24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej 31 migrantów zginęło, a wielu innych zaginęło po wywróceniu się łodzi u wybrzeży Francji

Przemawiając przed szpitalem w Calais, Dharman powiedział, że wśród zmarłych znalazło się pięć kobiet i dziewczyna. Dwóch uratowano, a jednego wciąż brakuje, powiedział.

Prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wyrazili szok z powodu tragedii i złożyli kondolencje rodzinom ofiar.

Macron powiedział, że jego kraj nie pozwoli, by kanał La Manche stał się cmentarzyskiem, i wezwał swoich europejskich odpowiedników do wzmożenia wysiłków w celu uniknięcia przyszłych tragedii.

„Chciałbym złożyć kondolencje i bezwarunkowe wsparcie rodzinom ofiar i ich bliskim” – powiedział prezydent w oświadczeniu.

„Zapewniam ich, że należy zrobić wszystko, aby znaleźć i potępić osoby odpowiedzialne za sieć porywaczy, którzy wykorzystują cierpienie i niedolę, zagrażają ludzkiemu życiu i ostatecznie niszczą rodziny” – dodał.

Macron powiedział, że Francja od miesięcy współpracuje z Wielką Brytanią, aby wyeliminować siatkę przemytniczą.

„Od początku 2021 r., dzięki mobilizacji 600 policjantów i strażników, 1552 porywaczy zostało aresztowanych, a 44 sieci porywaczy usunięto z północnego wybrzeża” – powiedział.

„Pomimo tego ruchu, od 1 stycznia podjęto 47 000 prób przeniesienia się do Wielkiej Brytanii, a nasze służby ratownicze uratowały 7 800 migrantów”.

Regionalna prefektura morska Francji poinformowała, że ​​trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza dla ocalałych. Cieśnina Pass-de-Calais, I opisał to jako najgorszy wypadek na długości wody.

Helikoptery francuskie, brytyjskie i belgijskie poszukują zaginionych – powiedziała Annie Girard, minister ds. morskich tego kraju.

Premier Francji Jean Costex określił incydent jako tragedię. „Myślę o ofiarach kryminalnych porwań, które zaginęły i zostały ranne, wykorzystując ich smutek i smutek” – powiedział w tweecie.

Łódź należąca do francuskiej ochotniczej organizacji ratownictwa morskiego Societe Nationale de Sauvetage en Mer przypłynęła w środę do portu Calais z ciałami migrantów.

Niebezpieczny skrót

Brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że był „zszokowany, zszokowany i głęboko zasmucony utratą życia na morzu”.

„Moje myśli i sympatie są przede wszystkim z ofiarami i ich rodzinami i to straszne, że zostały one dotknięte” – powiedział dziennikarzom Johnson.

READ  Prognoza na 5 dni w Bostonie: w poniedziałek burze śnieżne

„Ale chciałbym też powiedzieć, że ta katastrofa podkreśla, jak niebezpieczne jest przekraczanie kanału w ten sposób. Bardzo ważne… więc rozróżniamy tych, którzy przyjeżdżają tu legalnie, i tych, którzy przybywają tu nielegalnie.

„Władze nie pozostawią kamienia na kamieniu dla propozycji biznesowych handlarzy ludźmi i gangów uciekających przed zabójstwami” – dodał.

Johnson powiedział, że nadszedł czas na współpracę Wielkiej Brytanii, Francji i Europy. Jego rzecznik powiedział, że poprowadzi posiedzenie komitetu kryzysowego Cobra w odpowiedzi na tragedię.

„Ta tragedia jest bardzo żywym przypomnieniem niebezpieczeństw związanych z przekraczaniem kanałów zorganizowanych przez bezwzględne gangi przestępcze” – powiedziała w oświadczeniu brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

Dodał: „Będziemy nadal intensyfikować wszelką współpracę z Francją i innymi europejskimi partnerami, aby zapobiec imigrantom w tych śmiertelnych podróżach”.

W poniedziałek francuskie MSW poinformowało o wysyłce sprzętu i pojazdów o wartości 11 mln euro (12,3 mln USD) w ramach umowy z Wielką Brytanią. Zatoka Som ”.

„Policja i przedstawiciele płci będą mieli dodatkowe zasoby, aby wykonać zadanie walki z nielegalną imigracją” – dodał.

W zeszłym tygodniu w Kanale La Manche uratowano 243 osoby próbujące dostać się do Wielkiej Brytanii.

Jak do tej pory w tym roku ponad 25 700 osób przepłynęło kanał La Manche w małych łodziach do Wielkiej Brytanii, wynika z danych zebranych przez brytyjską agencję informacyjną PA Media. Według AP jest to trzykrotność łącznej liczby w 2020 roku.

Amy Cassidy i Joseph Attaman z CNN przyczynili się do powstania raportu.