20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Charlene Yee zarzuca Apple niewłaściwe wykorzystanie filmu Taiki Waititi „Time Bandits”.

Charlene Yee zarzuca Apple niewłaściwe wykorzystanie filmu Taiki Waititi „Time Bandits”.

Charlene Yee twierdziła, że ​​podczas kręcenia filmu Time Bandits, nadchodzącego serialu Apple TV+ wyreżyserowanego przez Taika Waititi i wyprodukowanego przez Paramount Television Studios, doświadczyły „wielokrotnej przemocy fizycznej ze strony aktora, a także przemocy psychicznej”. Powiedzieli także, że zostali „zmuszeni do opuszczenia” projektu i odmówiono im odszkodowania pracownikom z powodu rzekomej kontuzji pleców i zespołu stresu pourazowego.

W oświadczeniu do różnorodnyRzecznik Paramount powiedział: „Bezpieczeństwo naszej obsady i ekipy jest dla nas bardzo ważne i poważnie podchodzimy do wszystkich zgłaszanych nam obaw. W momencie składania skargi Paramount Television Studios przeprowadziło pełne dochodzenie w sprawie postawionych zarzutów zwrócono nam uwagę Chociaż wszystkie dochodzenia są poufne i nie możemy komentować szczegółów, podjęto dodatkowe kroki w celu rozwiania wątpliwości.

Ponadto źródło zbliżone do serialu twierdzi, że incydent, o którym wspomina Yee, miał miejsce przed kamerą i dotyczył innego aktora, który biegał lub wpadał na nich i chwytał ich podczas sceny, w której aktorzy biegli. Źródło nie zaprzeczyło, że Ye doznał kontuzji pleców, ani nie skomentowało przyczyny jakiejkolwiek kontuzji. Podważają twierdzenia Yee, że roszczenie odszkodowawcze ich pracowników zostało odrzucone, twierdząc, że studio pomogło im otrzymać płatności od strony trzeciej odpowiedzialnej za odszkodowania pracowników i że Yee aktywnie współpracuje z tą stroną w celu otrzymania dodatkowych płatności.

różnorodny Próbowali skontaktować się z Yi w celu uzyskania dodatkowych informacji za pośrednictwem agencji i prawnika znajdującej się na liście, a także za pośrednictwem Instagrama, ale nie otrzymali natychmiastowej odpowiedzi. Oprócz zarzutów Yee oświadczyła, że ​​szukają nowego menedżera i prawnika, który będzie ich reprezentował w związku ze skargami dotyczącymi „bandytów czasu”.

Yee, która gra Judy w serialu, postawiła zarzuty Za pośrednictwem Instagrama 7 maja z komentarzem: „Zamiast pytać: «Dlaczego tak długo zabierało nam zabieranie głosu», dlaczego nie zapytamy: «Jakie instytucje i warunki sprawiają, że jest to niebezpieczne?»”

READ  Wyniki WWE SmackDown: zwycięzcy, wyniki, najważniejsze wydarzenia i analizy z 29 kwietnia | Raport dotyczący jajników

Oprócz zarzutów dotyczących znęcania się fizycznego i psychicznego oraz odmowy wypłaty odszkodowania pracownikom Yee stwierdziła, że ​​zostali „upokorzeni przez współpracowników, producentów i działy kadr” oraz że przed rozpoczęciem dochodzenia dział kadr powiedział im, że zamiast tego mogą „odejść w sposób uczciwy” . Z programu, w którym domniemany sprawca przemocy może opuścić program. Yee mówi również, że poproszono ich o „poddanie się [their] Sprawca przemocy nawet nie atakuje go fizycznie [them] Więcej” i że byli narażeni na myśli samobójcze, mimo że wcześniej nie byli „skłonni do myślenia w ten sposób”.

Yi rozwinął tę kwestię w Opublikuj ponownie na Instagramie Wiadomości obrazkowe z podpisem „Doktor medycyny chińskiej” i o treści: „Nie mogłem nawet wyprostować się bez silnego bólu, nie mogłem spać i ciągle odczuwałem chroniczny ból. Chcę, żeby moi pracownicy pomóż mi wyleczyć moje plecy i moje zaburzenie Zespół stresu pourazowego wynikający z ataków fizycznych i przemocy psychicznej w grupie Bandytów Czasu.

W pierwszym poście Yee stwierdza również, że są „zmęczeni odwetem” i „spotkali się z umieszczeniem ich na czarnej liście, groźbami śmierci, pozwem i zwolnieniem – w każdej chwili”. [they] „Rozmawiali”. A w 2018 roku twierdzili, że tak Nękanie Marilyna Mansona podczas kręcenia „House” W 2021 roku opublikowali ok Próbuję opuścić „Disaster Artist” Jamesa Franco. Dowiedziawszy się o postawionych mu zarzutach o molestowanie seksualne.

Źródło zbliżone do serialu potwierdza, że ​​Yi zrezygnował z pracy przed zakończeniem prac nad „Time Bandits”, ale zaprzecza twierdzeniu, że został do tego zmuszony. Zamiast tego źródło to twierdzi, że po tym, jak oficjalne śledztwo nie potwierdziło twierdzeń Yee, aktor otrzymał możliwość kontynuowania pracy lub opuszczenia produkcji bez wywiązania się z umowy i że nadal otrzymuje wynagrodzenie za wszystkie pierwotnie nakręcone odcinki. Zjawić się w.

Zdjęcia do „Bandytów czasu” kręcono w Nowej Zelandii, a zdjęcia zakończono w styczniu 2023 r. Źródło podaje, że do incydentu pomiędzy Yee i ich koleżanką doszło ponad 18 miesięcy temu, co oznacza, że ​​miało to nastąpić przed połową listopada 2022 r.

READ  Tom Hanks ostrzega fanów przed promowaniem planu dentystycznego „Wersja AI mnie”.

Postać Yi nadal pojawi się w finale serialu. Ich postać została napisana na podstawie odcinków nakręconych po ich odejściu.

Kiedy zapytano W celu uzyskania komentarza przedstawiciele Waititi i Apple TV+ przekazali sprawę Paramount.

„Time Bandits” powstał na podstawie filmu Terry’ego Gilliama z 1981 roku o tym samym tytule. Oprócz Waititi producentami wykonawczymi są Jemaine Clement, Ian Morris i Garrett Bash. Wyprodukowany przez Paramount we współpracy z AC Studios i MRC Television należącą do Anonymous Content.