23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cate Blanchett dostała owacje na stojąco w Cannes z powodu plotek

Cate Blanchett dostała owacje na stojąco w Cannes z powodu plotek

Cate Blanchett przesłała całusy publiczności Festiwalu Filmowego w Cannes, gdy jej nowy film „Plotki” otrzymał w sobotni wieczór czterominutową owację na stojąco.

Widzowie z zadowoleniem przyjęli czarny humor filmu, śmiejąc się podczas nocnego pokazu. Choć niektóre sale opustoszały po napisach końcowych, większość widzów cierpliwie czekała, aby złożyć hołd gwiazdom filmu. Wyraźnie nieobecna była Alicia Vikander, współgwiazda Blanchett w „Plotkach”.

Trio reżyserów filmu – Jay Madden, Evan Johnson i Galen Johnson – wydawało się zaskoczone stosunkowo nową tradycją w Cannes polegającą na wręczaniu reżyserowi(-om) mikrofonu w celu wygłaszania uwag po projekcji. Po zakończeniu oklasków wygłosili wspólne przemówienie, dziękując publiczności i cytując własny film, mówiąc: „Lepiej się wypalić, niż przeminąć”.

Czarna komedia opowiada o grupie światowych przywódców, którzy spotykają się w ramach G7 – politycznego i gospodarczego spotkania Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych – ale gubią się w lesie, próbując . Sformułowanie wspólnego oświadczenia.

Oprócz Blanchett i Vikandera w Rumours występują także Charles Dance, Roy Dupuis, Denis Minoucher, Nikki Amoka-Bird, Rolando Ravelo, Takehiro Hira i Zlatko Buric. Jest pokazywany poza konkursem w Cannes.

Współreżyser Madden jest jednym z najbardziej znanych kanadyjskich twórców filmowych i jest znany ze swojego eksperymentalnego stylu. Jego poprzednie filmy to „Najsmutniejsza muzyka świata” (2003) i „Winnipeg” (2007). Wraz z Evanem Johnsonem i Galenem Johnsonem Madden wyreżyserował film „Zielona mgła” z 2017 roku, który na podstawie znalezionych materiałów powrócił do „Zawrotu głowy” Alfreda Hitchcocka.

Blanchett pojawiła się wcześniej w filmie Croisette w filmie Todda Hine’a Carol (2015), za który otrzymała nominację do Oscara dla najlepszej aktorki. W 2018 roku Blanchett pełnił funkcję przewodniczącego jury festiwalu. Vikander był ostatnim gościem Festiwalu Filmowego w Cannes za film Karima Aïnouza „Firebrand”, który walczył o Złotą Palmę.

READ  Kanye West i jego żona Bianca Sensory zostali przyłapani na zakupach z projektantem mody

Producentami „Rumours” są Square Peg, Buffalo Gal Pictures i Maze Pictures.