5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

David Bowie: Prawa do publikacji list utworów sprzedane za 250 mln USD | David Bowie

Według anonimowych źródeł prawa wydawnicze do wspaniałych i wyjątkowych piosenek Davida Bowiego zostały sprzedane za pośrednictwem jego majątku Warner Chapel Music (WCM), wydawcy Warner Music Group, za co najmniej 250 milionów dolarów (185 milionów funtów). Różnorodność mówi.

Dyrektor generalny WCM, Gai Mood, powiedział: „To nie są tylko niezwykłe piosenki, ale kamienie milowe, które na zawsze zmienią bieg współczesnej muzyki.

Ta umowa oznacza, że ​​Warner jest teraz właścicielem praw do pisania piosenek Bowiego i prawie wszystkich jego nagrań. We wrześniu 2021 roku firma zawarła umowę kupna płyt Bowiego od 2000 do 2016 roku aż do jego śmierci, dodając płyty posiadane już od 1968 do 1999 roku.

Małe repozytorium muzyki nagranej wcześniej przez Bowiego pod koniec lat 60. nie jest już własnością Warner Music. W ostatnich latach firma przepakowuje backlisty Bowiego w kolejne zestawy pudełek.

Bruce Springsteen, Bob Dylan, Neil Young i różni członkowie Fleetwood Mac Transakcja jest ostatnim z serii dużych przejęć przez różne firmy z listy artystów pop.

Umowy te pozwalają wydawcom otrzymywać przychody z tantiem, a także z licencjonowania muzyki do wykorzystania w filmach, telewizji i reklamach.

Warunki kontraktu Bowiego nie zostały ujawnione, ale Bowie Garden historycznie ściśle ograniczał korzystanie z jego pracy. Biografia 2020 Rozpocznij, O narodzinach osobowości Bowiego Ziki Stardust Posiadłość zabroniła korzystania z muzyki Bowiego.

Współprzewodnicząca WCM, Carianne Marshall, powiedziała: „Cieszymy się, że osiedle uświadomiło sobie, że Warner Chapel posiada wiedzę, doświadczenie i zasoby. Wszyscy nasi globalni liderzy i wydziały są niesamowicie entuzjastyczni i pionierami w pracy z tymi wspaniałymi utworami na różne sposoby i platformy.

Innym filmem pobłogosławionym przez posiadłość jest nadchodzący dokument bez tytułu reżysera Bretta Morgana, który wykorzystuje jako podstawę do tysięcy godzin rzadkich i niewidzianych materiałów z występów na żywo.

READ  Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę