27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny kryptowalut spadają w weekend

Ceny kryptowalut spadają w weekend

Spadek Bitcoina, największej kryptowaluty na świecie, odzwierciedla ogólny spadek na giełdzie.


zdjęcie:

Ken Cheung/The Associated Press

Rynek kryptowalut spadł w weekend, odzwierciedlając szerszy spadek giełdy.

Bitcoin, największa kryptowaluta na świecie, spadł w niedzielę rano do 3 4702,69 USD, co oznacza wzrost o 3,8% w porównaniu z piątkowym wieczorem, według cen z CoinDesk. Cena Bitcoina osiągnęła w listopadzie prawie połowę swojego najwyższego w historii poziomu 67 802,30 USD.

Jako bardziej profesjonalny inwestor Wszedł na rynek kryptowalutCoraz częściej był przenoszony wraz z tradycyjnymi targowiskami. Inwestorzy instytucjonalni, którzy kupują kryptowaluty, traktują je jako aktywa ryzykowne, podobnie jak akcje technologiczne.

Giełda spadła w zeszłym tygodniu dzień po Rezerwie Federalnej Zadeklaruj wzrost stawki o pół punktu, największy od 2000 r., w celu walki z inflacją. Bank centralny również likwiduje część swojego portfela aktywów o wartości 9 bilionów dolarów. Prezes Fed, Jerome Powell, powiedział, że latem mogą nastąpić dodatkowe podwyżki.

Inwestorzy Mniej entuzjastycznie podchodzili do ryzykownych zakładów W środku dekoniunktury na giełdzie. Ciężki Nasdaq Composite osiągnął w piątek 52-tygodniowe minimum, spadając do 12144,66. Odsetek spadł o 22% od początku roku.

Według CoinMarketCap rynek kryptograficzny był aktywny w weekend z wartością rynkową 100 miliardów dolarów. Globalny rynek kryptowalut ma teraz tylko 1,6 biliona dolarów.

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Potrzebujemy więcej ropy i gazu – mówi Elon Musk, prezes największej na świecie firmy produkującej samochody elektryczne