12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazda Nocnego Dworu miała 80 lat

Gwiazda Nocnego Dworu miała 80 lat

Aktor Richard Moll zmarł w czwartek w swoim domu w Big Bear Lake w Kalifornii w wieku 80 lat.

Ten mierzący 6 stóp i 8 cali aktor o głębokim głosie jest najbardziej znany z roli szeryfa Paula Shannona w filmie Night Court z Harrym Andersonem i Johnem Larroquette w latach 1984–1992.

Mole był nominowany do nagrody Saturn za horror „Dom” w 1985 roku. Użyczył głosu roli Harveya Denta/Dwóch Twarzy w „Przygodach Batmana i Robina”, a także roli Skorpiona w „Spider-Manie”. : Serial animowany”. Miał także role w Flintstonowie, Jingle All the Way, Casper spotyka Wendy i Straszny film 2.

Odgrywał stałą rolę w serialu komediowym „Getting By” z Cindy Williams w roli głównej oraz podkładał głos ochroniarzowi w „Mighty Max”.

Moll pojawił się następnie w satyrycznym filmie Ale jestem cheerleaderką z Natashą Lyonne z 1999 roku, w którym zagrał geja opiekującego się nastolatkami, których rodzice wysyłają ich do obozu reedukacyjnego pod zarzutem bycia gejem.

Inne jego występy telewizyjne to „Sabrina, nastoletnia czarownica”, „7 niebo” i „Smallville”. Po występie w horrorze „Nightmare Man” z 2006 roku, zagrał w „Bożonarodzeniowej chatce Thomasa Kinkade’a” u boku Petera O’Toole, Marcii Gay Harden i Eda Asnera, a później pojawił się w „Cold Case” i „Anger Management”. Wystąpił także w filmach telewizyjnych, w tym „Nie ma jak w domu” i „Jeździec bez głowy”.

Urodzony 13 stycznia 1943 roku w Pasadenie, ukończył Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley i rozpoczął karierę aktorską w Will Geer Theatre, wykonując dzieła Szekspira.

Aktor był zapalonym obserwatorem ptaków i miłośnikiem przyrody, który przeszedł na emeryturę nad jezioro Big Bear.

Pozostawił po sobie dzieci, Chloe i Masona Mollów; była żona Susan Moll oraz pasierbice Cassandra Card i Morgan Ostling.

READ  Późnonocne programy wygasają podczas pierwszej jesieni strajku książki