4 maja, 2024

Finał – Kings 4, Coyotes 1 – Moore, Copley, McClellan

LA Kings zostali czwartą drużyną w historii NHL, która na początku sezonu wygrała osiem meczów wyjazdowych z rzędu, pokonując Arizona Coyotes 4:1 w poniedziałkowy wieczór na Mullett Arena w Tempe.

W drugim meczu z rzędu Kings otworzyli wynik w pierwszych trzech minutach meczu golem dla drużyn specjalnych, po czym napastnik Trevor Moore uzyskał bramkę w osłabieniu. Napastnik Phillip Danault zepchnął Moore’a na lód, a Kings powalili człowieka, a Moore zrobił resztę, wykorzystując swoją siłę, aby zablokować krążek odbity z tyłu, po czym rzucił się między włókna i zdobył ósmego gola w sezonie.

Gdy zbliżała się połowa pierwszej połowy, goście podwoili prowadzenie dzięki napastnikowi Anze Kopitarowi, który strzelił dziewiątego gola w sezonie. Napastnik Quinton Byfield błędnie wybił piłkę w pole karne, zwinnie wykonał bekhend i minął Kopitara od tylnego słupka i zdobył bramkę. Asysta Byfielda była jego 12. asystą w sezonie, co plasuje go wśród liderów zespołu.

Po drugiej kwarcie, w której Arizona posiadała większą przewagę przy piłce, ale żadna z drużyn nie zdobyła gola na dłużej niż 15 minut, Moore zmarnował swoją drugą bramkę w meczu i zapewnił sobie przewagę 3-0. Po próbie podania talerzem przez szczelinę Moore wyciągnął piłkę z powietrza, ustawił ją w pozycji strzeleckiej i oddał strzał nadgarstkiem nad bok blokującego bramkarza Arizony Connora Ingrama, zapewniając Kopitarowi dziewięć bramek w sezonie.

Na nieco ponad minutę przed końcem drugiej tercji Coyotes zdołali wrócić na różnicę dwóch bramek przed drugą przerwą. Strzał Lawsona Crossa z punktu został zablokowany przez bramkarza Kings, Phoenixa Copleya, ale napastnik Mathias Makele wykonał część odbicia i zdobył czwartego gola w sezonie, podnosząc wynik na 3-1.

W trzeciej kwarcie Kings zdobyli asekurującego gola od napastnika Phillipa Danaulta, który pogrzebał swoją czwartą bramkę w sezonie i objął prowadzenie 4-1. Napastnik Alex Laferriere wykonał sprytny ruch w strefie neutralnej, aby stworzyć miejsce na prawym skrzydle, po czym posłał Danaulta w pole karne, gdzie pogrzebał trzybramkową przewagę, co było ostatecznym wynikiem wieczoru.

Po dzisiejszym meczu posłuchaj Moore’a, Copleya i trenera Todda McLellana.

Trevora Moore’a

Phoenixa Copleya
O dzisiejszym zwycięstwie i kluczu do kolejnego zwycięstwa na wyjeździe
Myślę, że po prostu się tego trzyma. Mocno zaznaczają piłkę i wykonują kreatywne zagrania w strefie ataku, więc myślę, że czasami byliśmy bardziej niechlujni, niż byśmy chcieli, ale wszyscy trzymaliśmy się razem i przepracowaliśmy to. Potem zagraliśmy naprawdę dobrze w ataku i to było kluczowe.

READ  Według źródeł: Jak pasuje do Detroit, Patrick Kane z Red Wings zgadza się na roczny kontrakt

O tym, jak jego zdaniem drużyna Kings była ograniczona w lidze, pomimo posiadania krążka przez Arizonę w drugiej połowie
Przez większość czasu trzymaliśmy je na zewnątrz i niewiele miały do ​​środka. Kiedy oni dostawali strzały, my byliśmy tam, aby odrobić straty, a nasza siatka była silna. To było kluczowe, gdy dostawali te ataki, aby utrzymać ich poza szachownicą i w pewnym sensie zabić dynamikę.

