23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były sekretarz obrony Robert Gates twierdzi, że wielu protestujących na kampusie „nie wie zbyt wiele o historii” Bliskiego Wschodu

Były sekretarz obrony Robert Gates twierdzi, że wielu protestujących na kampusie „nie wie zbyt wiele o historii” Bliskiego Wschodu

Waszyngton – Dużo młodych ludzi, powiedział były sekretarz obrony Robert Gates W proteście przeciwko wojnie między Izraelem a Hamasem Na kampusie „niewiele wiedzą o historii” regionu, gdzie amerykańskie uniwersytety stały się w ostatnich tygodniach centrum sprzeciwu Cena wojny z Palestyńczykami w Gazie.

Gates powiedział w programie „Face the Nation”: „To, co wydarzyło się między Izraelem a Palestyńczykami kilkadziesiąt lat temu, jest bardzo złożone i bardzo trudne”. „I myślę, że wielu młodych protestujących nie wie zbyt wiele o tej historii”.

Ponieważ w ostatnich tygodniach na kampusach uniwersyteckich w całym kraju wybuchły protesty, niektóre naznaczone antysemicką retoryką, która wzbudziła obawy o bezpieczeństwo żydowskich studentów na kampusie, Gates powiedział, że uniwersytety – równoważąc względy wolności słowa i ochronę wszystkich studentów – narzucili swoje zasady dotyczące demonstracji w sposób bardziej rygorystyczny.

„Dlatego myślę, że miejscem, w którym odniosłem sukces w zarządzaniu protestami i gdzie protesty nie były uciążliwe, mimo że studenci wyrażali swoje poglądy, są te kampusy, w których zasady były konsekwentnie stosowane i wdrażane” – powiedział. .

Były sekretarz obrony Robert Gates w programie „Face the Nation”, 19 maja 2024 r.

Wiadomości CBS


Jeśli chodzi o dynamikę w szerszym regionie i jej konsekwencje dla bezpieczeństwa Ameryki, Gates, który w latach 2006–2011 pełnił funkcję Sekretarza Obrony za prezydentów George’a W. Busha i Baracka Obamy, zauważył, że na Bliskim Wschodzie toczą się cztery wojny. obecnie. Odniósł się do wojny w Gazie pomiędzy Izraelem, Hezbollahem, Houthi w Jemenie a bojówkami w Syrii i Iraku, mówiąc, że Iran jest „jedyną siłą stojącą za tymi czterema konfliktami”.

Dodał: „Staliśmy się zbyt zajęci Gazą i nie rozmawialiśmy wystarczająco dużo o tym, jak postępujemy z Iranem, który zapewnia broń, planowanie i informacje wywiadowcze we wszystkich czterech konfliktach, oraz że to Iran zapewnia broń, planowanie i informacje wywiadowcze we wszystkich czterech konfliktach.” „Źródło problemu” – powiedział Gates. „Jak sobie z tym poradzimy? To jest prawdziwy problem i wydaje mi się, że jest on ignorowany”.

Tymczasem Gates powiedział, że izraelski premier rząd Benjamina Netanjahu „Zasadniczo zignorowała” poglądy i prośby Stanów Zjednoczonych, w tym dotyczące pomocy humanitarnej, w miarę trwania wojny w Gazie. Odnosząc się do niedawnej decyzji prezydenta Bidena o odmowie wydania Izraelowi określonej broni, Gates powiedział: „Kiedy nasi sojusznicy nas ignorują, zwłaszcza w kwestiach, które mają ogromne znaczenie dla nas i dla regionu, uważam, że rozsądne jest podjęcie działań mających na celu Zrób to.” Aby zwrócić ich uwagę.”

READ  Elon Musk zmienia kurs, mówi, że SpaceX będzie nadal finansować ukraiński serwis Starlink za darmo