30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden wzywa Kongres i stany do zawieszenia podatków od gazu

Prezydent Biden wezwał w środę Kongres do zawieszenia federalnego podatku od gazu na trzy miesiące i zwrócenia się do stanów o zawieszenie ich własnych podatków od gazu lub zapewnienie ulgi konsumentom.

Rząd federalny nakłada 18,4 procent podatku na galon benzyny i 24,4 procent na olej napędowy. Biały Dom twierdzi, że obniżki podatków na trzy miesiące będą kosztować do końca września około 10 miliardów dolarów.

„W pełni rozumiem, że samo wakacje podatkowe nie rozwiążą problemu” – powiedział Biden w oświadczeniu z Audytorium Sądu Południowego. „Ale zapewni to natychmiastową ulgę rodzinom, z odrobiną wytchnienia. Nadal pracujemy nad obniżką cen w dłuższej perspektywie”.

Ale pomysł może nie uzyskać takiego przyjęcia, jakiego oczekuje Biden od prawodawców na Kapitolu.

Sen. Joe Mancin, DW.Va., powiedział ABC News w środę, że teraz nie głosował na „tak”.

„Teraz bardzo się martwię o zrobienie tego i zrobienie kolejnej dziury w budżecie, a ludzie muszą zrozumieć, że 18 centów nie idzie prosto – nie widać. Przy 18 centach grosz wyjdzie z tej ceny, – powiedział Mancin.

Biden wezwał firmy do zapewnienia, że ​​„każdy grosz” z tych oszczędności zostanie przekazany konsumentom.

To powiedziawszy, to nie jest czas na szukanie zysku.

Prezydent Joe Biden rozmawia o cenach gazu 22 czerwca 2022 r. w South Court Auditorium w kompleksie Białego Domu w Waszyngtonie.

Evan Wucy / AB

W środę Biden wezwał przemysł do wykorzystania zysków na dalszą rafinację ropy i benzyny oraz obniżenie cen na dystrybutorze.

„Moje przesłanie do firm prowadzących stacje benzynowe jest proste i ustalają ceny na pompie: to jest wojna, globalne ryzyko, Ukraina” – powiedział Biden. „To nie są normalne czasy. Zmniejsz cenę, którą pobierasz przy dystrybutorze. Odzwierciedlaj koszt, jaki płacisz za produkt. Zrób to teraz, zrób to dzisiaj. Twoi klienci, Amerykanie, potrzebują ulgi teraz”.

READ  Anthony Flinken ostrzega Chiny, aby zaprzestały „agresji” w regionie Azji i Pacyfiku | Polityka zagraniczna USA

Zarząd wywiera presję publiczną na firmy naftowe, aby pomagały Amerykanom, gdy potrzebują finansowania.

„Firmy są oczywiście związane ze swoimi udziałowcami, ale podobnie jak ten zarząd, muszą dbać o klientów, sąsiadów i współobywateli” – powiedział dziennikarzom inny członek zarządu. „Wierzymy, że jest to duch, którego przyjmują dyrektorzy generalni tych firm”.

Sekretarz ds. Energii Jennifer Granholm ma spotkać się w czwartek z kierownictwem koncernu naftowego.

W środę Biden wezwał władze stanowe i lokalne do „odciążenia” Amerykanów poprzez zawieszenie ich stanowych podatków od gazu, opóźnienia planowanych podwyżek podatków i taryf lub dostarczenia innych rozwiązań, takich jak rabaty konsumenckie lub ulgi.

Stanowy podatek od gazu wynosi średnio 31 centów za galon benzyny, według Amerykańska Administracja Informacji Energetycznej.

Ostatnio badacze w Warden School of the University of Pennsylvania Znaleziony Podatki gazowe zostały zniesione w Maryland, Georgia i Connecticut.

W stanie Maryland 72% oszczędności podatkowych trafiło do konsumentów; Według nich w Gruzji 58-65%, aw Connecticut 71-87% Analiza.

Zdjęcie: 22 czerwca 2022 w Eisenhower Executive Office Building w Waszyngtonie

22 czerwca 2022 r. w South Court Auditorium w Eisenhower Executive Office Building w Waszyngtonie prezydent Biden skomentował wysiłki na rzecz obniżenia wysokich cen gazu i tymczasowej ulgi w podatku od paliw.

Jim Watson przez Getty Images / AFP

Zapytany, dlaczego Biden chce zawiesić podatek federalny, zwłaszcza na trzy miesiące, urzędnik powiedział, że prezydent chce zrównoważyć potrzebę „wyjątkowego momentu, w którym się znajdujemy” – zwłaszcza w letnim sezonie jazdy – poprzez zapewnienie znacznych dochodów państwu płacić za autostrady i inne projekty transportowe.

„Celem tego zawieszenia jest naprawdę zajęcie się wyjątkowym momentem, w którym się znajdujemy, i zwrócenie szczególnej uwagi na letni sezon jazdy i ból, którego rodziny doświadczają teraz za pompą. Na dłuższą metę uznano, że podatek od benzyny jest głównym źródłem dochodów infrastruktury federalnej”.

READ  Studentka SUNY Poczdam Elizabeth Howell zabita w pobliżu szkoły, Michael Snow aresztowany

Dochody z podatku od gazu trafiają do Federalnego Funduszu Powierniczego Autostrad, który zapewnia większość wydatków rządowych na autostrady i transport publiczny.

Biden powiedział, że jego propozycja nie wpłynie na finansowanie Highway Trust, a jeden z dyrektorów powiedział wcześniej dziennikarzom, że lukę w wysokości 10 miliardów dolarów można wypełnić „innymi dochodami”.

„Zapewniam, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby obniżyć cenę energii i cenę gazu” – powiedział.