5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czego mogą się spodziewać kalifornijskie parki po połączeniu dwóch gigantów parków tematycznych

Czego mogą się spodziewać kalifornijskie parki po połączeniu dwóch gigantów parków tematycznych

Widok na wejście, gdy klienci parku jeżdżą kolejką górską Silver Bullet podczas dnia ponownego otwarcia Knott’s Berry Farm dla pełnej publiczności i obchodów 100. rocznicy parku po złagodzeniu ograniczeń związanych z pandemią wirusa koronaawirusa (COVID-19) w sobotę 29 maja 2021 r., w Buena Park w Kalifornii.

Allen J. Chapin/Los Angeles Times za pośrednictwem Getty Images

Dwóch regionalnych gigantów parków tematycznych ogłosiło plany połączenia, co było nieco szokującym posunięciem dla branży parków tematycznych. Six Flags i Cedar Fair wkrótce będą działać jako jeden konglomerat o wartości 3,5 miliarda dolarów pod nazwą Six Flags. Bezprecedensowe portfolio obejmie 42 parki tematyczne, 15 parków wodnych i dziewięć ośrodków wypoczynkowych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.

Choć w innych częściach kraju transakcja w minimalnym stopniu pokrywa się z rynkiem, w Kalifornii nie jest to prawdą. Bliżej domu wielu fanów parków tematycznych zastanawia się, jaki wpływ będzie to miało na naszą Magic Mountain Six Flags i farmę Knott’s Berry Farm prowadzoną przez Cedar Fair. Obydwa parki SoCal, o których mowa, są oddalone od siebie o niecałe 60 mil, a w Bay Area rywalizują w mniej więcej tej samej odległości: California’s Great America w Santa Clara i Six Flags Discovery Kingdom w Vallejo.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Działając pod nazwą Six Flags, Cedar Fair będzie posiadać większościowy pakiet udziałów, a na jego czele stanie dyrektor generalny Richard Zimmerman. Zmiany mogą być powolne, subtelne, a nawet niezauważalne dla przeciętnego gościa, jeśli poszczególne parki zachowają swoją tożsamość.

„Jestem zaskoczony tą wiadomością” – powiedział specjalista z branży Arthura Levine’a, który od dziesięcioleci zajmuje się branżą parków tematycznych, mówi SFGATE. „Poruszano tę kwestię już wcześniej, ale myślałem, że to tylko sytuacja i nie sądziłem, że faktycznie do tego dojdzie. Pod wieloma względami ma to sens, zwłaszcza gdy spojrzy się na rynki, na których działają obie firmy. To podnosi kwestie antymonopolowe i niepokoję się wpływem fuzji na przemysł.

Niepokoi Cię potencjalny monopol w branży? Kontrolowanie większości branży regionalnych parków tematycznych mogłoby zmniejszyć potrzebę konkurencji, co mogłoby bezpośrednio wpłynąć na doświadczenia gości. Oznacza to mniejszą potrzebę aktualizacji i utrzymywania istniejących atrakcji oraz brak prawdziwej motywacji do otwierania nowych atrakcji.

To, jak przekłada się to na doświadczenia gości, jest dla wielu gorącym tematem. W ramach ogłoszenia fuzji spółka odniosła się do tej kwestii, obiecując ulepszony model operacyjny. Parki Cedar Fair w dużej mierze cieszą się wśród fanów reputacją dobrze zarządzanych, natomiast twierdzi się, że Six Flags sprawia, że ​​niektórzy chcą więcej, jeśli chodzi o doświadczenia gości. Pewne jest tylko to, że ta zapowiedź wywołała spore zamieszanie wśród fanów. „Zarówno Cedar Fair, jak i Six Flags różnią się pod względem sposobu prowadzenia parków” – powiedział Clint Gamache, właściciel strony poświęconej parkom tematycznym ThrillGeek, mówi SFGATE.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

„Ogólnie rzecz biorąc, w branży wiadomo, że parki Cedar Fair, takie jak Cedar Point, Knott’s Berry Farm i Carowinds, są lepiej zarządzane niż parki Six Flags, dlatego wielu fanów obawia się, że ich ulubiony park Cedar Fair może wymykać się spod kontroli. jakość” – powiedział Matt Roseboom, wydawca Magazyn atrakcjimówi SFGATE.

Jeźdźcy będą mogli zobaczyć podgląd podczas LEX LUTHOR: Drop of Doom Media Day w Six Flags Magic Mountain 6 lipca 2012 r. w Walencji w Kalifornii.

Jeźdźcy będą mogli zobaczyć podgląd podczas LEX LUTHOR: Drop of Doom Media Day w Six Flags Magic Mountain 6 lipca 2012 r. w Walencji w Kalifornii.

Zdjęcie: Matthew/WireImage

Być może ekscytującą perspektywą jest jednak nowo odkryta możliwość dzielenia się własnością intelektualną. Po fuzji więcej parków będzie miało dostęp do popularnych marek, takich jak DC Comics, Peanuts i Looney Tunes. Otwiera to drzwi do nowych atrakcji i doświadczeń, które dzielą historie i postacie tych ukochanych obiektów.

„Mam nadzieję, że wszystkie parki będą nadal się udoskonalać, a połączona siła obu firm przyczyni się do ulepszenia wszystkich ich parków” – dodaje Roseboom. „Przyniesie to korzyści wszystkim ich wspólnym parkom, o ile nie zaczną po prostu dodawać kopii istniejących atrakcji i terenów w innych parkach. Nie chcę widzieć istniejących atrakcji i terenów, po prostu poznam nazwę i wygląd”.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Mając tak duży portfel, firma może przyjąć agresywne podejście do zawężania swojego zasięgu poprzez zamykanie lub sprzedaż mniejszych lub mniej rentownych kompleksów. Cedar Fair park Great America ogłosił już, że zamknie swoje podwoje w bieżącej dekadzie, a tego rodzaju fuzja może przyspieszyć te plany.

„Nie widzę świata, w którym połączona firma miałaby w swoim portfolio 42 parki” – powiedział Greg Condon, pionier parków tematycznych w Południowej Kalifornii i redaktor naczelny Wycieczka do parku, mówi SFGATE. Condon zwraca uwagę na potencjał mniejszych firm zajmujących się parkami rozrywki, takich jak Herschend Family Entertainment, do którego należy właściciel Dollywood i Silver Dollar City, w wejściu na nowy rynek.

Dobre wieści? W branży panuje powszechna zgoda co do tego, że Knott’s Berry Farm i Six Flags Magic Mountain mają duże szanse pozostać w formie, jaką znamy dzisiaj. Spośród nowego portfolio te dwa należą do najbardziej historycznych i nadal pełnią rolę liderów branży w często zatłoczonej, konkurencyjnej przestrzeni.

„Nie widzę też, żeby sieć chciała rezygnować z możliwości posiadania w swojej ofercie dwóch najlepszych parków rozrywki” – mówi Condon.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

„Jeśli chodzi o Kalifornię, myślę, że wszystko będzie przebiegać normalnie” – mówi Levin. „Zarówno Knott’s Berry Farm, jak i Six Flags Magic Mountain to pionierskie parki o silnej tożsamości i podejrzewam, że tak będzie nadal”.

Uzyskaj poufny dostęp do wszystkiego na temat Najszczęśliwszego Miejsca na Ziemi, od historycznych głębokich nurkowań po popularne wiadomości z parków tematycznych i nie tylko. Zapisz się na nasz biuletyn Disneylandu tutaj.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć na 25 sierpnia: Trump, Maui, przerwy w dostawie prądu, oprocentowanie kredytów hipotecznych, Rosja