Podczas wielkiego wieczoru grupy Punishment Murder
Przede wszystkim blokujemy wiele strzałów, a to jest coś wspaniałego. Oczyszczamy tory, to był naprawdę dobry PP, to był dla nas dobry test i naprawdę dobrze się spisali, utrzymując ich z daleka. Próbowali grać, ale zabijaliśmy wszystko, kilka dużych bloków, a potem oczywiście od razu odebraliśmy piłkę. Myślę, że zależy nam na utrzymaniu prostoty, co prowadzi do sukcesu.

O tym, na co kładł nacisk w praktyce, od początków, a nawet dzisiaj
Wykonałem dodatkową pracę z [goaltending coach Mike Buckley]. Myślę, że na początku sezonu byłem trochę niekonsekwentny i chciałem po prostu dać chłopakom pełne 60 punktów. Przez ostatnie półtora tygodnia wykonałem dodatkową pracę z Paxem i myślę, że pomogło to uporządkować pewne sprawy. Dziś wieczorem czułem się dobrze.

Todda McLellana
O swoich wrażeniach z dzisiejszego zwycięstwa na wyjeździe
Po pierwsze wygraliśmy, więc oczywiście wyjeżdżamy stąd naprawdę szczęśliwi. Po drugie, dużą rolę odegrały w tym rzuty karne i oczywiście nie chcieliśmy przegrać sześciokrotnie w wyniku tej gry w przewadze, biorąc pod uwagę jej siłę. Myślę, że Copley również odegrał dużą rolę w tym meczu. Połowa ich strzałów padła na linii energetycznej, a w niektóre wieczory, kiedy nikt nie klikał we właściwy sposób, potrzebne są inne osoby, które wkroczyły do ​​akcji i myślę, że widzieliśmy to dzisiaj wieczorem na linii Morrisseya, Keefe’a i Phila.

Kiedy podchodzisz do Pheonixa Copleya i widzisz, jak zostaje nagrodzony za wykonaną pracę
zdecydowanie. W pewnym sensie od tego wszystko się dla niego zaczęło i skupiliśmy się na tym meczu. Chcieliśmy, aby dobrze się postarał w grupie, aby mogli dobrze zagrać przeciwko niemu i sprowadzić go z powrotem tam, gdzie powinien. Cała praca, którą wykonał przed meczem, była naprawdę ważna. Wiem, że Mike Buckley, nasz trener bramkarzy, przychodził codziennie i mówił, że gra naprawdę dobrze, dobrze trenuje, jest gotowy do gry i oczywiście był.

READ  MLB zawiesza Hectora Neresa, Dusty Becker

O decyzji o skierowaniu tego meczu specjalnie na Copleya
Tak, kiedy byliśmy tu ostatnim razem, wystartowaliśmy i zjechaliśmy na dół, trzy bardzo szybkie czasy od startu. Musieliśmy to wyciągnąć i niekoniecznie było to na nim. Od tego czasu nasze harmonogramy się rozeszły i nastąpiła duża przerwa, gdy zarządzaliśmy Talbotem, więc w głębi duszy cały czas myśleliśmy o ponownym zagraniu tutaj. Wróć na miejsce zbrodni, jeśli chcesz to tak nazwać, ale niekoniecznie do jego zbrodni, do naszej zbrodni, i postaraj się, aby gracze jako całość zareagowali na niego lub on, aby zareagował na nich.

O golu w osłabieniu i o tym, co zrobił dla grupy na początku pierwszej połowy
Myślałem, że w tym meczu będzie czynnik psychologiczny. Po ostatnim meczu, który tu rozegraliśmy, kiedy to oni prowadzili, a potem wróciliśmy, obaj trenerzy prawdopodobnie mówią: „Hej, jeśli naprawimy choć część tego, będzie to ważne”. Jeśli więc od razu zdobyliśmy bramkę dzięki ich grze w przewadze, na której bardzo polegają, myślę, że z psychologicznego punktu widzenia pomogło nam to zacząć grać we właściwy sposób. Potem zrównaliśmy się dwójką, ale nasza gra w przewadze była tak niechlujna, że ​​prawie pozwoliliśmy im wrócić w takich sytuacjach.

