16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Demokratyczny gubernator New Jersey Bill Murphy wygrywa reelekcję

Demokratyczny gubernator New Jersey Bill Murphy wygrywa reelekcję

Gubernator New Jersey Bill Murphy przemawia do zwolenników podczas wydarzenia Wieczoru Wyborczego 3 listopada 2021 r. w Asbury Park, New Jersey, USA. REUTERS / Rachel Wiśniewski

3 listopada (Reuters) – Demokratyczny gubernator New Jersey Bill Murphy wąsko zablokował wyzwanie wyborcze byłego ustawodawcy stanu republikańskiego, Jacka Ciatarelli.

64-letni Murphy został pierwszym gubernatorem Demokratów, który wygrał reelekcję w New Jersey od czterech dekad, mimo że zarejestrowani Demokraci mają ponad milion Republikanów w północno-wschodnim stanie USA.

Nieoficjalne raporty opublikowane przez Associated Press i cytowane przez kilka mediów wzywających do wyścigu o New York Times i Murphy wykazały, że otrzymał 50,03% głosów, z 49,22% głosów liczonych dla Seattle i 90% głosów liczone.

Murphy kierował lewicowymi zmianami politycznymi w stanie, w tym nowymi podatkami dla milionerów, surowszą kontrolą broni, wyższymi płacami minimalnymi i płatnymi zwolnieniami chorobowymi. Bronił swoich silnych środków zdrowia publicznego mających na celu zmniejszenie infekcji wirusem koronowym, który stał się kontrowersyjnym punktem centralnym w wyścigu.

59-letni Seattle, który w niektórych sondażach był o 10 punktów procentowych za Murphym, wykorzystał powszechną męskość Murphy’ego do agresywnych wymagań uczniów w zakresie masek.

Republikanin skoncentrował większość swojej kampanii na wysokich stanowych podatkach, podczas gdy bogaty były dyrektor Goldman Sachs oskarżył Murphy’ego o brak kontaktu z wyborcami.

New Jersey jest w ostatnich latach w stabilnym trendzie demokratycznym. Partia zdobyła 10 miejsc w 12 amerykańskiej Izbie Reprezentantów stanu do 2020 roku, a prezydent Joe Biden prowadził stan o 15 punktów procentowych więcej niż wtedy – prezydent Donald Trump w zeszłym roku.

Jednak niespodziewanie dobry występ Seattle w New Jersey i zwycięstwo Wirginii we wtorkowych wyborach republikańskich spowodowały problemy dla partii Bidena, która czeka na przyszłoroczne wybory do Kongresu. Czytaj więcej

Murphy z dnia na dzień tracił przychody, ale w środę rano był liderem, gdy w kilku demokratycznych hrabstwach opublikowano tabelę głosowania.

READ  Sędzia Sandra Day O'Connor uhonorowana tytułem „amerykańskiego pioniera” na pogrzebie

Raport Josepha Axa w Nowym Jorku; Dodatkowy raport Daniela Trotty i Steve’a Gormana; Edytowanie Petera Cooneya

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.