5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FDA w końcu zakazuje składników napojów gazowanych zakazanych na całym świecie: ScienceAlert

FDA w końcu zakazuje składników napojów gazowanych zakazanych na całym świecie: ScienceAlert

Składnik powszechnie stosowany w napojach bezalkoholowych o smaku cytrusowym, aby zapewnić dobre wymieszanie orzeźwiającego smaku w całym napoju, może zostać ostatecznie zakazany w całych Stanach Zjednoczonych.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaproponowała wyrejestrowanie modyfikowanego oleju roślinnego znanego jako BVO w następstwie… Współczesne badania toksykologiczne Co sprawia, że ​​trudno jest wspierać jego dalsze użytkowanie.

„Proponowane działanie jest przykładem tego, jak agencja może monitorować pojawiające się dowody i, w razie potrzeby, prowadzić badania naukowe w celu zbadania kwestii bezpieczeństwa, a także podejmować działania regulacyjne, gdy nauka nie potwierdza dalszego bezpiecznego stosowania dodatków do żywności”. On mówi James Jones, zastępca komisarza FDA ds. żywności dla ludzi.

BFU lub Bromowany olej roślinnyOd lat trzydziestych XX wieku stosuje się go jako środek emulgujący, aby zapobiec przedostawaniu się aromatów cytrusowych na wierzch napojów bezalkoholowych. Dołączenie kilkudziesięciu atomów bromu do trójglicerydów tworzy gęsty olej, który po zmieszaniu z mniej gęstymi tłuszczami unosi się równomiernie w wodzie.

Ale to nie jedyna sztuczka BVO. Badania na zwierzętach Mocno sugerowało to, że związek może powoli kumulować się w naszej tkance tłuszczowej. z Potencjalna pojemność bromu Aby jod nie spełniał swojej roli Bardzo ważna praca Władze odpowiedzialne za opiekę zdrowotną na całym świecie od dziesięcioleci sceptycznie odnoszą się do zagrożeń związanych z tarczycą.

W rzeczywistości olej BVO został już zakazany w kilku krajach, w tym w Indiach, Japonii i krajach Unii Europejskiej, a w październiku ubiegłego roku został zakazany na mocy przepisów w Kalifornii. Ma wejść w życie w 2027 roku.

Jednak FDA nie spieszyła się z przekonaniem. W latach pięćdziesiątych agencja uznała ten komponent za… Ogólnie uznawany za bezpieczny (GRA); Oficjalna ocena przyznaje produkty, które zostały odpowiednio przetestowane lub – w przypadku składników powszechnie używanych przed 1958 rokiem – nie wydają się szkodliwe.

READ  Broker kryptograficzny Genesis Trading zatrzymuje wypłaty w jednostce pożyczkowej

Zmieniło się to w następnej dekadzie, kiedy pojawiły się pytania dotyczące potencjalnej toksyczności leku, co skłoniło FDA do unieważnienia klasyfikacji GRAS firmy BVO i Ogranicz tymczasowo jego użycie Do stosunkowo małych stężeń nie większych niż 15 ppm wyłącznie w napojach o smaku cytrusowym.

Z biegiem czasu nie było łatwo zebrać dane na temat zagrożeń stwarzanych przez nawet tak małe ilości surowego oleju roślinnego, opierając się w dużej mierze na badaniach długoterminowych, w których ponownie oceniano wpływ na zdrowie na dużych próbach ludzi. Jednak dowody powoli się gromadzą.

A Studia w Wielkiej Brytanii w latach 70 Stwierdzono, że brom gromadzi się w tkankach ludzkich, a badania na zwierzętach łączą to z wysokim stężeniem BVO Z sercem I Problemy z zachowaniem.

Wymagało to czasu i szeregu dodatkowych badań, ale… Ponownie z ostatnich badań na zwierzętach Opierając się na względnych stężeniach BVO, jakie prawdopodobnie spożywają ludzie, FDA ostatecznie przekonała się, że istnieją wystarczające dowody, aby całkowicie zakazać jego stosowania.

Na szczęście większość największych producentów napojów bezalkoholowych wyprzedza konkurencję. To była PepsiCo i Coca-Cola Wycofywanie składników ze swoich produktów W ciągu ostatniej dekady.

„Na przestrzeni lat wielu producentów napojów zmieniło formułę swoich produktów, zastępując BVO alternatywnym składnikiem, a obecnie niewiele napojów w Stanach Zjednoczonych zawiera BVO”. On mówi Jonesa.

Zakaz może być zapowiedzią dalszych wydarzeń, ponieważ Jones ogłosił, że agencja dokonuje przeglądu przepisów zezwalających na stosowanie niektórych dodatków do żywności w celu automatycznego blokowania zatwierdzania jakichkolwiek barwników spożywczych, które mogą powodować raka u ludzi lub Zwierząt. , dzięki czemu proces biurokratyczny stanie się mądrzejszy.

Ostateczne wezwanie do zmiany klasyfikacji BVO przez FDA nadal wymaga długiego procesu przeglądu, który prawdopodobnie nie zakończy się przed początkiem 2024 r.

z Odpowiednie alternatywy Ponieważ BVO jest już wykorzystywane do produkcji napojów cytrusowych na całym świecie, które smakują orzeźwiająco do ostatniej kropli, jest mało prawdopodobne, aby ten składnik został pominięty.

READ  „Bądź beznamiętny” w sprawach biznesowych