20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Disney ujawnia więcej na temat swojej ogromnej ekspansji Magic Kingdom, będącej częścią inwestycji o wartości 60 miliardów dolarów

Disney ujawnia więcej na temat swojej ogromnej ekspansji Magic Kingdom, będącej częścią inwestycji o wartości 60 miliardów dolarów


Glendale w Kalifornii
CNN

Kolej Big Thunder Mountain, „najdziksza przejażdżka w dziczy”, znajduje się na jednym końcu Magicznego Królestwa Disneya, najczęściej odwiedzanego parku tematycznego na świecie.

Jednak pewnego dnia odwiedzający park będą mogli spodziewać się zobaczenia poza tą dziką przyrodą w kultowym parku Central Florida — czegoś bardziej ambitnego niż zwykły remont lub przeprojektowanie pojazdu.

„To prawdopodobnie największa ekspansja w historii Magic Kingdom” – powiedział Michael Hundgen, dyrektor ds. portfolio Walt Disney World we wtorek podczas rzadkiego wydarzenia medialnego, podczas którego zaprezentowano nowe projekty i technologie atrakcji Disneya w ośrodku Walt Disney Imagineering w Kalifornii.

Dodał, że rozbudowa będzie mniej więcej wielkości Star Wars Galaxy's Edge i zajmie około 14 akrów. Zespół Disneya prowadzi obecnie wyjazdy badawcze i pracuje nad koncepcją tego obszaru rozbudowy.

Hundgen nie powiedział, jakie będą tematy i historie ani kiedy projekt zostanie ukończony.

Rozszerzenie Magic Kingdom to tylko jedna część Inwestycja 60 miliardów dolarów Disney powiedział, że planuje swoje parki, rejsy i atrakcje na następną dekadę.

Aby pokazać, jak wykorzystywana jest inwestycja, Disney zaprosił we wtorek CNN wraz z grupą kilkunastu innych mediów do obejrzenia projektów w akcji o godz. Wyobraź sobie Walta Disneyaw tym nowe technologie w fazie badawczo-rozwojowej.

dyrektor generalny Disneya Bob Iger, Który wrócił do swojej roli „Kiedy spojrzałem na zwrot z zainwestowanego kapitału, jaki osiągnęliśmy w tej branży w ciągu 15 lat poprzedzających mój powrót, byłem bardzo przekonujący” – powiedział we wtorek w listopadzie 2022 r., zaledwie dwa i pół roku po opuszczeniu spółki firma. Powinniśmy obrać kierunek, w którym osiągnęliśmy duże zyski.

Dzięki uprzejmości Disneya

Bob Iger i Josh D'Amaro w Walt Disney Imagineering

Chociaż Iger powiedział, że firma ma całkiem dobre pojęcie o tym, co będzie budować w najbliższej przyszłości, stwierdził, że „naprawdę głupio” jest przeznaczać teraz każdego dolara z 60 miliardów dolarów, ponieważ nie wiedzą, jakie treści mogą będzie hitem nadchodzących lat. .

Nie wiedzą na przykład, jaka będzie następna „Kraina lodu”, więc Iger stwierdził, że firma musi zachować elastyczność w kwestii tego, co zdecyduje się budować w kolejnych latach.

READ  Sonya Morgan odpowiada na wezwanie Bethenny Frankel

W związku z przygotowaniami Universal Orlando Resort do otwarcia trzeciego parku tematycznego Epic Universe w 2025 roku, brak informacji na temat tego, co może wydarzyć się w Disneyu w kolejnych latach, stał się przedmiotem krytyki.

W środę na wirtualnym zgromadzeniu akcjonariuszy Disneya zadano wcześniej wybrane pytanie: „Dlaczego Disney niczego nie przygotował lub nie przygotował więcej niż tylko kilku atrakcji, aby były na to gotowe w 2025 roku w Walt Disney World?”

„To nie może być dalsze od prawdy” – odpowiedział Iger. Powiedział, że Disney wiedział o planach Universalu od ponad dziesięciu lat i że Disney ma sposób na analizowanie wszystkich swoich potrzeb w celu strategicznego wykorzystania swojego kapitału.

Po nazwaniu nowych terenów i atrakcji stworzonych w Disney's Florida Resort w ciągu ostatniej dekady, Iger powiedział: „Dzięki tym ważnym premierom byliśmy w stanie z czasem zoptymalizować naszą nową ofertę pod względem komercyjnym i operacyjnym, zamiast robić to wszystko. ” Raz.”

Jednakże projekty te, w tym najnowsze ogłoszenie tego, co Disney nazywa projektem Magic Kingdom „Beyond Big Thunder”, są w najlepszym wypadku rozwinięciem istniejących parków tematycznych; Projekt Universalu, którego właścicielem jest Comcast, będzie zupełnie nowym parkiem tematycznym.

– powiedział Iger Rozliczenie prawne Porozumienie osiągnięte w zeszłym tygodniu pomiędzy Disneyem a stanem Floryda „faktycznie umożliwi nam realizację tego rodzaju znaczących inwestycji, o których mówisz, w naszych parkach na Florydzie” – powiedział, nazywając je „korzystnymi dla obu stron”.

Potencjalne nowe miejsce docelowe w Disneylandzie

Podczas tego samego spotkania akcjonariuszy Iger pokazał nowy szkic obszaru oparty na filmach „Avatar”, który opisał jako „potencjalne nowe miejsce docelowe” dla pierwotnego kurortu Disneyland w Kalifornii.

Jednak wszelkie plany rozbudowy parku tematycznego w Disneyland Resort będą wymagały zgody miasta Anaheim ze względu na kwestie związane z zagospodarowaniem przestrzennym.

