26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Senat głosuje nad ustawą graniczną i pakietem pomocy zagranicznej: aktualizacje na żywo

14:17 ET, 7 lutego 2024 r

Johnson broni nieudanego głosowania Izby Reprezentantów w sprawie impeachmentu i ignoruje sposób, w jaki Senat zajmie się ustawą finansową

Od Manu Raju i Christine Wilson z CNN

Spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson poparł rozwiązanie tej inicjatywy we wtorek wieczoremGłosowanie w sprawie nominacji sekretarza DHS Alejandro Mayorkasa Oczekiwane zwycięstwo zamieniło się w zawstydzającą stratę dla mówcy, po której nastąpiła druga strata głosów w sprawie pakietu finansowania Izraela.

„Mamy przewagę cienką jak brzytwa, każdy głos się liczy i pojawia się, gdy nie oczekuje się, że ludzie znajdą się w budynku, który zmienił równanie” – powiedział o głosowaniu Mayorki, ale nalegał, aby izba podjęła kolejne próby. .

„Musimy pociągnąć do odpowiedzialności Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mayorgas musi wziąć na siebie odpowiedzialność. Administracja Bidena musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności, a my wykonamy artykuły impeachmentu. Zróbmy to w następnej rundzie.”

Pod naciskiem Manu Raju z CNN niektórzy członkowie konwencji GOP – zwłaszcza republikanin Thomas Massey – nazwali brak doświadczenia Johnsona i usunięcie byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego „całkowitą katastrofą” dla GOP, Johnson przyznał, że „to bałagan”. Wina została zrzucona na nich, a nie na kierownictwo.

„No cóż, to co się tutaj wydarzyło, to bałagan, ale już go sprzątamy. Massey jest jednym z moich najdroższych przyjaciół i kolegów i nie odbieram tego jako oznaki lidera. Odzwierciedla ciało i to, skąd pochodzimy w tym kraju” – powiedział.

Powiedział, że Izba „przyjrzy się” jakiemukolwiek projektowi ustawy o finansowaniu przesłanemu przez Senat.

„Zobaczymy, co zrobi Senat. Pozwolimy, aby proces się toczył i zajmiemy się nim po jego wysłaniu” – powiedział. „Spędzamy dużo czasu po stronie Izby, pracując nad działaniami Senatu, co czasami jest frustrujące, ale tak działa ten proces”.

READ  Samsung drażni nowe, innowacyjne możliwości Galaxy S24 Ultra