24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Florona: Jaka jest rzadka podwójna infekcja wola i grypy w Izraelu?

Izrael zarejestrował pierwszy przypadek rzadkiej kombinacji dwóch chorób, grypy i koronawirusa, znanej jako „fluorona”.

Lokalne źródła podały, że pacjentka była młodą kobietą w ciąży i mimo łagodnych objawów przebywała w szpitalu.

Arnon Wijnitzer, dyrektor oddziału ginekologii w szpitalu Baylinson w Beta Dikwa, powiedział: „Kiedy przyjechała, zdiagnozowano u niej grypę i koronawirusa.

„Oba testy dały wynik pozytywny po ponownym zameldowaniu się” – powiedział lokalnej gazecie Hamodia.

„Choroba to ta sama choroba: są wirusowe i powodują trudności w oddychaniu, ponieważ oba atakują górne drogi oddechowe” – dodał profesor Wignitzer.

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że sprawa była badana w celu ustalenia, czy połączenie dwóch infekcji może spowodować poważniejszą chorobę.

Kobieta ma zostać zwolniona od czwartku.

Chociaż był to pierwszy udokumentowany przypadek, w którym zdiagnozowano obie choroby jednocześnie, lekarze uważają, że w kraju jest ich więcej.

„Coraz więcej kobiet w ciąży cierpi na grypę. Radzenie sobie z kobietą, która ma gorączkę podczas porodu, z pewnością będzie dużym wyzwaniem ”- powiedział profesor Wignitzer.

„Zwłaszcza, gdy nie wiesz, czy mówisz o koronawirusie, czy o grypie. Większość chorób dotyczy układu oddechowego.

Izrael zaczął administrować Czwarta szczepionka Dla osób z osłabionym układem odpornościowym w piątek, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wariantu Omigran, Czasy Izraela Zgłoszono.

Kraj zniósł zamówienia na maski zewnętrzne w kwietniu, czyniąc je obowiązkowymi tylko w przypadku dużych zgromadzeń, a liczba przypadków stale rośnie.

Według Ministerstwa Zdrowia do piątku zarejestrowano 5000 przypadków. Od wybuchu epidemii w Izraelu odnotowano 1 376 256 infekcji i 8 243 zgonów związanych z koronawirusem.

W czwartek szef wojskowej grupy zadaniowej ds. wirusa Corona ostrzegł, że system opieki zdrowotnej „załamie się” wraz z rozprzestrzenianiem się Omigronu. Harretza.

READ  Sędzia federalny uznał Trumpa winnym zbrodni w wyborach w 2020 r.