23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fitch obniżył rating New York Commercial Bank do „śmieciowego” wraz z pogłębieniem ratingu Moody's

Fitch obniżył rating New York Commercial Bank do „śmieciowego” wraz z pogłębieniem ratingu Moody's

(Bloomberg) – Agencja Fitch Ratings obniżyła rating New York Community Bancorp do poziomu śmieciowego, a agencja Moody's Investors Service jeszcze bardziej obniżyła swój rating dzień po tym, jak pożyczkodawca zajmujący się nieruchomościami komercyjnymi stwierdził, że odkrył „istotne słabości” w sposobie śledzenia ekspozycji kredytowej.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Jak wynika z wydanego w piątek komunikatu, Fitch obniżył długoterminowy rating kredytowy banku do BB+, o jeden poziom poniżej poziomu inwestycyjnego, z BBB-. Agencja Moody's, która w zeszłym miesiącu obniżyła rating banku do śmieciowego, obniżyła rating emitenta do B3 z Ba2.

Fitch stwierdził, że odkrycie słabości banku „skłoniło do ponownego rozważenia kontroli Banku Nowego Jorku nad adekwatnością rezerw, szczególnie w odniesieniu do jego skoncentrowanej ekspozycji na nieruchomości komercyjne”.

Czytaj więcej: New York Commercial Bank wskazuje na słabości w monitorowaniu kredytów i powołuje nowego dyrektora generalnego

Ogłoszenie banku w czwartek, że musi wspierać przeglądy kredytów, ponownie wzbudziło obawy inwestorów dotyczące potencjalnej ekspozycji firmy na znajdujących się w trudnej sytuacji właścicieli komercyjnych, w tym właścicieli mieszkań w Nowym Jorku. W piątek akcje spółki spadły o 26%, choć spółka stwierdziła, że ​​nie spodziewa się, że słabości kontroli doprowadzą do zmian w rezerwach na straty kredytowe.

„Moody's uważa, że ​​New York Commercial Bank może być zmuszony do zwiększenia rezerw na straty kredytowe w ciągu najbliższych dwóch lat ze względu na ryzyko kredytowe związane z kredytami biurowymi” – stwierdziła agencja ratingowa w oświadczeniu. Przytoczył także „znaczne ryzyko zmiany wyceny kredytów wielorodzinnych”.

Akcje NYCB zakończyły tydzień ceną 3,55 dolarów, co oznacza ich tegoroczny spadek do 65%.

„Spółka ma dużą płynność i solidną bazę depozytową” – powiedział w piątkowym oświadczeniu dyrektor generalny Alessandro Dinello, który przejął stery w tym tygodniu. „Jestem pewien, że zrealizujemy nasz plan transformacji, aby zapewnić większą wartość dla akcjonariuszy”.

READ  Elon Musk zapala się na zielono, aby aktywować sieć Starlink dla Irańczyków | Wiadomości protestacyjne

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P