30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cryptoverse: Early Bird, który stawia na dolny spadek Bitcoina

Cryptoverse: Early Bird, który stawia na dolny spadek Bitcoina

Reprezentacja bitcoina jest pokazana na ilustracyjnym zdjęciu zrobionym w La Maison du Bitcoin w Paryżu, Francja, 23 czerwca 2017 r. REUTERS / Benoit Tessier / File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

7 czerwca (Reuters) – Gdy w czerwcu zbliża się kryptowalutowa zima, pierwsze oznaki lodu zaczynają się topić.

Niektórzy inwestorzy obstawiają teraz, że bitcoin osiągnął dno, w oparciu o fundusze zmierzające do notowanych na giełdzie funduszy kryptowalutowych, które są tylko segmentem rynku, ale są popularne zarówno wśród instytucji, jak i przedsiębiorstw detalicznych.

Ogólne wpływy do tych funduszy okazały się dodatnie w zeszłym miesiącu, przy średnim tygodniowym wypływie 66,5 miliona dolarów, co jest odwróceniem od ponurego kwietnia, kiedy przeciętny tygodniowy odpływ wyniósł 49,6 miliona dolarów, według dostawcy danych CryptoCompare.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Są bardzo instytucjonalnymi i do pewnego stopnia inwestorami detalicznymi, zdając sobie sprawę, że ból został już poniesiony, a my jesteśmy bliżej dna niż na szczycie” – powiedział Ben McMillan, dyrektor ds. inwestycji w Arizonie. Zasoby cyfrowe IDX. .

„Jeśli wchodzisz w kryptowaluty na tych poziomach, odrobina krótkoterminowej zmienności może być warta długoterminowego zwrotu” – dodał. „Wielu inwestorów instytucjonalnych zaczyna postrzegać kryptowaluty jako źródło długoterminowego potencjału wzrostu”.

Trudno powiedzieć, czy tymczasowe przepływy będą się utrzymywać, czy też wschodzący trend powtórzy się na całym rynku.

Wiele osób zastanowi się również dwa razy, zanim ponownie wejdzie na rynek, po silnym uderzeniu, ponieważ kryptowaluty zostały dotknięte obawami o globalne zaostrzenie polityki pieniężnej i rosnącą inflację. Bitcoin stracił prawie połowę swojej wartości od listopadowego szczytu, spadł o jedną trzecią w 2022 roku i przez miesiąc utrzymywał się na poziomie około 30 000 USD.

READ  CNN+ zostanie zamknięte pod koniec kwietnia

Jednak dane z funduszy sugerują, że niektórzy inwestorzy wracają do kryptowalut, choć w postrzeganym bezpieczeństwie produktów giełdowych (ETP) z obietnicą większej płynności i bezpieczeństwa.

Według Kraken Intelligence, w ciągu ostatniego tygodnia aktywa pod zarządzaniem dla kilku kontraktów futures na bitcoin ETF wzrosły. Aktywa ETF strategii bitcoinowej ProShares rosną o 6%, podczas gdy aktywa globalne X Blockchain i strategia bitcoinowa ETF rosną (BITS.O) A fundusz ETF VanEck Bitcoin Strategy skoczył o ponad 3%.

Dla porównania, w kwietniu fundusz Bitcoin ProShares odnotował wypływy w wysokości ponad 127 milionów dolarów.

Trend wzrostowy przedłużył się do czerwca, gdy globalne zasoby Bitcoin ETP skoczyły do ​​rekordowego poziomu 205 008 Bitcoinów w pierwszych dwóch dniach miesiąca, jak stwierdziła norweska firma badawcza Arcane Research.

„To obiecujący znak tego, co ma nadejść”, powiedział analityk Arkan Vettel Lundy.

Na znak, że inwestorzy są selektywni i ostrożni, tylko fundusze Bitcoin otrzymały wpływy, podczas gdy fundusze skupione na Ethereum i innych kryptowalutach wciąż stoją w obliczu wypływów.

Grafika Reutera
Grafika Reutera

wciąż na czerwono

Ale nie zapominajmy, że chociaż fortuny niektórych funduszy mogą rosnąć, większość z nich odnotowała w tym roku słabe zwroty, ponieważ rynek kryptowalut gwałtownie spadł.

Amerykańskie fundusze aktywów cyfrowych straciły do ​​tej pory średnio 46% w 2022 r., odnotowując 22% straty w maju, według Morningstar.

Wszystkie notowane na giełdzie produkty inwestycyjne w aktywa cyfrowe śledzone przez CryptoCompare straciły pieniądze w maju, przy czym najgorszym produktem jest Grayscale Digital Large Cap Fund, który stracił 38,5%.

„Bitcoin był ostatnio ograniczony w związku z szerszą aktywnością rynkową, a inwestorzy szukają dna i nie są pewni, gdzie ono jest” – powiedział Jack MacDonald, dyrektor generalny PolySign, która specjalizuje się w rozwiązaniach do przechowywania aktywów cyfrowych dla inwestorów instytucjonalnych.

Akcje Bitcoin Trust w skali szarości (GBTC.PK) Jeden z największych funduszy bitcoin z aktywami o wartości ponad 19 miliardów dolarów, handluje z 29% zniżką w stosunku do NAV, około największej zniżki od momentu powstania i wskazującej na niższy popyt na produkt.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w poniedziałek 4 kwietnia

Pomimo ożywienia w maju, wielu obserwatorów rynku spodziewa się, że napływ kryptowalut pozostanie ograniczony, dopóki ryzyko makroekonomiczne i regulacyjne nie stanie się bardziej widoczne.

„Czekamy na wysoce przekonaną próbę powrotu na rynki” – dodał Macmillan z IDX. „Na dużym froncie jest jeszcze dużo drewna do rąbania”.

ETF-y na kryptowaluty i blockchain
Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Medhy Singh i Lisy Pauline Matakal w Bengaluru; Edytowanie przez Vidya Ranganathan i Praveen Shar

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Wyrażone opinie są opiniami autora. Nie odzwierciedla poglądów agencji informacyjnej Reuters, która działa zgodnie z zasadami zaufania do bezstronności, niezależności i wolności od uprzedzeń.