27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dow gwałtownie spadł, gdy Wall Street zaniepokoiła się represjami banku centralnego

The Gołąb (INDU) Spadł o 600 punktów, czyli 1,8%, aby odzyskać nieco powyżej 800 punktów w porannym handlu. Nasdaq stracił 3,4%.

Szerszy S&P 500 spadł o 2,6%. Wskaźnik ten jest teraz o 20% wyższy niż najwyższy w historii ze stycznia, co stawia go na terytorium bessy.

Inflacja i Obawy przed recesją Nieco zrelaksowany pod koniec maja, a stado odzyskało trochę ziemi. Jednak piątkowy żałosny raport o indeksie cen konsumenckich pokazał, że inflacja w USA była znacznie wyższa niż spodziewali się ekonomiści w zeszłym miesiącu, według Rezerwy Federalnej. Wysiłki na rzecz kontroli inflacji Trudniejsze.

Po podniesieniu stóp o pół punktu w maju – ruch, którego bank centralny nie podjął od 2000 r. – prezydent Jerome Powell obiecał dalej, dopóki bank centralny nie będzie usatysfakcjonowany, że inflacja jest pod kontrolą. W tym momencie bank centralny wznowi stałe podwyżki stóp kwartalnych, powiedział.

Ale od najgorętszego majowego raportu o inflacji Wall Street rośnie Wezwanie do drastycznych działań Od banku centralnego, aby utrzymać cenę pod kontrolą. Jeffries dołącza do Barclays w poniedziałek, przewidując, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe Trzy czwarte punktuAkcja banku centralnego Nie wykonywany od 1994 r..

„Inwestorzy czekali z zapartym tchem przez prawie tydzień na raport amerykańskiego CBI za maj, a inflacja okazała się wyższa niż oczekiwano” – powiedział klientom w poniedziałek rano główny strateg inwestycyjny CFRA, Sam Stowell.

Stowell powiedział, że ryzyko dużych podwyżek ciągnie rynki w poniedziałek.

Inwestorzy obawiają się dwóch konsekwencji, z których żadna nie jest dobra: wyższe stawki oznaczają wyższe koszty finansowania dla firm, które mogą pożerać ich wynik finansowy. Bardziej entuzjastyczny ruch banku centralnego może przypadkowo wepchnąć amerykańską gospodarkę w recesję, zwłaszcza jeśli firmy zaczną zwalniać pracowników i załamie się gorący rynek mieszkaniowy.

READ  Biden Management oferuje większej liczbie pożyczkobiorców możliwość anulowania pożyczki

Nic nie wskazuje na to, że rynkowi pracy i rodzimym grozi załamanie, chociaż oba nieco się ochłodziły.

W wywiadzie CNN Fareed Zakaria SundayByły prezes banku centralnego Ben Bernanke powiedział, że recesja w USA jest możliwa. Ale Bernanke powiedział, że jest optymistą, że Powell i bank centralny osiągną tak zwane miękkie lądowanie, co ochłodzi gospodarkę banku centralnego, aby kontrolować inflację bez obniżania inflacji do punktu wejścia w recesję.

„Ekonomiści bardzo źle przewidują recesję, ale myślę, że bank centralny ma spore szanse – spore szanse – że nie będzie recesji, aby osiągnąć to, co Powell nazywa „miękkim lądowaniem” lub bardzo łagodną recesją w celu obniżenia inflacji ”. powiedział Bernanke.

Analitycy wyszli poza nastroje „kupuj dołek” w poniedziałek, sygnalizując, że nie widzą szybkiego odbicia rynków.

„Szacunki nie są zbyt tanie, biorąc pod uwagę rosnące stopy procentowe i słabe prognozy zysków” – napisali urzędnicy z BlackRock w poniedziałkowych notatkach. „Wysoka ścieżka stóp procentowych uzasadnia niskie ceny akcji. Ponadto marginalna presja stanowi ryzyko dla zysków”.

Stratedzy powiedzieli, że BlackRock pozostanie neutralny w akcjach przez następne sześć do 12 miesięcy.

Niedźwiedzie i byki

Jeśli S&P 500 zamknie się w bessie, hossa, która rozpoczęła się 23 marca 2020 r., zakończyłaby się. Jednak ze względu na skomplikowany sposób mierzenia tych rzeczy, bessa rozpocznie się 3 stycznia, kiedy S&P 500 osiągnie swój rekordowy poziom.

Oznacza to, że ostatnia hossa trwała ponad 21 miesięcy – rekordowo niski, mówi Howard Silverblatt, starszy analityk indeksów w S&P Dow Jones Index. W ubiegłym stuleciu hossa trwała średnio 60 miesięcy.

Według Silverplot okres od 19 Gruszki do 23 marca 2020 r., czyli najkrótszej hossy, trwał ponad miesiąc.

Akcje Po chwili niedźwiedź spadł na rynek 20 maja późny rajd wyrwał rynek z zamknięcia poniżej tego poziomu po raz pierwszy od początku epidemii.

Zaawansowany technologicznie Nasdaq od jakiegoś czasu znajduje się na rynku bessy, teraz o 32% niższy niż jego rekord wszechczasów z listopada 2021 roku. Dow wciąż jest w niewielkiej odległości od bessy. To o 15% mniej niż wszechczasowy wzrost osiągnięty w ostatnim dniu 2021 roku.

READ  Wideo Peng Shuai z przedstawicielami olimpijskimi wywołuje konflikt z tenisem

– Nicole Goodkind z CNN Business przyczyniła się do powstania tego raportu