15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Flyers, Devils and Flames otrzymają ulgę w wysokości wynagrodzeń zawodników oskarżonych o napaść na tle seksualnym

Flyers, Devils and Flames otrzymają ulgę w wysokości wynagrodzeń zawodników oskarżonych o napaść na tle seksualnym

Philadelphia Flyers, New Jersey Devils i Calgary Flames, trzy kluby National Hockey League, których zawodnikom postawiono zarzuty napaści na tle seksualnym w związku z incydentem w Londynie w 2018 roku, zostały poinformowane, że otrzymają zwolnienie z górnego limitu wynagrodzeń, zastępca komisarza NHL Bill Daly potwierdził w poniedziałek. .

Carter Hart, Alex Formenton, Michael McLeod, Cal Foote i Dillon Doby zostali oskarżeni o jeden przypadek napaści na tle seksualnym, a McLeodowi postawiono kolejny zarzut napaści na tle seksualnym. Hart, McLeod, Foote i Dube zostali w zeszłym miesiącu zwolnieni ze swoich klubów NHL, aby zająć się postępowaniem sądowym. Formenton grał za granicą dla HC Ambrì-Piotta i wziął sobie przerwę, aby wrócić do Kanady, aby stawić czoła swoim problemom prawnym.

Hart kończy ostatni rok trzyletniego kontraktu z Flyers, który zapewnia mu w tym sezonie 3,979 miliona dolarów. Według CapFriendly kontrakt Harta wynosi 1 512 849 dolarów do końca sezonu zasadniczego.

Dube kończy ostatni rok trzyletniego kontraktu z Flames, który zapewnia mu wynagrodzenie w wysokości 2,3 miliona dolarów za sezon. Według CapFriendly, kontrakt Dube’a z Flames do końca sezonu wynosi 874 479 dolarów.

Devils mają kontrakty na ten sezon zarówno Foote'a, jak i McLeoda. Kontrakt McLeoda zapewnia mu w tym sezonie 1,4 miliona dolarów, a do końca kontraktu na ten sezon pozostało mu 532 292 dolarów. Umowa Foote'a jest warta 800 000 dolarów, a do końca sezonu 2023–2024 pozostało mu 304 167 dolarów.

Żaden z zawodników oskarżonych przez londyńską policję nie ma kontraktu NHL wykraczającego poza bieżący sezon.

„Cóż, są teraz z dala od swoich drużyn i wszyscy są (oczekującymi) wolnymi agentami” – powiedział komisarz NHL Gary Bettman podczas rozgrywanego w ten weekend meczu NHL All-Star Game. „Osobiście na ich miejscu skupiłbym się na obronie, zakładając, że zarzuty zostaną wycofane. Zdziwiłbym się, gdyby grali w czasie, gdy sprawa była w toku”.

READ  Informacje o zwolnieniu Natalie Darwitz z PWHL Minnesota: Rozłam między trenerem i zawodnikami opowiada się po jednej ze stron

(Zdjęcie: Scott Teach/Getty Images)