywnej.

Para odwiedziła ten kraj przez trzy dni, aby uczcić 10. rocznicę Igrzysk Invictus organizowanych przez księcia Sussex.

Na swojej stronie internetowej para opisała nieoficjalną wizytę jako „niezapomnianą” i stwierdziła, że ​​będzie to „pierwsza z wielu niezapomnianych podróży”.

Oświadczenie wydano po tym, jak stan Kalifornia uznał działalność charytatywną pary za „przestępczą”.

Fundacja Archewell uzyskała ten status po „niezłożeniu wniosku”. [the] Wymagane raporty roczne i/lub opłaty za przedłużenie.”

Jednak we wtorek wieczorem okazało się, że opłaty i dokumenty zostały złożone prawidłowo – w zeszłym roku – i w związku z tym organizacja charytatywna nie była już widniała w wykazie jako zalegająca z płatnościami.

Rzecznik Fundacji Archewell powiedział: „Poważnie zbadaliśmy sytuację i możemy potwierdzić, że Fundacja Archewell w pełni przestrzega przepisów i ma dobrą opinię”.

Wiadomość ta nadeszła po odsłonięciu nowego, oszałamiającego portretu króla Karola, pierwszego zamówionego od czasu koronacji.

1715765412

Meghan Markle opowiada o swoim nigeryjskim pochodzeniu

Meghan Markle (42 l.) powiedziała, że ​​test DNA wykazał, że jest w 43 procentach Nigeryjką, i podczas niedawnej podróży do tego kraju z okazji 10. rocznicy Invictus Games wspomniała o swoim pochodzeniu.

„To było interesujące móc dowiedzieć się więcej o moim dziedzictwie” – powiedziała podczas wydarzenia Women in Leadership.

„Nigdy za milion lat nie rozumiałbym tego tak bardzo jak teraz. A ostatnio często mówiono: «Och, nie jesteśmy zaskoczeni, kiedy dowiadujemy się, że jesteś Nigeryjczykiem».

„To dla ciebie komplement, ponieważ nigeryjskie kobiety definiują jako odważne, odporne, odważne i piękne”.

Badania DNA wykazały, że Meghan Markle jest w 43% Nigeryjką (AP)

Emmę Guinness15 maja 2024 o godzinie 10:30

1715763612

Gubernator Kalifornii broni Meghan i Harry’ego po uznaniu Archwella za „przestępcę”

Rzecznik Archewell potwierdził, że było to wynikiem zagubienia czeku dotyczącego opłaty za przedłużenie w poście, i dodał, że został on przesłany ponownie.

„Była to kwestia techniczna, związana z dokumentacją, która była mocno przesadzona” – oznajmił gubernator Kalifornii Gavin Newsom.

Jednakże do czasu rozwiązania problemu organizacja charytatywna nie może już przekazywać środków ani prosić o nie.

Gubernator Kalifornii stanął w obronie Harry’ego i Meghan (Gavina Newsoma)

Emmę Guinness15 maja 2024 o godzinie 10:00

1715761812

Książę Harry i Meghan Markle przybywają do Los Angeles

Książę i księżna Sussex spędzili w kraju trzy dni, aby uczcić 10. rocznicę Igrzysk Invictus dla księcia Harry’ego.

Tam Meghan określiła Nigerię jako swój „kraj” po tym, jak test DNA wykazał, że w 43% jest Nigeryjką.

Para określiła wycieczkę, która odbyła się w charakterze prywatnym, jako „cudowną” i stwierdziła, że ​​będzie to „pierwsza z wielu niezapomnianych wycieczek”.

Muszą teraz stawić czoła problemom, z jakimi boryka się ich organizacja charytatywna, Fundacja Archewell, w Ameryce po tym, jak stan Kalifornia uznał ich za „przestępców” podczas ich pobytu za granicą.

Według doniesień było to spowodowane zaginięciem pocztą czeku na 200 dolarów, który, jak potwierdził przedstawiciel, został teraz ponownie wystawiony.

Jednak dopóki problem nie zostanie rozwiązany, Fundacja Archewell nie może dystrybuować ani zbierać funduszy.

Harry i Meghan wrócili do Los Angeles po zwiedzaniu Nigerii jako prywatni obywatele (Getty Images dla Archewell F)

Emmę Guinness15 maja 2024 o godzinie 09:30

1715760012

Książę Harry zwiększa popyt na „terapię kranową”

Technikę zademonstrował 39-letni książę Sussex w programie dokumentalnym wyemitowanym w Apple TV Jestem tym, którego nie możesz zobaczyćWyjaśnił, że używa go, aby pomóc sobie przezwyciężyć objawy traumy i zespołu stresu pourazowego.

Terapia perkusyjna, jak sama nazwa wskazuje, polega na opukiwaniu ciała przez pacjentów lub terapeutów w celu wytworzenia tzw. „stymulacji dwustronnej”.

Zamiast tego aktywuje obie strony mózgu i uważa się, że ma działanie uspokajające.

„Myślę, że otwartość księcia Harry’ego na terapię i EMDR to jedna z innych rzeczy, które przyczyniły się do zmiany i normalizacji podejścia do psychoterapii” – stwierdziła.

