23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

IF Ryana Reynoldsa w dniu otwarcia zarobił 10,3 miliona dolarów

IF Ryana Reynoldsa w dniu otwarcia zarobił 10,3 miliona dolarów

Komedia rodzinna wytwórni Paramount „IF” od samego początku zajmuje pierwsze miejsca na krajowych listach przebojów po zarobieniu 10,3 miliona dolarów w 4041 lokalizacjach w piątek i przedpremierowych pokazach. Jednak fantasy w reżyserii Johna Krasińskiego z pewnością nie spełniło oczekiwań przed weekendem, który pierwotnie przewidywał, że jej debiut osiągnie kwotę około 40 milionów dolarów. Obecnie film ma zostać ukończony w okolicach 31,5 miliona dolarów.

To wyjątkowo słaby wynik jak na film familijny z oceną PG, którego budżet produkcyjny wynosił 110 milionów dolarów. Oceny były mierne, ale nastroje widzów poprawiły się, gdy firma Cinema Score zajmująca się przeprowadzaniem ankiet wśród widzów, otrzymała entuzjastyczną ocenę „A” od pierwszej grupy kupujących bilety. Ten znak aprobaty może stanowić pewne wybawienie dla IF, który będzie musiał w dalszym ciągu przyciągać rodziny, jednocześnie pozwalając szkołom na wakacje, aby uzasadnić swoją cenę. Gdy animowany film Sony „The Garfield Movie” trafi do kin w przyszły weekend, Paramount stanie w obliczu konkurencji dla młodszych widzów.

Przeskakując od strachu przed inwazją obcych z serialu Ciche miejsce do bardziej przyjaznych, futrzanych stworzeń, Krasiński pisze i reżyseruje IF, w którym Ryan Reynolds i Cailee Fleming grają dwójkę sąsiadów, którzy zauważają porzuconych wyimaginowanych przyjaciół wraz z mnóstwem wyimaginowanych przyjaciół. Obsada głosowa stworzeń CG, w tym Steve Carell, Emily Blunt, Matt Damon, George Clooney, Brad Pitt, Awkwafina, Amy Schumer i Phoebe Waller-Bridge.

Lionsgate również zostanie otwarte w ten weekend, wypuszczając prequel horroru „The Strangers: Rozdział 1” w 2856 lokalizacjach, a kolejne dwa wpisy planuje się udostępnić w nadchodzących miesiącach. Film wyreżyserowany przez Renny’ego Harlina ma szansę zająć trzecie miejsce po zarobieniu 5,1 miliona dolarów w dniu premiery i w zapowiedziach. To solidny początek, biorąc pod uwagę budżet produkcji wynoszący zaledwie 8,5 miliona dolarów; Obecnie film chce przekroczyć poprzednie oczekiwania i zadebiutować za 9 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 11,5 miliona dolarów.

READ  Niebezpieczeństwo! Racer i Ryan Long z Filadelfii w zwycięskiej passie

Recenzje „Nieznajomych” były bardzo słabe, a nastroje widzów niskie (ocena kinowa „C”) – nie ma cech niezwykłych jak na horror, ani nie są one przeszkodą w zdrowym weekendzie. Ciekawie będzie zobaczyć, czy Lionsgate będzie w stanie nadal przyciągać odbiorców do marki dzięki zbliżającym się kontynuacjom.

Focus Features wypuści film biograficzny o Amy Winehouse „Back to Black” w około 2010 kinach. Film wyreżyserowany przez Sama Taylora-Johnsona liczy obecnie na zarobienie 3 milionów dolarów w pierwszy weekend w kraju, co oznacza dobre piąte miejsce, ale poniżej skromnych oczekiwań dotyczących debiutu, wynoszących około 4 milionów dolarów. Zarobił już 36 milionów dolarów na arenie międzynarodowej, w tym 14,1 miliona dolarów w rodzinnej Wielkiej Brytanii Winehouse. Gwiazdy Marissa Abella. Recenzje nie są pozytywne, chociaż ocena kinowa „B+” wskazuje, że jest zadowalająca dla większości wczesnych widzów.

Na drugie miejsce spadło Disneyowskie „Królestwo planety małp”, które w piątek zarobiło 6,8 mln dolarów, czyli o 70% mniej niż w dniu premiery. Film science-fiction ma w weekend przekroczyć 100 milionów dolarów krajowego dochodu brutto, co czyni go dopiero piątym filmem w 2024 roku, któremu udało się to osiągnąć. Produkcja sequela w reżyserii Wesa Balla kosztowała 165 milionów dolarów, chociaż oczekuje się, że międzynarodowe sukcesy (już 72 miliony dolarów) zwiększą fortunę.

Czwarte miejsce zajmuje „The Fall Guy” wytwórni Universal, który w trzeci weekend chce zarobić 8,1 miliona dolarów, co oznacza spadek o 41% w porównaniu z drugim rokiem. Film akcji w reżyserii Davida Leitcha radzi sobie skromnie, choć nigdy tak naprawdę nie podniósł się po rozczarowującym otwarciu na początku maja. Krajowa suma musi zapłacić 62 miliony dolarów do niedzieli.