O ograniczaniu szans na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w wieczór, gdy zespół miał mniej prób
Niektórzy z nich przyszli ze względu na dynamikę, jaką mieli w grze w przewadze. Tam nabrały rozpędu. Tak, nie strzelili gola, ale kiedy dostajesz tego rodzaju dotknięcia, męcząc przeciwnika tak jak my i męcząc nas w strefie defensywnej, czujesz się bardzo dobrze, ale poradziliśmy sobie dobrze. Kilka konkretnych pasów dalej. Musieliśmy dokonać kilku odczytów, wykonaliśmy je i otrzymaliśmy gwizdki we właściwym momencie, niezależnie od tego, czy czasami było to tylko zamrożenie, czy zamrożenie, tylko po to, aby spowolnić i przegrupować się. Myślę, że to część gry na wyjeździe i posiadania doświadczonego zespołu.

Notatki –
– Trevor Moore (2-0 = 2) strzelił swój drugi wielobramkowy mecz i poprowadził drużynę w tym sezonie, zdobywając ósmą i dziewiątą bramkę w sezonie. Moore zdobył teraz punkt w każdym z trzech ostatnich meczów przeciwko Coyotes (3-1 = 4), począwszy od 24 października 2023 r.
– Wynik Moore’a w pierwszej kwarcie był dziewiątym golem straconym w jego karierze, najwięcej zdobytym przez jakiegokolwiek zawodnika Kings od jego debiutu w drużynie 8 lutego 2020 r. Moore ma także dziewiąte miejsce pod względem bramek z TJ Oshie i Brandonem Saadem. Skrót od aktywni narciarze urodzeni w USA.
– Anze Kopitar (1-0=1) strzelił swojego dziewiątego gola w tym sezonie, zwiększając swój dorobek punktowy do trzech meczów (2-1=3). Dzięki tej bramce Kopitar zdobył swój setny punkt w karierze (31-69 = 100; w sezonie zasadniczym i play-offach) przeciwko Coyotes. Według NHL PR Kopitar staje się czwartym aktywnym skaterem z ponad 100 punktami w jednej serii (sezon zasadniczy i play-offy), dołączając do Sidneya Crosby’ego (PHI, NYI, NYR i WSH), Alexa Ovechkina (CAR, TBL i PIT) i Evgeni Malkin (Fay, Nowy Jork)
– Phillip Danault (1-1=2) zdobył czwartego gola i ósmą asystę w sezonie, przedłużając swoją passę asyst i punktów do trzech meczów (1-3=4). To drugi wielopunktowy mecz Danault w sezonie (1-2=3, 17 października 2023 r. przeciwko WPG).
Quinton Byfield (0-1=1) zaliczył 12. asystę w sezonie, przedłużając swoją passę punktów przeciwko Arizona Coyotes do czwartego meczu (1-4=5) rozpoczętego 18 lutego 2023 r. Tylko Tim Stutzle z Ottawy (16 ) W tym sezonie ma więcej asyst wśród zawodników wybranych w drafcie NHL Entry Draft 2020.
– Alex Laferriere (0-1=1) zanotował swoją drugą asystę i czwarty punkt w sezonie, zdobywając swój pierwszy punkt w karierze przeciwko Arizona Coyotes.
– Drew Doughty zagrał na łyżwach w swoim 1112 meczu w karierze dla Kings, wyprzedzając Dave’a Taylora (1111) i zajmując trzecie miejsce pod względem liczby rozegranych meczów w historii klubu.
– Phoenix Copley zatrzymał 30 z 31 strzałów i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo wyjazdowe w sezonie.
-The Kings wygrali ósmy mecz wyjazdowy w sezonie, poprawiając swój bilans wyjazdowy do 8-0-0 w tym roku. Dzięki zwycięstwu Kings stali się dopiero czwartą drużyną w historii NHL, która wygrała każdy z pierwszych ośmiu meczów wyjazdowych na rozpoczęcie sezonu: 2006-07 Buffalo Sabres (10 GP), 2009-10 New Jersey Devils (9 GP) i 2018 -19 drapieżników z Nashville (8 JB).

READ  QB Lamar Jackson mówi, że poprosił Kruki o wymianę

Zespół Kings ma jutro zaplanowany dzień wolny i powróci na lód na treningi w środę o 11:00 w Toyota Sports Performance Center.

Z dumą prezentowany przez Destination Vancouver.
Prawdziwy północno-zachodni Pacyfik. Kierować się na północ.