20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Disney powiedział, że Nelson przekazał pasy, gdy walka zastępcza dobiegała końca

Disney powiedział, że Nelson przekazał pasy, gdy walka zastępcza dobiegała końca

Disney mógł wypchnąć Nelsona Peltza z dala od zarządu, ponieważ podobno gigant BlackRock wspiera zarząd firmy. Spółka jest drugim co do wielkości udziałowcem Disneya z udziałem 4,2%.

Po raz pierwszy doniesiono w Wall Street Journal, że właściciel 0,5% D. Rowe Price udzielił wsparcia dyrektorowi generalnemu Bobowi Igerowi i Disneyowi o godzinie 10:00 czasu wschodniego / 1:00 czasu pacyficznego. W ciągu ostatnich trzech miesięcy grupa znalazła się w centrum kosztownej walki zastępczej, w której dyrektorzy i dyrektor generalny Bob Iger walczyli z Peltzem, miliarderem-inwestorem-aktywistą, który zaatakował Disneya w związku ze strategią, ceną akcji i, co najważniejsze, złym planowaniem sukcesji.

Termin głosowania upływa dzisiaj o 23:59. Do tej pory przegłosowano ponad połowę wszystkich akcji WSJ, więc sytuacja może się jeszcze zmienić.

Disney odmówił komentarza. BlackRock nie odpowiedział na prośby o komentarz.

Tryon Partners należący do Peltza jest właścicielem 1,5% udziałów w Disneyu z prawem głosu jego i partnera Ike'a Perlmuttera. Chce miejsc w zarządach dla siebie i byłego dyrektora Disneya, Jaya Rasullo. W tym celu poprosił akcjonariuszy o zwolnienie nominowanych przez Disneya Marii Eleny Lacomasino i Michaela Fromana. Jest 12 stanowisk dyrektorskich. Zwycięża kandydat z największą liczbą głosów.

Trian i Disney obrzucają się błotem od początku roku. Disney zebrał co najmniej 40 milionów dolarów w ramach działań informacyjnych, obejmujących rozmowy telefoniczne z indywidualnymi partnerami detalicznymi. Firma posiada większą niż przeciętna bazę partnerów detalicznych.

Tryon wydał około 25 milionów dolarów. Tworzą się linie bojowe. BlackRock to wielki hit. Ani słowa o dwóch pozostałych głównych partnerach Disneya, Vanguard i State Street.

Dotychczasowa karta wyników: w obozie Disneya — wizerunek doradcy dla pełnomocnika Klaus Lewis, akcjonariusze New York City Leisure Systems and Value, a także członkowie rodziny Walt Disney, w tym były dyrektor generalny Michael Eisner, Lauren Powell Jobs, George Lucas i aktor Josh Gott (głos Olafa Mrożony)

W obozie Pasów – ISS, największa firma doradcza dla pełnomocników, która rekomendowała głosowanie na Pasy (a nie Rasullo), było największym ciosem, jaki Disney poniósł w tej walce. Inwestorzy Neuberger Berman i Calbers (California Public Retirement Systems), znacznie mniejszy konsultant, Egan-Jones, zalecili głosowanie na obie nominacje Driana.

READ  Prawnicy Trumpa spotkali się ze specjalnym doradcą w Departamencie Sprawiedliwości podczas przesłuchania dokumentów

Był to cyrk składający się z trzech pierścieni, a inny inwestor instytucjonalny, Blackwells Capital, wystawił trzech własnych kandydatów do zarządu Disneya. Na ich promocję wydaje się miliony, ale nie cieszą się one zbyt dużym zainteresowaniem.

Zasada SEC znana jako uniwersalna karta proxy ułatwiła kwestionowanie decyzji zarządu akcjonariuszy. Od września 2022 r. karty pełnomocnictwa muszą zawierać nazwiska wszystkich nominowanych kandydatów na dyrektorów zaproponowanych przez którąkolwiek ze stron, a akcjonariusze głosujący przez pełnomocnika mogą wybrać dowolnych kandydatów. Wcześniej tylko akcjonariusze mogli głosować osobiście na dorocznych zgromadzeniach.

„Można powiedzieć, że będzie blisko, ponieważ oni tam są [Disney] Naprawdę walczymy, komunikujemy się i staramy się zdobyć każdy ostatni głos” – powiedział Michael Levin z The Activist Investor, organizacji działającej na rzecz akcjonariuszy. Jak to czasem bywa w przypadku walk na pełnomocnikach i czego się spodziewano, nie wystarczyło, aby zapewnić Disney Belts miejsce w ostatnim… oferta minutowa.

„Istnieją wysokie ego” – mówi Levine. Teraz „nieco mniej mówi się o kierunku biznesu, a bardziej o tym, kto zwycięży”.

„Dyskusja na temat tego, co robi [Peltz] Znając branżę medialną, to wspaniale, jak naprawi streaming, ale 300 osób w Disneyu ma na to pomysł. Rodzaj pasów [would] Wkład to czyste zarządzanie. Głównym problemem tej grupy jest to, że jest ona całkowicie lojalna wobec Boba Igera… więc nie może być tak, że 11 osób ciągle go popycha i przesłuchuje. Pasy Nelsona [wouldn’t] To jest problem.”

Peltz opisuje nieco planszę Disneya. Firma nie zgadza się z tą charakterystyką.

Z perspektywy Wall Street wynik nie zmieni zbytnio tezy inwestycyjnej Disneya.

„Nie sądzę, że moja opinia o Disneyu ulegnie zmianie. Nie sądzę [Peltz has] Pojawiły się wstrząsające, twórcze nowe pomysły i myśli. Myślę, że będzie kłopotliwy w zarządzie i zgadzam się z Igerem, a jeden z analityków twierdzi, że to niepotrzebne odwrócenie uwagi. „Różnica między obecnością Nelsona Beltza a jego nieobecnością będzie polegać na tym, ile bzdur wystawi Igarowi”.

READ  Tajemnicza choroba psów z Michigan zidentyfikowana przez urzędników stanowych

Dyrektor Peltz „może rzeczywiście stwarzać duże prawdopodobieństwo, że Iger przejdzie na emeryturę w 2026 r.” – dodał. Ale z pasami czy bez pasów, tym razem panuje presja na odziedziczenie.

Jeśli Peltz przegra, „jest poczucie, że jeśli stawki spadną, on wróci”.