26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Haley straciła prawybory GOP w Nevadzie, gdy Biden wygrał wyścig Demokratów

23:42 ET, 6 lutego 2024 r

Głosowanie w całym stanie Nevada kończy się o 19:00. Oto, co warto wiedzieć o wtorkowych prawyborach

Od Ethana Cohena z CNN

Głosowanie kończy się o 19:00 (22:00 czasu wschodniego) w Nevadzie i w całym stanie. Oto najważniejsze rzeczy, które warto wiedzieć O wtorkowych prawyborach:

Strona demokratyczna, prezydent Joe Biden w sondażach ma kilku kandydatów, w tym Marion Williamson, i opcję „żaden z tych kandydatów”. Rep. Dean Phillips przystąpił do wyścigu o urząd prezydenta po upływie wyznaczonego przez stan terminu składania wniosków, więc nie będzie obecny na kartach do głosowania. Demokraci z Nevady przydzielą swoich delegatów na podstawie wtorkowych wyników głównych wyborów, a stawką jest 36 delegatów.

Po stronie republikańskiejstanowe wybory prezydenckie odbywają się bez wpływu na przydział delegatów na Narodową Konwencję Republikanów przez stan. Przedstawiciele zostaną nagrodzeni na podstawie wyników czwartkowych spotkań partyjnych. W klubach stawką jest dwudziestu sześciu delegatów.

Jedynym poważnym kandydatem Partii Republikańskiej jest Donald Trump. Jego pretendentka z Partii Republikańskiej, Nikki Haley, jest jedyną główną kandydatką we wtorkowych prawyborach i nie będzie miała opcji „żaden z tych kandydatów”. Przepisy Partii Republikańskiej stanu Nevada zabraniają kandydatom startowania w obu wyścigach, ale uprawnieni wyborcy mogą głosować w obu.

Trump nie spotkał się z poważnym sprzeciwem, jeśli chodzi o pozyskanie 26 delegatów stanu w klubach.

READ  Novak Djokovic prowadzi sesję szkoleniową z premierami Australii i Serbii przez telefon na temat jego kontrowersyjnej wizy