Decyzja o przekształceniu istniejącej nieruchomości Disneya w większą przestrzeń w parkach rozrywki, projekt nazwany „Disneyland Forward”, zostanie przedstawiona Radzie Miasta Anaheim w nadchodzących tygodniach.

Mike Boucher/Walt Disney Wyobraź sobie

We wtorek zademonstrowano opatentowaną technologię o nazwie „HoloTile”.

Iger powiedział, że 70% z inwestycji o wartości 60 miliardów dolarów skupi się na nowych atrakcjach, które zwiększą pojemność parków tematycznych Disneya i statków wycieczkowych. Pozostałe 30% koncentruje się na technologii i konserwacji, aby osiągnąć ten rozwój, powiedział.

We wtorek dziennikarzom zaprezentowano jedną z opatentowanych technologii, zwaną HoloTile. Chociaż nie zostało to jeszcze przypisane do żadnego konkretnego projektu parku tematycznego, Imagineers pokazali, jak można przenieść pudełko lub krzesło, podobnie jak Darth Vader za pomocą Mocy, za pomocą ruchu ręki.

Wynaleziony przez wizjonera Lanny'ego Smoota, który niedawno został wprowadzony do Galerii Sław Wynalazców Krajowych, HoloTile umożliwia zsunięcie wielu małych płytek w celu stworzenia podłogi, która pozwala ludziom chodzić w dowolnym kierunku i na dowolną odległość, bez konieczności schodzenia po wyłożonym kafelkami obszarze .

„Od moich nóg odbijają się promienie światła lub kałuże światła… informujące ziemię, gdzie jestem” – powiedział Smoot.

Smoot powiedział, że wiele osób może po nim chodzić w dowolnym kierunku, nie wpadając na siebie. Gdyby ktoś biegł po tym piętrze z pełną prędkością, nigdy by nie uciekł NA płytki. HoloTile można używać w środowisku rzeczywistości wirtualnej, na przykład w celu umożliwienia poruszania się – Kliknij tutaj, aby obejrzeć demonstrację.

Zajęło to lata pracy, jak powiedział Smoot: „Jak mówi mój przyjaciel, długi bezpiecznik, wielki wybuch”.

Mike Boucher/Walt Disney Wyobraź sobie

We wtorek zespoły badawczo-rozwojowe zaprezentowały roboty BD-X z „Gwiezdnych Wojen”.

Zespoły badawczo-rozwojowe pokazały także roboty BD-X z serii filmów „Gwiezdne Wojny”, którymi „poruszają się” inżynierowie za pomocą czegoś, co przypomina kontrolery gier wideo.

Roboty, które w październiku ubiegłego roku testowano w Star Wars Galaxy’s Edge w Disneylandzie, pojawią się tam ponownie na dwa miesiące, począwszy od 5 kwietnia.

W odróżnieniu od zwykłego robota, „uczenie się przez wzmacnianie” pomaga robotom stworzyć niesamowitą iluzję „komunikowania się” z ludźmi za pomocą wysoce zaawansowanych ruchów, a nawet są w stanie utrzymać równowagę podczas zderzenia z niestabilnymi powierzchniami lub przedmiotami.

Wzdłuż jednej ze ścian warsztatu maszynowego Imagineering widniał na białej tablicy następujący cytat: „Postęp nie ma nic wspólnego z szybkością, ale raczej z kierunkiem” – Nieznany

Zaczęło się od prymitywnych robotów z nagraną mową i dźwiękami, jak pokazano w Enchanted Tiki Room Walta Disneya w 1963 roku. Techniki animacji głosowej Disneya stały się zaawansowane dzięki płynnym ruchom i ludzkiej ekspresji.

Ośrodek Christiana Thompsona/Disneyland

Podczas wycieczki medialnej można było zobaczyć postacie Tiany z Bayou Adventure.

Podczas tournée medialnego Disney pokazał pełne dane dotyczące Tiana's Bayou Adventure — nowej kolejki przyjeżdżającej do kurortów w Kalifornii i na Florydzie — zastępującej Splash Mountain. Z tego powodu nie podano daty otwarcia.

Na podstawie filmu „Księżniczka i żaba” bohaterowie machają, rozmawiają i śpiewają gościom jadącym drewnianym strumieniem.

Ten poziom zaawansowanej technologii audio-animatronicznej można było dotychczas zobaczyć jedynie w międzynarodowych parkach rozrywki Disneya.

Stella Reese Chase, której matka Leah Chase była sławną szefową kuchni i osobowością telewizyjną z Nowego Orleanu, została zaproszona do Kalifornii, aby zobaczyć te postacie, po tym, jak zespół Disneya odwiedził jej rodzinne miasto, aby sprawdzić, jak nadać autentyczności atrakcji.

Kiedy Chase obserwowała, jak księżna Tiana po raz pierwszy macha i przemawia w 3D, powiedziała: „Wiesz, jestem całkowicie zdumiona. Co mogę powiedzieć? Nigdy nie widziałam czegoś podobnego. To naprawdę niesamowite przeżycie”.

Charita Carter, producentka kreatywna wykonawcza w Walt Disney Imagineering, pracowała nad projektem od jego powstania, około czterech lat temu.

Od nowego pomysłu do gotowej atrakcji Disney potrzebuje nawet sześciu lat. Carter niedawno miała okazję doświadczyć podróży, nad którą pracowała od A do Z.

Zapytana, czy tego się spodziewała, Carter odpowiedziała: „Tak, to naprawdę nadchodzi. Dzieje się wiele pięknych rzeczy, więc byłam naprawdę szczęśliwa. ”