23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google kupuje Raxium startup Micro LED, chce budować wyświetlacze AR

Google kupuje Raxium startup Micro LED, chce budować wyświetlacze AR

Google dodaje więcej paliwa do ognia AR palącego się w domu. Informacja Raporty, że Google zawarł umowę kupna raxiumPięcioletni startup opracowuje maleńkie diody elektroluminescencyjne do wyświetlaczy używanych w urządzeniach rzeczywistości rozszerzonej i mieszanej.

Firma Raxium nie wypuściła produktu komercyjnego, ale jej działalność obraca się wokół diod Micro LED, które mogą stworzyć rodzaj małych ekranów, których potrzebują AR. Dzisiaj prawie wszyscy kupują technologię ekranów OLED od Samsunga, ale oczekuje się, że Micro LED będzie kolejną wielką rzeczą, a na tym rynku nie ma jeszcze wyraźnego zwycięzcy. Apple inwestuje w technologię dla czasem Kupił Micro LED w 2014 roku, podczas gdy Meta jest zaangażowana w firmę o nazwie Plessey for Micro LED tech. Gigant Samsung też dba o rynek i tak jest już sprzedane Telewizory mikro LED.

Najnowsza fala rozwoju rzeczywistości rozszerzonej Google obejmuje oferty pracy dla „System operacyjny rzeczywistości rozszerzonejktóra obiecuje dotrzeć do „miliardów” ludzi iprojekt tęczówki„Słuchawki AR. Dział sprzętu kupił też firmę o nazwie”północDzięki temu okulary AR wyglądają naprawdę naturalnie.Przypuszczalnie ten zestaw słuchawkowy „Project Iris” zostanie wydany w 2024 roku.

VR i AR wnoszą duży wkład w Google Graveyard

Porównanie sprzętu rzeczywistości rozszerzonej Google z działaniami firmy w zakresie VR w ciągu ostatnich kilku lat jest uczciwe, zwłaszcza że VR jest kierowany przez ten sam zespół z tym samym liderem, Clayem Bafforem, który jest teraz wiceprezesem Google Labs. Działania Google VR w latach 2014-2021 obejmowały liczne przejęcia, zatrudnianie i Mnóstwo plotek. Google spotkał się z dostawcami chipów, aby upewnić się, że potrzebne funkcje pojawią się w przyszłych telefonach i ustalić wymagania sprzętowe dla producentów OEM. zbudowana firma Wsparcie VR W Androidzie z dużą obsługą sprzętu i tym, co można nazwać „VR OS”, z interfejsem VR dla stron Ustawienia, VR Player, VR Play Store. Google przyniósł Wsparcie VR w YouTube i uczynienie świata światowej klasy”pochylenie pędzlaAplikacja do rysowania VR.

READ  Beach Party dla graczy Final Fantasy 14 zostało ogłoszone na prawdziwych billboardach

Ale rezultatem całej tej pracy i miliona lat plotek była garść produktów, które dziś już nie istnieją. Google Cardboard, mobilny zestaw słuchawkowy wirtualnej rzeczywistości wykonany z kartonu, był dostępny w latach 2014-2021. Marzenie Googleplastikowy zestaw słuchawkowy wirtualnej rzeczywistości do telefonu z mikrokontrolerem, działał od 2016 do 2019 roku. W pełni samodzielny Gogle Daydream VR pojawiły się w 2018 roku i zmarły wraz z pozostałymi urządzeniami Daydream rok później. Wsparcie Android VR zostało usunięte w 2020 roku, a Tilt Brush działał od 2016 do 2021 roku. Daydream i Cardboard zostały początkowo dobrze przyjęte, ale poprzeczka Google dotycząca przetrwania produktu jest bardzo wysoka.

Jest też fala rozwoju AR/VR, która miała miejsce przed wszystkimi elementami Daydream/Cardboard. Projekt Tango, który jako pierwszy wprowadził AR do telefonów za pomocą niezliczonych wyspecjalizowanych czujników, był realizowany w latach 2014-2017. Tango ostatecznie przeszło na ARCore Androida, który robi podobne efekty AR przy użyciu standardowego sprzętu. Ten wysiłek wciąż trwa. Przed tym wszystkim było okulary Google, która nigdy nie była technologią rozszerzonej rzeczywistości 3D. Szkło było dwuwymiarowym interfejsem w stylu smartfona wyświetlanym w przezroczystej soczewce przed twoim okiem. Glass twierdzi, że wciąż żyje, kopie i nadal sprzedaje konsumentom instytucjonalnym, ale skrzydło konsumenckie trwa od około 2012 roku. Do 2015 roku.