Zarówno książę Harry, jak i Meghan Markle otwarcie mówili o swoich zmaganiach ze zdrowiem psychicznym (Reutera)

Emmę Guinness15 maja 2024 o godzinie 09:00

1715759233

Król Karol składa hołd kobiecie, która uderzyła krokodyla, aby uratować swoje bliźnięta

Georgia Lawrie, lat 31, została odznaczona Królewskim Medalem Galanterii, przyznawanym za „wzorowe akty odwagi” za swoje czyny w Meksyku w czerwcu 2021 r.

Bliźniaczki z Berkshire w Anglii skoczyły, by ratować siostrę po tym, jak przewodnik błędnie powiedział ich grupie, że można bezpiecznie pływać w rzece niedaleko jeziora Manialtepec w Puerto Escondido.

Przypomniał sobie to wydarzenie czasy„Skądś czerpałam tę głęboką siłę, od niej, z mojej miłości do Melissy, aż w końcu aligator odsunął się” – powiedziała Lori.

Georgia wkroczyła, by uratować swoją siostrę Melissę przed aligatorem (Aaron Chown/Wire PA)

Emmę Guinness15 maja 2024 o 08:47

1715754639

King przedstawia swój pierwszy ukończony oficjalny portret od czasu koronacji

Król odsłonił pierwszy od czasu koronacji kompletny oficjalny portret siebie, który zawiera jeden szczegół, który zasugerował Karol.

Ten portret, autorstwa brytyjskiego artysty Jonathana Yeo, został zamówiony w 2020 roku, aby upamiętnić 50. rocznicę przynależności ówczesnego księcia Walii do zespołu The Drapers w 2022 roku.

Zdjęcie, które zostało odsłonięte we wtorek po południu w Pałacu Buckingham, przedstawia Karola w mundurze Gwardii Walijskiej, do którego w 1975 roku został mianowany pułkownikiem.

Tarę Cobham15 maja 2024 o godzinie 07:30

1715752800

Czy pierwotny plan Harry’ego i Meghan na Megxit faktycznie zadziałał?

„Megmania” widoczna podczas tournée Sussexów po Nigerii pokazuje, że ich plan – polegający na tym, aby członkowie rodziny królewskiej byli w połowie w połowie poza rodziną – miał przewagę Sean O’Grady:

Być może nie była to oficjalna „wizyta królewska”, ale każdy, kto oglądał relację, tak książę Harry i Meghan, Księżna Sussex odwiedza Nigerię, aby pomóc… Gry Invictus I jej dobroczynność, można było nam wybaczyć to myślenie.

Para cieszy się pewną sławą i sławą i wydaje się, że nikogo, przynajmniej poza kręgami pałacowymi, nie obchodzi, czy parę zalicza się do „pracujących” czy „niepracujących” członków rodziny królewskiej: „Megamania” W każdym razie przetoczyła się przez tę część Afryki Zachodniej. Harry jest księciem, jego żona jest księżną, a jego ojciec jest królem i głową królestwa Parlament Wielkiej BrytaniiŻadne wyobcowanie ani okrążenie nie jest w stanie tego zmienić. W stanie Lagos został przyjęty jak książę.

1715749200

Sygnalizacja cnót Meghan Markle swoim dzieciom jest (w najlepszym przypadku) niewrażliwa

Byli członkowie rodziny królewskiej odbywali tournee PR po Nigerii, ale księżna Sussex ujawniła, że ​​motywacją była „tęsknota za dziećmi”. Karolina Brown Na krawędzi. Nie przyłapałbyś zmarłej królowej na tym…

Jasne, Harry I Megan Są wspaniałymi rodzicami i bardzo dumni ze swoich dzieci. Ale jako dumna matka, która również musi podróżować daleko od domu, myśl o tęsknocie za moimi dziećmi (choć prawdziwa) nie jest czymś, o czym śpiewam i tańczę głośno – zwłaszcza gdy jestem w pracy.

Maryam Zakir Hussein15 maja 2024 o godzinie 06:00

1715745600

King poszedł w ślady swojej matki i został patronem RNLI

Król został patronem Królewskiego Narodowego Instytutu Łodzi Ratunkowych (RNLI), podążając śladami swojej matki, królowej Elżbiety II.

Panujący monarchowie tradycyjnie odgrywają rolę przywódców organizacji charytatywnych ratujących życie od ich założenia w 1824 r., a ich pierwszym patronem jest Jerzy IV.

Ogłoszenie to, które zbiega się z drugą setną rocznicą jego założenia, następuje po kompleksowym przeglądzie ponad 1000 królewskich trosk przeprowadzonych przez rodzinę królewską po śmierci zmarłej królowej.

Maryam Zakir Hussein15 maja 2024 o godzinie 05:00

1715742000

Dame Jilly Cooper opisuje otrzymanie królewskiego zaszczytu jako „orgazm”

Autorka Dame Jilly Cooper opisała otrzymanie królewskiego zaszczytu od króla jako „orgazm”.

87-latka wybrała także „Wspólne lata” jako swoje ulubione dzieło, jakie napisała, po tym jak we wtorek została damą za zasługi dla literatury i działalności charytatywnej.

Znana jest głównie z Kronik Rutshire, które skupiają się na skandalach i cudzołóstwie w społeczeństwie klas wyższych oraz na arystokratycznej postaci Roberta Campbella Blacka.

Maryam Zakir Hussein15 maja 2024 o godzinie 04:00