25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Demokratyczny gubernator New Jersey Bill Murphy wygrywa reelekcję

Gubernator New Jersey Bill Murphy przemawia do zwolenników podczas wydarzenia Wieczoru Wyborczego 3 listopada 2021 r. w Asbury Park, New Jersey, USA. REUTERS / Rachel Wiśniewski

3 listopada (Reuters) – Demokratyczny gubernator New Jersey Bill Murphy wąsko zablokował wyzwanie wyborcze byłego ustawodawcy stanu republikańskiego, Jacka Ciatarelli.

64-letni Murphy został pierwszym gubernatorem Demokratów, który wygrał reelekcję w New Jersey od czterech dekad, mimo że zarejestrowani Demokraci mają ponad milion Republikanów w północno-wschodnim stanie USA.

Nieoficjalne raporty opublikowane przez Associated Press i cytowane przez kilka mediów wzywających do wyścigu o New York Times i Murphy wykazały, że otrzymał 50,03% głosów, z 49,22% głosów liczonych dla Seattle i 90% głosów liczone.

Murphy kierował lewicowymi zmianami politycznymi w stanie, w tym nowymi podatkami dla milionerów, surowszą kontrolą broni, wyższymi płacami minimalnymi i płatnymi zwolnieniami chorobowymi. Bronił swoich silnych środków zdrowia publicznego mających na celu zmniejszenie infekcji wirusem koronowym, który stał się kontrowersyjnym punktem centralnym w wyścigu.

59-letni Seattle, który w niektórych sondażach był o 10 punktów procentowych za Murphym, wykorzystał powszechną męskość Murphy’ego do agresywnych wymagań uczniów w zakresie masek.

Republikanin skoncentrował większość swojej kampanii na wysokich stanowych podatkach, podczas gdy bogaty były dyrektor Goldman Sachs oskarżył Murphy’ego o brak kontaktu z wyborcami.

New Jersey jest w ostatnich latach w stabilnym trendzie demokratycznym. Partia zdobyła 10 miejsc w 12 amerykańskiej Izbie Reprezentantów stanu do 2020 roku, a prezydent Joe Biden prowadził stan o 15 punktów procentowych więcej niż wtedy – prezydent Donald Trump w zeszłym roku.

Jednak niespodziewanie dobry występ Seattle w New Jersey i zwycięstwo Wirginii we wtorkowych wyborach republikańskich spowodowały problemy dla partii Bidena, która czeka na przyszłoroczne wybory do Kongresu. Czytaj więcej

Murphy z dnia na dzień tracił przychody, ale w środę rano był liderem, gdy w kilku demokratycznych hrabstwach opublikowano tabelę głosowania.

READ  Jim Jordan stracił drugą kandydaturę na spikera Izby Reprezentantów w obliczu ostrej opozycji Partii Republikańskiej

Raport Josepha Axa w Nowym Jorku; Dodatkowy raport Daniela Trotty i Steve’a Gormana; Edytowanie Petera Cooneya

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.