20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Harris: Amerykanie poniosą pewne koszty związane z kryzysem na Ukrainie przy wysokiej inflacji kosztów energii

Harris: Amerykanie poniosą pewne koszty związane z kryzysem na Ukrainie przy wysokiej inflacji kosztów energii

wiceprezydent Kamala Harris Ostrzegł, że Amerykanie mogą odczuwać pewne „koszty” Rosyjski Najechać UkrainaNiepożądana wiadomość dla wielu, którzy już ponoszą koszty rosnącej inflacji.

„Kiedy Ameryka trzyma się zasad i wszystkich rzeczy, które są nam drogie, czasami trzeba postawić się tam w taki sposób, że możemy ponieść pewne koszty”. Harris powiedział w niedzielę Po spotkaniu z przywódcami NATO w Niemczech.

Wojna rosyjsko-ukraińska może oznaczać globalny szok energetyczny

Niektóre z kosztów, które uderzają w amerykańskie portfele „mogą być związane z kosztami energii”, powiedział Harris, przy czym Rosja jest jednym z największych światowych producentów ropy.

Komentarze wiceprezydenta pojawiają się w czasie, gdy Amerykanie widzieli już wzrost cen dóbr publicznych dzięki m.in Cztery dekady wysokiej inflacjiWedług indeksu cen konsumpcyjnych. Te wzrosty cen rozłożyły się na prawie wszystkie powszechne towary, w tym opiekę medyczną, odzież, transport, żywność i schronienie.

pompa gazowa

pompa gazowa. Amerykanie widzieli najwyższe ceny na dystrybutorze od lat. (AP Photo/Lynne Sladky, File/AP Newsroom)

Ale Harris podkreślił potrzebę przeciwstawienia się rosyjskim planom inwazji, mówiąc, że istnieje „realna możliwość wojny” w Europie, której nie widziano od końca II wojny światowej.

„Mówimy o możliwości wojny w Europie” – powiedział Harris – „To znaczy, poświęćmy chwilę, aby zrozumieć znaczenie tego, o czym mówimy”.

„Minęło ponad 70 lat i przez te 70 lat… panował pokój i bezpieczeństwo” – dodała. „Mówimy o realnej możliwości wojny w Europie”.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Harris

Wiceprezydent USA Kamala Harris. (Evelyn Hockstein/Zdjęcie basenu za pośrednictwem AP/AP Newsroom)

Administracja od tygodni ostrzegała przed rosyjską inwazją na Ukrainę CBS Raporty W niedzielę urzędnicy amerykańskiego wywiadu powiedzieli, że rosyjscy dowódcy otrzymali rozkaz kontynuowania inwazji.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w poniedziałek 14 lutego

Jednak Biały Dom nie odpisał jeszcze możliwości dyplomatycznego rozwiązania kryzysu, a Biden planuje spotkanie z przywódcami G7 w czwartek w celu omówienia sytuacji na Ukrainie oraz zaplanowane spotkanie między sekretarzem stanu Anthonym Blinkenem a sekretarzem stanu. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w biznesie w tym tygodniu