24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elon Musk z Tesli odpowiedział na wezwanie dyrektora Światowego Programu Żywnościowego ONZ do „rozwiązania globalnego głodu”.

Kilka dni temu David Beasley, dyrektor Światowego Programu Żywnościowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (WFP), powiedział CNN Niewielka grupa superbogatych, taka jak Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, pomoże rozwiązać problem globalnego głodu za pomocą zaledwie ułamka ich wartości netto. Obecnie wartość netto Muskin 311 miliardów dolarów Dzięki niedawnemu wzrostowi akcji TSLA prezes stał się obecnie najbogatszą osobą na świecie.

Przemawiając w CNN Połącz świat Wraz z Becky Anderson, Beasley wezwał milionerów do „jednego kroku naprzód, już teraz”. Zauważył, że zaledwie 2% obecnej wartości netto Muska rozwiąże problem głodu na świecie. Przekłada się to na około 6 miliardów dolarów. „6 miliardów dolarów na pomoc 42 milionom ludzi. Jeśli do nich nie dotrzemy, naprawdę zginiemy. To nie jest problem” – powiedział dyrektor UN WFP.

Musk obecnie odpowiada na oświadczenia Beasleya. Odpowiadając na post na Twitterze, że Światowy Program Żywnościowy ONZ faktycznie zarobi 8,4 miliarda dolarów do 2020 roku, Musk powiedział, że chętnie wyjaśni, w jaki sposób WFP rozwiąże globalny głód o wartości 6 miliardów dolarów. Sprzedaj część akcji TSLA Teraz. Jest to kluczowa cecha, ponieważ większość wartości netto Muska jest powiązana z jego większościowym udziałem w Tesli. Oznacza to, że jeśli Musk będzie miał 6 miliardów dolarów w gotówce, będzie musiał sprzedać akcje TSLA, które będą opodatkowane.

Jednak Musk miał pewien warunek dla dyrektora ONZ WFP. W kolejnym poście na Twitterze dyrektor generalny Tesli zauważył, że Światowy Program Żywnościowy Organizacji Narodów Zjednoczonych powinien być otwarty. Rachunkowość open source. W ten sposób opinia publiczna może dokładnie zobaczyć, na co zostanie wydanych 6 miliardów dolarów i jak ten fundusz skutecznie położy kres głodowi na świecie.

READ  Ogłoszono zwycięskie liczby do wygranej Mega Millions 830 milionów dolarów

Najciekawsze w tym kontekście jest to, że dyrektor UN WFP w rzeczywistości nie opisał cytowanych 6 miliardów dolarów. CNN Wywiad rozwiąże głód Na stałe, Albo czy sama ta kwota wystarczy na jakieś rozwiązanie z zakresu pomocy banderolowej. W końcu 6 miliardów dolarów wydaje się zbyt małe, aby rozwiązać od dawna problem.

Kraje wydają też co roku ogromne sumy na takie rzeczy jak wojsko. W roku podatkowym 2020 Stany Zjednoczone wydały znaczną kwotę 725 miliardów dolarów na bezpieczeństwo narodowe. Szacunki Beasleya, że ​​6 miliardów dolarów na rozwiązanie problemu głodu na świecie to tylko 0,8% tego budżetu. Stany Zjednoczone również wydają łącznie 13,3 miliarda dolarów Stwórz USS Ford, jego najbardziej zaawansowany lotniskowiec do tej pory. Jeśli szacunki dyrektora ONZ WFP są dokładne, rozwiązanie problemu globalnego głodu byłoby równe połowie kosztu lotniskowca w Siłach Zbrojnych USA.

Zachęcamy do kontaktu z nami poprzez newslettery. Wysłać wiadomość [email protected] Daj nam głowę.

Elon Musk z Tesli odpowiedział na wezwanie dyrektora Światowego Programu Żywnościowego ONZ do „rozwiązania globalnego głodu”.