23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Capital One jest pierwszym dużym bankiem zwolnionym z opłat za kredyt w rachunku bieżącym

Kapitał to jeden (Pamięć) Komunikat został ogłoszony w środę, co znosi wszelkie opłaty za kredyty w rachunku bieżącym i niewystarczające finansowanie. Dzięki temu klienci będą mogli nadal cieszyć się bezpłatną ochroną debetową na swoich rachunkach.

Capital One, szósty co do wielkości bank detaliczny w Stanach Zjednoczonych, jest pierwszym z dziesięciu banków, które zaprzestały naliczania kar za wypłatę więcej niż z kont klientów lub wypisywanie czeków.

Takich jak małe banki Partner A digital to jedyna instytucja finansowa Sojusz Niedawno usunęli również opłaty za debet.

„Konto bankowe jest kamieniem węgielnym życia finansowego danej osoby”, powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Capitol One, Richard Fairbank, „Zabezpieczenie w rachunku bieżącym jest cenną i wygodną funkcją oraz ważnym zabezpieczeniem dla rodzin”.

Grupy rzeczników mają nadzieję, że inne banki pójdą w ślady Capital One w eliminowaniu tych opłat.

„To posunięcie Capitol One przyniesie ogromne korzyści najbardziej wrażliwym konsumentom” – powiedziała Lauren Sanders, współdyrektorka National Consumer Law Center w Capitol One. „Ważne jest, abyśmy nadal pracowali nad tym, aby system bankowy był bardziej inkluzywny i sprawiedliwy dla wszystkich”.

Ustawodawców i regulatorów jest wielu Skrytykował banki Za nakładanie surowych kar na klientów, którzy nie posiadają jeszcze gotówki Opłata za debet Generował miliardy dolarów przychodów dla instytucji finansowych. Capital One miał aktywa o wartości ponad 425 miliardów dolarów w trzecim kwartale i odnotował zysk w wysokości 3,1 miliarda dolarów za trzy miesiące zakończone wrześniem.
Senator Elizabeth Warren skarciła JPMorgan Chase (JPM) Dyrektor generalny Jamie Dimon na początku tego roku nazwał go „gwiazdą programu Overdraft”.
Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów Powiedział w oświadczeniu w środę W 2019 r. banki zgromadziły 15,5 miliarda dolarów opłat z tytułu kredytu w rachunku bieżącym.
CFPB dodała, że ​​ponad 40% opłat generowanych przez duże banki zostało wniesionych przez JPMorgan Chase. Wells Fargo (WFC) I Bank Ameryki (BAC).

„Zamiast konkurować jakością usług i atrakcyjnymi stopami procentowymi, wiele banków połączyło siły z opłatami za kredyt w rachunku bieżącym, aby zasilać swój model zysku” – powiedział w oświadczeniu dyrektor CFPB, Rohit Chopra. „Podejmiemy działania, aby przywrócić znaczącą konkurencję na tym rynku”.

READ  Zdjęcia pokazują niszczycielskie pożary w Europie wraz ze wzrostem temperatury

Inne banki mogą wkrótce pójść ścieżką Capital One – w przeciwnym razie regulatorzy ryzykują wprowadzenie bardziej rygorystycznych ograniczeń, napisał czołowy analityk.

„Oczekujemy, że więcej banków będzie próbowało uniknąć środków egzekucyjnych CFPP” – powiedział Jared Seiberg z Cowan Washington Research Group w oświadczeniu.

„Działania egzekucyjne rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Egzekwowanie to najszybszy sposób, w jaki CFPB może spróbować zmienić zachowanie sektora bankowego” – dodał.

– Jean Sahadi z CNN Business przyczynił się do powstania tego raportu.