20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego giełda ma „problemy z trawieniem” w tym sezonie wyników?

Dlaczego giełda ma „problemy z trawieniem” w tym sezonie wyników?

Sezon wyników nie był w stanie podtrzymać wzrostów giełdy w minionym tygodniu.

Po mocnym wzroście do historycznych maksimów na początku roku, w kwietniu indeks S&P 500 (^GSPC) spadł, ponieważ rosnące rentowności obligacji i malejące oczekiwania na obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną osłabiły entuzjazm inwestorów.

Ponieważ ceny niektórych akcji hossy są tak wysokie, nawet dobre zyski nie wpływają na indeks giełdowy.

„Szerszy rynek ma problemy z trawieniem w tym sezonie wyników i w jego okolicach” – powiedział Yahoo Finance Julian Emanuel, który kieruje rynkiem akcji, instrumentami pochodnymi i strategią ilościową w Evercore ISI.

Było to szeroko widoczne wśród reakcji giełdowych dzień po opublikowaniu wyników kwartalnych 65 spółek z indeksu S&P 500, które opublikowały dotychczas wyniki w tym sezonie. Według badań Emanuela, akcje, które przekroczyły szacunki z Wall Street, wzrosły podczas następnej sesji o 0,8%, nieco mniej niż średnia wynosząca 0,9% odnotowana w ciągu ostatnich kilku lat.

Tymczasem spółki, które rozczarowują obydwoma wskaźnikami, odczują większy cios niż zwykle, a średni kurs akcji spada o 5,8% podczas następnej sesji giełdowej, w porównaniu ze zwykłym spadkiem o 3,1% w ciągu ostatnich pięciu lat.

„Biorąc pod uwagę te rozszerzone oceny [in the S&P 500]„Nawet dobre wieści mogą nie być dobrymi wiadomościami, zwłaszcza w przypadku nazwisk, które zaszły tak daleko” – powiedział Emanuel.

Emanuel podkreślił niedawną akcję cenową po wynikach JPMorgan (JPM), które przekroczyły szacunki Wall Street zarówno pod względem przychodów, jak i zysku na akcję. Jednak w dniu publikacji raportu o zyskach akcje spółki, które na początku tego roku osiągnęły kilka rekordowych poziomów, notowały spadki, ponieważ spółka… Nie poprawiła swoich prognoz dotyczących dochodów odsetkowych na 2024 r Tak jak oczekiwali analitycy.

Scott Krohnert, strateg kapitałowy w Citibanku, podzielił nastroje Emanuela po akcji cenowej.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy we wtorek, 20 lutego

„Rynki wyceniły większe prawdopodobieństwo umiarkowanego scenariusza w tym roku, narażając się na większe ryzyko pogorszenia się sytuacji w przypadku „dobrych, ale niewystarczająco dobrych” wiadomości” – napisał Krohnert w notatce dla klientów w dniu, w którym JPMorgan ogłosił swoje zyski pierwszy zestaw raportów banków za pierwszy kwartał podkreśla ryzyko, że zalecenia nie spełnią wygórowanych oczekiwań dotyczących wzrostu, nawet jeśli ogólny obraz sytuacji fundamentalnej pozostaje zdrowy”.

Podobna historia rozegrała się w piątek po tym, jak Netflix (NFLX) przekroczył szacunki zysków i przychodów Wall Street, napędzając wzrost EPS o ponad 83% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wydaje się jednak, że inwestorzy trzymają się prognoz przychodów na drugi kwartał, które między innymi wyniosły 9,49 miliarda dolarów zamiast 9,51 miliarda dolarów. Akcje, które w ciągu ostatnich 18 miesięcy wzrosły o ponad 150%, zostały w piątek wyprzedane o ponad 8%.

Według analityka Evercore ISI, Marka Mahaneya, głównym powodem spadku cen akcji po opublikowaniu raportu było po prostu to, że „oczekiwania były wysokie i nie było to ani zwycięstwo, ani podwyżka”. [guidance] czwarty.”

PLIK – Logo Netflix widać na zdjęciu ze strony internetowej firmy, w Nowym Jorku, 2 lutego 2023 r. Netflix podaje raport o zarobkach w czwartek, 18 kwietnia 2024 r. (AP Photo/Richard Drew, plik)

Logo Netflix widać na zdjęciu ze strony internetowej firmy, Nowy Jork, 2 lutego 2023 r. (AP Photo/Richard Drew, plik) (Agencja prasowa)

Sytuacja ta ma miejsce w czasie, gdy inwestorzy będą mieli jeden z najbardziej pracowitych tygodni w zakresie publikacji finansowych dla S&P 500 w tym kwartale. Meta (META), Microsoft (MSFT) i Alphabet (GOOGL, GOOG) poprowadzą tydzień zysków, a wszystkie trzy staną w obliczu trudnych porównań. Według danych Bloomberga oczekuje się, że meta zarobki wzrosną o ponad 96%. Tymczasem analitycy spodziewają się, że zyski Alphabetu wzrosną w tym kwartale o ponad 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Oczekuje się, że Microsoft odnotuje wzrost o około 16%.

Wszystkie trzy spółki należą do 10 największych akcji indeksu S&P 500 pod względem kapitalizacji rynkowej, co według Goldman Sachs 5 kwietnia ma zapewnić wzrost zysków indeksu w tym kwartale. Oczekuje się, że 10 największych spółek z indeksu S&P 500 – przede wszystkim „Siedmiu Wspaniałych” – odnotuje w pierwszym kwartale wzrost zysków o 32%. Tymczasem oczekuje się, że pozostałe 490 akcji przyniesie 4% spadek zysków.

READ  Inflacja w Wielkiej Brytanii wzrasta do 10,1% napędzana przez ceny żywności

Biorąc pod uwagę niedawne obawy rynku dotyczące rosnących rentowności i brak nadziei na obniżki stóp procentowych Fed, wyniki tych spółek będą „kluczowe” dla kierunku rozwoju rynku w przyszłości, Liz Young, dyrektor ds. strategii inwestycyjnej SoFi – napisał w piątek na X, dawniej Twitterze.

Josh Schaeffer jest reporterem Yahoo Finance. Śledź go na X @_joshschafer.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami giełdowymi i dogłębną analizą, w tym wydarzeniami dotyczącymi zmian akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance