22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gdy protesty stają się gwałtowne, Wyspy Salomona zostają objęte 36-godzinną blokadą

W przemówieniu wyemitowanym pod koniec środy premier Manasseh Chowdhury wezwał do lokautu po tym, jak policja wcześniej użyła gazu łzawiącego, aby rozproszyć protestujących.

Media donoszą, że ludzie z najludniejszej wyspy kraju, Malaty, uciekli do stolicy w gniewie z powodu wielu problemów wewnętrznych, w tym niespełnionych obietnic dotyczących infrastruktury.

Rozgniewany brakiem wzrostu rząd Salomona znalazł się pod presją Decyzja z 2019 r. o zerwaniu stosunków z Tajwanem I nawiąż formalne stosunki z Chinami.

„Nasz naród był świadkiem kolejnego tragicznego i niefortunnego wydarzenia mającego na celu obalenie demokratycznie wybranego rządu” – powiedział.

„Szczerze myślałem, że przeszliśmy przez najciemniejsze dni w historii naszego kraju, ale dzisiejsze wydarzenia są bolesnym przypomnieniem, że przed nami długa droga”.

W Honnarze do 7:00 rano czasu lokalnego w piątek potrwa blokada, co pozwoli „naszym organom ścigania w pełni zbadać sprawców dzisiejszych wydarzeń i zapobiec dalszemu wandalizmowi” – ​​powiedział.

Sklepy zostały splądrowane, a protestujący podpalili kryty strzechą budynek na terenie parlamentu – w którym się znajdował – oraz komisariat policji – powiedział premier.

Królewskie Siły Policyjne Wysp Salomona (RSIPF) wezwały ludzi chodzących do szkół i firm w Honnarze, aby pozostali w domu, aby uniknąć zamieszek.

„Chcemy zapewnić, że nasze ulice, szkoły i firmy zostaną ponownie otwarte wkrótce po lokaucie” – powiedziała w oświadczeniu zastępca komisarza RSIPF Juanita Matanga.

Proszę o współpracę do czasu poprawy sytuacji.

READ  Rynki giełdowe są niestabilne, ponieważ bessa rośnie powyżej S&P 500