23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden jest bliski wyboru kolejnego szefa FDIC

Biden jest bliski wyboru kolejnego szefa FDIC

Pani Goldsmith-Romero odmówiła komentarza w sprawie tego artykułu.

Zarówno Republikanie, jak i Demokraci chcą jak najszybciej nowego lidera organu nadzoru bankowego. Jak wynika z doniesień opublikowanych jesienią ubiegłego roku w The Wall Street Journal, tamtejsi menedżerowie regularnie molestowali seksualnie młodszych pracowników i starali się uciszyć każdego, kto złożył skargę. Fakt, że pani Goldsmith Romero jest kobietą i Członek społeczności LGBTQ – jest biseksualna – uważa się ją także za zaletę, ponieważ może być w stanie lepiej budować zaufanie i przywracać morale wśród zgorzkniałych młodszych pracowników.

Jej nominacja ma jeszcze jedną zaletę: nominacja pani Goldsmith-Romero została jednomyślnie zatwierdzona przez Senat – dwukrotnie. Jej ostatnie potwierdzenie na stanowisko CFTC miało miejsce w 2022 r., czyli na tyle niedawno, że dokumenty, które przedłożyła Senatowi w ramach procesu nominacyjnego, a także weryfikacja przeszłości, którą wówczas przeszła, prawdopodobnie pozostaną ważne.

W Waszyngtonie, krainie balonów testowych, zakulisowych manewrów i mierzenia temperatury, dzieje się to błyskawicznie. Właśnie do tego dążył przewodniczący Białego Domu i Senackiej Komisji Bankowej Sherrod Brown, demokrata z Ohio, próbując zastąpić Martina Gruenberga, obecnego szefa Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów, któremu według Browna już nie ufa.

Brown chciał, aby Gruenberg podał się do dymisji, jednak wcześniej niż znalezienie zastępcy, który mógłby w dalszym ciągu realizować program regulacyjny administracji Bidena. Gdyby Gruenberg natychmiast odszedł, republikanin Travis Hill, obecny wiceprzewodniczący FDIC, zostałby liderem agencji i głosowałby przeciwko proponowanym zasadom, które administracja chce wprowadzić w życie.

Gdy Biały Dom ogłosi wybór prezydenta, co może nastąpić w tym tygodniu, zdaniem jednej z osób Brown będzie musiał przeprowadzić przesłuchanie, podczas którego kandydat będzie zeznawał. Obie osoby stwierdziły, że może to być pani Goldsmith Romero, ale rozważano także inną kobietę, Christine N. Johnson, który jest także komisarzem Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC). Po przesłuchaniu odbędzie się głosowanie nad nominacją w Komisji Bankowości, a następnie w całym Senacie.

READ  90 miliardów dolarów oczekiwanych wykupów