26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Browary i RHP Jakob Junis zgadzają się na roczny kontrakt o wartości 7 milionów dolarów: Źródła

Browary i RHP Jakob Junis zgadzają się na roczny kontrakt o wartości 7 milionów dolarów: Źródła

Nie zastąpi Corbina Burnsa. Jednak Milwaukee Brewers są bliscy podpisania kontraktu z wolnym agentem, który w zeszłym sezonie pełnił ograniczoną funkcję startera.

Według źródeł zaznajomionych z dyskusjami, zespół osiągnął porozumienie w sprawie rocznego kontraktu o wartości 7 milionów dolarów z praworęcznym Jacobem Junisem, który będzie oczekiwał na badanie lekarskie. Junis, który w tym sezonie zarobi 4 miliony dolarów przy opcji wzajemnej wynoszącej 3 miliony dolarów, byłby kandydatem na początek, dając Brewersom kolejną opcję rotacji.

W zeszłym tygodniu transfer Burnsa do Baltimore Orioles opuścił Brewers z rotacją na czele z Freddym Peraltą i Wade'em Mileyem. Colin Rea ponownie podpisał kontrakt jako wolny agent; Joe Ross, kolejny wolny agent; Kandydatem na start jest także DL Hall, przejęta w branży Burns.

Jones (31 l.) w zeszłym sezonie wystąpił w zaledwie czterech meczach w 40 meczach dla San Francisco Giants. W tych startach pozwolił na zerową liczbę zdobytych runów w 12 2/3 rund, utrzymując przeciwników na poziomie średniej odbicia 0,114 i 0,352 OPS. Jako doraźny miał 4,54 ERA w 73 1/3 rund, uderzając 0,292 z 0,831 OPS.

Przed spędzeniem ostatnich dwóch sezonów w Giants Junis grał w Kansas City Royals w latach 2017–21. Przez pierwsze trzy sezony był używany prawie wyłącznie jako starter, notując skorygowany ERA nieco poniżej średniej ligowej w 61 połączonych startach w 2018 r. i '19.

Giants, którzy pozyskali Junisa jako wolnego agenta w marcu 2022 r., w tym sezonie wykorzystywali go głównie jako startera, a w 2023 r. przenieśli go głównie na rezerwowego.

ESPN jako pierwszy poinformował o porozumieniu między Brewersami a Junisem.

(Zdjęcie: Matthew Stockman/Getty Images)

READ  Gwiazda Villarreal opowiada o Lidze Mistrzów, współpracuje z Unai Emery i mierzy się z Liverpoolem